Vücudumuzun birçok yönden ihtiyaç duyduğu bir besin olan protein, çeşitli yollardan elde edilir. Protein kaynakları ve kaynaklardan aldığımız proteinler birbirinden farklı bir yapıya sahiptir. Örneğin , peynir altı suyu Olarak bildiğimiz peynir altı suyundan Elde edilen protein Diğer proteini türlerine Göre daha ıyı bır performans Gösterir.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >  

Peynir altı suyu proteini, geniş bir skalada hızlıca emilen temel amino asitleri barındırır. Peynir altı suyu üzerinde çok bilimsel bilimsel çalışma, bu tip proteinin gücünüzü arttırdı, kaslarınızı geliştirdiğini ve görüldüğünde yağ kaybetmenizi sağladığını gösteriyor. Tüm yanında whey sadece bir proteinden fazlasıdır. İçeriğinde biyolojik etkileri olan diğer birçok besin içeriği barındırır. Yani whey için “dünyanın en iyi protein kaynağı” demek abartıya kaçmak olmaz desek yeri.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Kısaca Peynir Altı Suyu Proteini

Peynir altı suyu proteini, peynir uygulanmış sütün ayrıştırılan peynir altı suyunun izole edilmesinden elde edilen bir proteini ile karıştırılır. Süt türü olarak içeriğinde kazein (% 80) ve peynir altı suyu (% 20) olmak üzere iki tip protein barındırır.

Peynir altı suyu , sütün ayrıştırılmasından elde edilen sulu kısımdır.

Peynir üretilirken, sütün yağlı kısımları katılaştırılırken, peynir altı suyu üründen ayrıştırılır.

Eğer yoğurdunuz yoğurt paketini açtığınız zaman, yoğurdun üzerinde bir su görüyorsanız işte karşınızda. Peynir üreticileri, peynir altı suyu kavramının popülerlik kazanmasından sonra bu sıvıyı ürünlerinden uzaklaştırmayı tercih ederlerdi ancak artık bu sıvının protein zengin olduğunun biliniyor ve tüketicilerin protein yönünden zengin besinleri önemsiyor olması ile bu ayrışmaya daha az gidiliyor.

peynir altı suyu proteini

Peynir üretimi sırasında ayrıştırılan peynir altı suyu, tüketicilerin bildikleri toz formundaki içeceklere, protein barlarına ve öğünlerin dolduran peynir altı suyu proteini kıvamına gelene kadar çeşitli aşamalarda geçmektedir.

Peynir altı suyu proteini , tek başına lezzetli bir besin değildir. Protein üretimi çeşitli aromalardan faydalanarak, whey proteinin bu hoş olmayan tadını bastırmayı tercih eder. Bu anlamda da özellikle vanilya, çikolata, çilek gibi yoğun aromalarla protein tozu ürünleri piyasada oldukça fazladır. Hal böyle olunca da piyasada bulunan protein tozu tüketmeden önce içindekiler bilgisini gözden geçirmekte fayda var. Çünkü bazı markaların rafine şeker gibi sağlıklı olmayan tatlandırıcı ve aroma vericileri görülebiliyor.

Whey protein tozu doğru bir şekilde, günlük protein alımınıza 25-50 gram arasında bir katkı sağlar.

Bu miktar özellikle kilo vermek ve diyet programında yeterince protein bulunmayanlarda olduğu gibi vücut geliştiriciler ve fitness ile ilgilenenler içinde oldukça önemlidir.

Peynir altı suyu proteini tozları tek başına lezzetli ve sağlıklı içecek gibi smoothie gibi lezzetli ve sağlıklı içeceklerin hazırlanmasında da kullanılabilir.

İnsanların birçoğu peynir altı suyu proteine ​​karşı toleransa sahiptir ancak unutulmamalıdır ki; laktoz intoleransı olan jey proteini kullanımında alerji gibi risklere karşı dikkatli olması gerekir.

Toparlayalım: Whey Proteini

Whey proteini, peynir üretme ortaya çıkan bir protein çözünür bir protein. Yaygın olarak toz formda satılır ve bu ürün içecek karışımlarında, öğünlerin doldurmada ve protein barlarında kullanılır.

Peynir altı suyu proteini takviyeleri protein ve BCAA alımınızı arttırır.

Protein, insan vücudunda doku inşasını sağladı temel besin maddesidir.

Protein vücutta çeşitli fonksiyonların yerine getirilmesini sağlar. Bunlar arasında; hormonların, enzimlerin ve nörotransmitterlerin ve çeşitli moleküllerin üretilmesinde olduğu gibi tendonların, organların ve derinin yerleştirilmesi yer alır.

Protein sıra yanı sıra kasların kasılmasında bileşen bileşenlerinin oluşturulmasında da rol oynar.

Protein, ipe dizili boncuklar gibi tutunan en küçük moleküller olan amino asitlerden oluşur.

Kimi amino asitler vücudumuzdaki hücreler tarafından üretilirken tükettiğimiz besinlerden kazanılır. Besinlerden almamız gereken amino asitler gerekli amino asitler olarak adlandırılır.

Dokuz gerekli amino asidi içeren proteinler vücut için en iyisidir ve whey proteini bu dokuz amino asitten de bolca içerir.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikYeni Başlayanlar Hangi Supplementleri Kullanmalıdır?
Sonraki İçerikProtein Tozu Buzdolabında Saklanır mı?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ