Scitec Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amerika’dan yola çıkarak başta Avrupa olmak üzere dünya çapında hızlı bir yayılım performansı gösteren Scitec, sporcuların beklentilerini en iyi ve güvenilir şekilde karşılıyor olmanın haklı gururunu yaşayan markalardan. Kalabalık bir ürün ailesinin yanında güçlü bir üretim sistemine sahip olan firmanın öne çıkan özelliği ise 135’i aşkın çeşitte aroma ile ürünlerini her damak tadına hitap edecek şekilde üretiyor olması.

Hemen Scitec Ürünlerini Keşfet! >

Scitec Tarihi & Menşei

1996 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde temelleri atılan Scitec Nutritions’un bugün genel merkezi halen Amerika’da bulunmakta ancak üretim tesisi ise Macaristan’da yer almaktadır. Devasa bir alanda, son teknoloji modern bir tesiste sahip olan firma tüm ürünlerini kendi kapalı ortamında üretmektedir. Gelişmiş imkanlarını sonuna kadar kullanan Scitec Nutritions, bir saatte 100 binden daha fazla porsiyon protein tozu üretiyor olması ile bilinir. Bugün dünyada sporcu gıdaları pazarında 42 ülkenin en çok tercih ettiği markalar arasında yer alan Scitec Nutritions, Avrupa ülkeleri arasında 3 defa en fazla satılan sporcu besinleri markası ödülüne layık görülmüştür. Ürün yelpazesinde 100’den fazla ürün kategorisine yer veren firmanın ayrıca 135’ten fazla aroma opsiyonunun bulunması sporcuları cezbetmektedir. 2015 senesinde pazar payını genişletmek adına büyük bir hamle yapan firma Restyle serisi ürünleriyle kadın sporculara özel sporcu besinleri üretmeye odaklanmıştır ve kadın sporcular arasında yoğun olarak tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Türkiye’de ilk defa 2011 yılında piyasaya giriş yapan Scitec ürünlerinin satışı ilk 3 senede sekteye uğramış olsa da, 2014 yılından beri düzenli bir satış profili izlemeye başlamıştır.

Hemen Scitec Ürünlerini Keşfet! >

Scitec Üretim Yeri & Fabrikası

Scitec Nutritions’ın genel merkezi Amerika’da, üretim tesisleri ise Macaristan’da 30 bin metrekarelik bir alanda kuruludur. Ürünlerin tamamı bu tesislerde üretilmekte, kontrol edilmekte ve ambalajlanarak nihai tüketicilere ulaştırılmakta.

Scitec Üretim Standartları ve Sertifikaları

Scitec, sahip olduğu üretim standartları baz alındığında Avrupa’da lider konumdadır. Çünkü firma gıda üreticileri arasında en büyük üretim tesislerine sahip olan üreticiler arasında yer alır ve bu tesislerde gerçekleştirilen tüm üretimler cGMP standartları göz edilerek tamamlanır. Ürünlerin kalitesi, içeriğin denetlenebilmesi ve test edilebilmesi yönünden firmanın sahip olduğu güçlü tesis avantajı, kullanıcıların da güvenini etkilemektedir. Firmanın ürettiği ürünlerle birlikte verilen lot kodu aracılığıyla firmanın web sitesi üzerinden ürünlere ilişkin laboratuvar testlerinin sonuçları görüntülenebilmektedir.

Hemen Scitec Ürünlerini Keşfet! >

Scitec Ürünleri

Scitec Nutritions bünyesinde en çok dikkat çeken ürünler arasında BCAA+Glutime Express’in yeri ayrıdır. Firmanı bire bir kombinasyonla formülize ettiği bu üründe, BCAA ve glutamin yönünden zengin içerik sporcuların beklentilerini en iyi düzeyde karşılıyor. Egzersiz sonrasında kas onarımına hızlı bir şekilde fayda sağlayan ürün, firmanın popülerliğini arttırıyor. Scitec ailesinin odak ürünlerinden birisi olarak %100 Creatine Monohydrate’de sporcuların beğenisini toplayan takviye edici gıdalardan. Ürünün günlük olarak kullanılması gereken bir dozu 3 gram kadar kreatin ihtiva ediyor ki bu değerler özellikle şiddetli yoğunlukla gerçekleştirilen egzersizlerde performans arttırmasıyla öne çıkıyor. Protein tozu kategorisinde de kendisine özel bir yer açan firma, %100 Whey Protein Professional ürününü ek bileşenler yönünden zenginleştirmiş ve Papain ve Bromelain bileşenleriyle sporcuların beğenisini toplamış. Dahası protein tozunun içeriğindeki yüksek kalitedeki yüksek doz protein, kas gelişimi ve onarımı konusunda tam olarak bekleneni vaat ediyor. Scitec’in hareketli geçen günlerde atıştırmalık olarak tercih edilebilecek Protein Pancake ürünü, zengin protein içeriğiyle firmanın öne çıkan isimlerinden birisidir.

Hemen Scitec Ürünlerini Keşfet! >

Scitec Satış Noktaları

Scitec Nutrition markasının Türkiye’de satışa sunulan ürünlerini supplementler.com adresinden hızlı ve güvenilir bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Hemen Scitec Ürünlerini Keşfet! >

Scitec Ortalama Fiyatları

Piyasa ortalamasını iyi takip eden ve yüksek üretim kabiliyeti ile sürümden kazanabilme avantajına sahip olan Scitec Nutritions’un ürünleri detaylı incelendiğinde uygun fiyatla satışa sunuluyor. En basitinden protein tozu kategorisindeki ürünlerinde amino asit yönünden zengin bir formülün ortada olmasına karşın fiyatın piyasa ortalamasına neredeyse eşit olması, ürünü fiyat yönünden cazip kılıyor. Pek tabii bu durumun ortaya çıkmasında en önemli etki firmanın Avrupa’nın göbeğinde inanılmaz bir üretim olanağına sahip olması. Günlük olarak çok fazla ürün hazırlayabilen ve piyasada tüm tüketicilere yanıt verebilen Scitec’in fiyat/performans değerlendirmelerinde sınıfı başarıyla geçtiğini söyleyebiliriz.

Hemen Scitec Ürünlerini Keşfet! >

Scitec Hakkında Yorumlarımız

Bir yanda Amerika, bir yanda Avrupa; sonuç olarak başarı kaçınılmaz. Scitec Nutritions, temelinde Amerikan menşeili bir firma olsa da ürünler Macaristan’da üretildiğinden Avrupa standartlarını da gözetmesi gerekiyor. Doğal olarak böyle bir durumda ortaya iki kat güvenilirlik değerlendirmesi ve sorgulanabilirlik çıkıyor. Scitec Nutritions, 1996’dan bu yana piyasada oldukça büyük bir güç olmaya kararlıydı ve neticede bugün bu kararlılığın sonucunu aldı. Halen çok sayıda ülkede pazarın büyük ellerinden birisi olma özelliğini taşıyan firma, Türkiye’de de yakın tarihte büyük patlama yaşadı. 2014’ten bu yana ürünlerinin birçoğunu pazarda kolayca bulabildiğimiz bir marka olan Scitec’in neredeyse dezavantajsız olduğunu söyleyebiliriz. Kalabalık bir ürün portföyü ve fiyat yönünden avantajlı bir marka olması özellikleri ile firma piyasada sporcuların en çok aradığı isim olmayı hak ediyor.