BigJoy Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Farmatek firmasının sporcu gıdası kolu olarak Türkiye’de sporcu besinleri pazarında güçlü bir isim olan Big Joy, 20 yıllık tecrübenin ve benzersiz formüllerinin getirdiği başarıyı nihai tüketicilere sunuyor. Geniş ürün yelpazesinde yer verdiği tüm ürünlerde kalite standartlarını üst çıtada tutmaya özen gösteren Big Joy sporcuların güvenle tercih ettiği markalar arasında.

Big Joy Tarihi & Menşei

Sporcular arasında henüz yeni yeni tanınan bir marka olmasına karşın, Big Joy aslında köklü bir geçmişe sahip. Bu köklü geçmiş ise Farmatek firmasının tarihiyle paralel olarak 1996’ya uzanmakta. Farmatek, 1996 senesinden bu yana ilaç ve besin takviyesi ürünleri ile odağını belirledikten sonra sektördeki en büyük atılımlarından birisini de 2017 yılında Big Joy ile gerçekleştirdi. Tamamen Türk menşeili olan Farmatek, ürünlerinde yüksek kalite standartlarına sahip hammaddeleri Avrupa’dan ithal etmekte. Türkiye’de sektörün öncülerinden birisi olan Farmatek’in Türkiye, Almanya ve Hollanda’da üretim tesisleri bulunmakta ve Big Joy markasının ürünleri bu tesislerde üretilerek nihai ürün formuna getirilmekte.

Hemen Big Joy Ürünlerini Keşfet! >

Big Joy Üretim Yeri & Fabrikası

Big Joy markasına ait protein tozlarının (BigWhey) üretimi Danimarka’da gerçekleştirilmekte. Protein bar ürünlerinin üretimi Hollanda’da tamamlanırken ve protein müsli ise Almanya’da üretilmekte. Üretim sürecinde kullanılmak üzere ithal edilen hammaddenin büyük bir kısmı ise İngiltere ve Hollanda’da ikamet eden öncü firmalardan geliyor.

Firmanın ürünlerinin bir kısmı maliyetin azaltılabilmesi ve fiyat avantajının korunabilmesi için üretim yerinde ambalajlanırken, bir kısmı ise Türkiye’de T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ISO sertifikalarına sahip tesislerde ambalajlanıyor.

Big Joy Kalite Sertifikaları

Big Joy markasının Türkiye’de ambalajlanan ürünleri yeterli ISO sertifikalarına sahip tesislerde ambalajlanmakta. Tüm ürünler Helal Gıda sertifikasına sahip olup, üretimi yurtdışında gerçekleştirilen ürünlerin tesisleri Avrupa’nın önde gelen bağımsız denetleme kuruluşları tarafından denetlenmekte ve ürünler üst düzey kalite standartlarında üretildiklerine dair kalite sertifikalarına sahiptir.

Hemen Big Joy Ürünlerini Keşfet! >

Big Joy Ürünleri

Big Joy markasının adını duyurmasında önemli bir yere sahip olan protein barlar, yüksek protein içerikleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Ancak firmanın sıçrama tahtasına çıkmasını sağlayan protein barlar iken büyük sıçrama ise BigWhey ile olmuştur. En kaliteli protein bileşimi elde edilerek üretilen BigWhey’in içeriğinde whey, kazein ve bitkisel proteinler kullanılmaktadır ve oldukça saf bir ürün olarak dikkat çekmektedir. Farmatek’in sporcu gıdası kolu olan Big Joy, kısa sürede ürün gamını genişletirken zirveyi görmesini sağlayan BigWhey, düşük karbonhidrat ve yüksek protein özelliğinin yanı sıra ambalaj farkıyla da fark yaratıyor. Tek kullanımlık paketlere ayrılarak ambalajlanan BigWhey protein tozu bu yönden önemli bir kullanım kolaylığı sunuyor. BigWhey’in aroma alternatiflerinin bir arada bulunduğu karma paketlerin bulunması ise tüketiciler açısından beğeni toplayan bir diğer farklılık olarak karşımıza çıkıyor. Kilo almak ve hacim geliştirmek isteyenler içinse BigMass ürünü Big Joy markasının beğenilen isimlerinden.

Big Joy Satış Noktaları

Big Joy ürünlerini supplementler.com online olarak sipariş verebilirsiniz.

Hemen Big Joy Ürünlerini Keşfet! >

Big Joy Ortalama Fiyatları

İthal hammadde ve ürün standartları gereği Farmatek’in Big Joy’u yaratırken en büyük dezavantajı maliyetler oluyor. Her ne kadar birçok ürün üretildiği yerde ambalajlanarak ithal ediliyor olsa da, firmanın maliyetlerini hatırı sayılır seviyede düşüremediği aşikâr. Big Joy markasının ürünleri fiyat konusunda ortalamanın bir miktar üzerinde kalıyor olsa da kaliteli sporcu besinleri grubu için ideal bir fiyattan piyasaya sürüldüğü söylenebilir. Yine de daha düşük fiyatla, daha saf ürünler bulabileceğinizin de altını çizmemiz gerek.

Hemen Big Joy Ürünlerini Keşfet! >

Big Joy Hakkında Yorumlarımız

20 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’de ilaç ve besin takviyesi ürünleri alanında güçlü bir firma olan Farmatek, Big Joy’u 2017 yılında ilk defa piyasaya sürdüğünde protein bar ürünleri kısa sürede büyük sükse yapmıştı. Protein barlarla adını duyuran markanın BigWhey ile ambalaj alanında yarattığı yenilik, firmaya kulvarında güç kazandırırken ürünün saflığı da dikkat çekti. BigWhey’in BCAA ve glutamin yönünden zengin içeriğe sahip olması, protein tozu alternatifleri arasında Big Joy’un öne çıkmasını sağlıyor ancak maliyet yönünden ürünün sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Daha uygun fiyatla tercih edilebilecek muadillerin bulunması BigWhey’in tercih edilebilirliğini zayıflatıyor. Sporcular açısından ambalajın sağladığı kolaylık avantajı, fiyat avantajına göre arka planda olduğundan firmanın belki de ambalajın yarattığı maliyeti dikkate alarak bidon veya kavanoz üretimine de geçmesi gerek. Kaliteli ve güvenilir bir firma olarak Farmatek’in çatısı altında üretilen BigJoy ürünlerini tercih etmek için en geçerli sebep ise ürünlerin iyi bir üretim sürecinden geçiyor olması. Farmatek’in ilaç sektöründeki gücü, doğal olarak BigJoy ürünlerinin geliştirilmesinde gösterilen titizliğe de yansıyordur.