Hardline Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dünya çapında sporcular tarafından ürünleri beğenilerek tercih edilen Hardline Nutrition, her geçen gün bir adım daha ileriyi hedefleyen vizyonuyla laboratuvarlarında çalışmalarını sürdürüyor. Kalite standartlarını önemseyen ve kategori zenginliğiyle öne çıkan Hardline Nutrition ailesi Türkiye’nin ilk sporcu besini üreten firmasıdır.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfet! >

Hardline Tarihi & Menşei

Hardline markasının kökeni 1996 senesinde Universal Nutrition markasının Türkiye’deki distribütörü olarak iş hayatına başlayan Tuva İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.’ne dayanır. Firma Universal Nutrition iş ortaklığıyla beraber kazandığı tecrübeler sonucunda 2003 senesinde Hardline Nutrition markasını yaratarak, Türkiye’nin ilk sporcu gıdası markasını Türkiye’ye kazandırmıştır. Yeni adıyla Kavi Gıda olarak karşımıza çıkan firma, ürünlerinin üretimini Türkiye’de bulunan kendi tesislerinde gerçekleştirmektedir.

Türkiye’de ürünleri hızla talep gören Hardline Nutrition, kurulduğu tarihten bu yana Araştırma ve Geliştirme yönünden gösterdiği titizlikle tanınıyor. Firma TÜBİTAK işbirliğinde gerçekleştirilen projeler sonucunda 400 bin $ değerinde yatırım yaparak Türkiye’nin ilk ve tek sporcu gıdası laboratuvarını kurmuştur. Firmanın tesislerinde gerçekleştirilen tüm üretim prosesi ve laboratuvar çalışmaları T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı onayıyla ve kontrolüyle gerçekleştirilmektedir. Üretim sürecine dahil edilen tüm hammaddeler, alanında dünya lideri ve patentli firmalardan ithal edilmektedir ve hiçbir üründe domuz yağı ve katkısı bulunmamaktadır.

Firmanın üretim ve nihai ürün alanında kaliteli beslenme standartlarını korumak amacıyla Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile işbirliği vardır ve bu standartları koruyarak ürün kategorilerini genişletmeye devam etmektedir.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfet! >

Hardline Üretim Yeri & Fabrikası

Kavi Gıda’nın sporcu gıdası markası olarak bizlerle buluşturduğu Hardline Nutrition’un tüm ürünleri TUBİTAK iş birliğiyle geliştirilen Yüksek Teknoloji tesislerinde üretiliyor. Tüm geliştirme ve üretim süreci Türkiye’nin ilk sporcu gıdası laboratuvarında devam ettiriliyor.

Hardline Kalite Sertifikaları

Hardline Nutrition markası altında üretilen tüm ürünler İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ve Tehlike Analizi ve Kritik Noktaları (HACCP) standartlarını da kapsayan ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi çerçevesinde üretilir ve takip edilir. Firmanın ürünlerinde standartların sağlandığına dair denetimler İsviçre merkezli SGS tarafından gerçekleştirilerek sertifikalandırılmış. Firmanın üretim tesisi, standartların korunduğunun ve sürdürüldüğünün teyit edilebilmesi adına sürekli olarak analiz edilmekte. Firma Helal Gıda sertifikasına da sahiptir.

Hardline Ürünleri

Markanın ürünleri arasında öne çıkan Hardline Progainer, sporcular ve sporcu gıdası tüketen kişiler tarafından büyük beğeni kazanmıştır. Ürünün bilhassa kilo almak isteyen ve vücuduna hacim kazandırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilirken, maliyet yönünden sağladığı avantaj dikkat çekiyor. Whey protein tozu kullanıcıları tarafından tercih edilen Hardline Whey 3Matrix ise firmanın bir diğer öne çıkan ürünü. İçeriğindeki üç farklı protein ve kompleks yapısı ile sporcuların antrenman öncesi ve sonrası beklentilerini karşılayan 3Matrix, glutamin ve kreatin bileşenleriyle muadillerinden ayrışır.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfet! >

Hardline Satış Noktaları

Hardline Nutrition markasının tüm sporcu gıdası ürünlerini online olarak supplementler.com adresinden güvenle sipariş edebilirsiniz.

Hardline Ortalama Fiyatları

Türkiye’nin ilk sporcu gıdası markası olması yönünden Hardline markasının fiyat avantajının da olduğu söylenebilir. Yerli üretici olarak Hardline Nutrition’un ürünleri piyasa ortalamasının altında bir fiyatla satışa sunulmakta. Firma kullandığı hammaddelerde Avrupa’nın önde gelen firmalarından ithalatı tercih ettiğinin de altını çizmek gerek.

Hardline Hakkında Yorumlarımız

Hardline Nutrition, yerli marka olarak sporcular arasında hizipleşmeye neden olan bir marka. Sporcuların ağırlıklı olarak Amerikan ve Alman menşeili firmaları tercih ediyor olmasına karşın, Hardline Nutrition’ı güvenle tercih eden çok sayıda sporcu var. Firma Türkiye’de bilimsel alanda öncü kuruluş olan TUBİTAK ile iş birliği halinde ve bu durum bizce firmanın Türkiye’de üretim standartları konusunda önemli bir hassasiyet gösterdiğine işaret ediyor. Dahası Kavi Gıda’nın markayı yarattığı ilk günden bu yana güvenilirliğini ispatlayan sertifikalarıyla Türkiye’de bu alanda devrim niteliğinde bir başlangıç yapmış olması firmanın gücünü bir hayli arttırmış. Serdar Aktolga’nın sponsorluğunu üstlenen firma, Aktolga’nın dört farklı federasyonda ortaya koyduğu başarılarla adını duyurmayı başarmış.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfet! >

Ürün kullanışlılığı yönünden de oldukça verimli ve performans konusunda beklentileri karşılıyor. Fiyat beklentimiz firmanın yerli olması nedeniyle daha düşük olmasına karşın, ürün fiyatları ortalamanın etrafında dağılıyor; bu durumun kaliteli hammadde ithalatından kaynaklandığı düşünüldüğünde fiyat konusunda da firmanın olumsuz bir izlenim vermediğini söyleyebiliriz. Özellikle Progainer gibi başarılı bir ürünü yaratmış olması nedeniyle ve laktozsuz içeriğiyle Whey 3Matrix’i bizlere kazandırdığı için Hardline Nutrition alanında öne çıkan bir marka.