Optimum Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dünya çapında oldukça geniş bir pazara hükmetmeyi başaran ve başarısını her geçen gün biraz daha pekiştirmeye devam eden Optimum Nutrition, günümüzde en çok tanınan sporcu besinleri markaları arasında ilk sıralarda yer alır. Çok sayıda ülkenin sporcu besinleri pazarını domine eden marka ayrıca yarattığı ürünlerle de standartları belirleyici rol oynayarak, kulvarının öncüsü olmayı kendisine rol olarak benimsemiş.

Hemen Optimum Ürünlerini Keşfet! >

Optimum Tarihi & Menşei

1986 yılında Amerika’da temelleri atılan Optimum Nutrition Inc., kurulduğu ilk günden beri sporcuların ihtiyacı olan besin takviyelerini üretirken benimsediği yenilikçi yaklaşımlarla adından söz ettirmeyi başarmış. Kuruluşundan 22 yıl sonra Optimum Nutrition’u bulunduğu üst düzey başarıdan da yukarıya taşıyan hadise ise İrlanda asıllı peynir ve gıda maddeleri üretimi yapan Glanbia firmasının markayı satın alarak bünyesine katmasıyla olmuş. 2008 yılında Glanbia’nın yatırımının da etkisiyle kısa sürede Avrupa pazarında büyük başarı elde eden Optimum Nutrition, bugün 70’den fazla ülkenin 10 binden fazla satış merkezinde tüketicilerle buluşmaktadır. Optimum Nutrition ayrıca American Body Building markasının da çatısını oluşturmakta.

Optimum Üretim Yeri & Fabrikası

Optimum Nutrition markasının neredeyse tüm ürünleri Amerika Birleşik Devletleri’nin 3 farklı eyaletinde yer alan 3 farklı şehirdeki tesislerinde üretilmekte ve bu noktalarda ambalajlanarak uluslar arası pazara ithal edilmekte.

Optimum Üretim Standartları ve Sertifikaları

Optimum Nutrition markasının başarısının ardında yatan güç temelinde firmanın tüm üretim sürecini kendi imkanlarıyla gerçekleştiriyor olmasında yatar. Firmanın Amerika’da yer alan kendisine ait fabrikalarda üretimi gerçekleştirirken hem hammadde kalitesini hem de ürün kalitesini titiz bir şekilde denetleyebilme kabiliyetine sahip olmanın avantajına sahiptir. NSF (Amerikan Ulusal Standartları) standartlarında üretilen ürünlerin ayrıca İyi Üretim Sertifikasyonu bulunmaktadır. Firma üretim sürecinin en başından, nihai ürünün ortaya konulduğu ana kadar güvenilirliği ve kalite standartlarını sürekli olarak test etmekte ve devamlı olarak geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Firmanın kendisine ait laboratuvarlarında uzmanlar tarafından her ürün sıkı bir şekilde test edilmekte ve denetlenmektedir.

Optimum Ürünleri

Gerek Türkiye ve gerekse Avrupa piyasasının genelinde Optimum Nutrition denildiğinde akla ilk olarak Gold Standart Whey protein tozu gelir. Firmanın bu ürünü Amerika’da da en popüler sporcu besini ürünlerinden birisi olarak dikkat çeker. Ürün, mikrofiltre konsantre whey proteininin yanı sıra iyon-değişim protein izolesinden meydana gelir. Bu denli özenle işlenmiş bir protein tozunun kana karışma süresi ise oldukça kısa olduğundan, sporcular tarafından özellikle tercih edilir. Firmanın öne çıkan ürünlerinden birisi olarak Amino Energy’de gösterilebilir. Bu ürün antrenman öncesi ve BCAA besinlerinin bir araya getirilmesinden oluşturulmuş olup, gündelik olarak kafein ve amino asit alımını gerçekleştirmek amacıyla antrenman öncesi kullanılabilir. Besin takviyesi alanında çok sayıda devrime imza atan firmanın önemli ürünlerinden birisi de Gold Standard Casein’dir. Piyasada ilk kazein protein tozunu satışa çıkaran firma Optimum Nutrition’dur.

Hemen Optimum Ürünlerini Keşfet! >

Optimum Satış Noktaları

Optimum Nutrition markasının Türkiye’de satışa sunulan ürünlerini supplementler.com adresinden hızlı ve güvenilir bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Optimum Ortalama Fiyatları

Optimum Nutrition’un sporcular tarafından sıklıkla tercih edilmesine neden olan unsurlardan birisi de yüksek kalite ve güven standartlarının yanında fiyatlarının da uygun bir skala arasında tutulmasıdır. Piyasada öncü olan ürünleri bile oldukça avantajlı fiyatlardan satışa sunulan Optimum Nutrition’un ürünlerine muadiller arasında daha uygun fiyatlar da bulunabilir ancak benzer güvenceyi ve kaliteyi vaad etmek konusunda garanti vermeleri pek kolay değildir.

Hemen Optimum Ürünlerini Keşfet! >

Optimum Hakkında Yorumlarımız

Optimum Nutrition, Türkiye pazarında en eski geçmişe sahip sporcu besini markalarından birisidir. Piyasanın oldukça kalabalıklaştığı 2010 sonrası dönemden önce piyasada kendisine geniş bir yer tutmayı başardığı için bugün hala Optimum Nutrition’un sözü geçiyor. Firmanın Amerika’dan dünyaya açılan serüvenine ve çok sayıda ülkeye ürün ihraç etmesine dayanarak kalite konusunda tereddüt etmeden tercih edilebileceğini söyleyebiliriz. Zira Amerika’da kapsamlı bir denetim ve test sürecine tabii tutularak üretimlerini gerçekleştiren firma Avrupa’da da birçok bağımsız denetim kurumu tarafından incelendiğinde geçer puan almayı başarmış. Aldığı ödüllerle de adından sıkça söz ettiren firma, piyasada öncülük eden çok sayıda yeni ürüne imza atmış.

Ürün performansları konusunda başarılı bir profil söz konusu. Gold %100 Whey Protein Tozu başta olmak üzere tüm protein tozu ürünlerinde zengin BCAA içeriği ve saf protein tozu özellikleri vaad eden Optimum’un kendine has tekniklerle filtrelediği protein tozları kana oldukça hızlı karışıyor. Bu yönden diğer birçok protein tozuna kendi kulvarında fark koyan Optimum Nutrition protein tozları, uygun fiyatları ile de tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Daha uygun fiyatlı ürünlere baktığınızda kalite çıtasının 4-5 basamak aşağıya indiğini de görebilirsiniz çünkü Optimum Nutrition sunduğu kalite standartlarında oldukça uygun bir fiyat baremini tercih ediyor.