Weider Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dünya çapında sporcu besinleri alanında köklü tarihiyle ve başarılarıyla hafızalara kazınan Weider Nutrition, Türkiye’de de en çok tercih edilen markalardan birisidir. 80 yılı aşkın başarının sırrı ise firmanın performans standartlarında saklı.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfet! >

Weider Tarihi & Menşei

1936 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Phoenix kentinde temelleri atılan Weider Nutrition, Josef Edwin Weider tarafından kurulmuş. Kanadalı Josef Edwin Weider henüz 16 yaşındayken Weider Nutrition’u kurduktan sonra fitness ve vücut geliştirme alanında imza attığı başarılarla Baron lakabını almıştır.

Weider Nutrition, kaliteli ürün standartlarını bilim ve bilgi ilkelerine dayanarak oluştururken; ilk günden bu yana müşterilerinin beğenisini kazanmak ve elde ettiği beğeniyi korumak için ürünlerinde güven standartlarını yüksek seviyelerde tutmaya devam etmekte. Sporcular için özel olarak geliştirilmiş besin takviyesi ürünlerini geliştiren Weider Nutrition yalnızca gıda ürünleri ile değil; fitness ekipmanları ve fitness alanında yüksek tiraja sahip sporcu dergileri ile de piyasada adından söz ettiriyor.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfet! >

Weider Üretim Yeri & Fabrikası

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri, Arizona eyaletine bağlı Phoenix kentinde bulunan Weider Nutrition’ın Türkiye’ye ithal olarak gelen ürünlerinin neredeyse hepsi Almanya’da üretilmekte. Türkiye’deki ürünlerin Alman menşeili olmasının en büyük nedeni Avrupa ithalat ve tüketim standartlarına uyumun söz konusu olması ve bu şekilde bir ithalatın Türkiye pazarına daha uygun olmasıdır. Firmanın ayrıca İspanya’da da üretim tesisleri bulunmaktadır.

Üç büyük merkezde üretilen ürünler 2018 yılı itibariyle 128 farklı ülkeye, 1000’den fazla satış noktası aracılığıyla temin edilmektedir.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfet! >

Weider Kalite Sertifikaları

Weider Nutrition’ın ürünleri tüm üretim tesislerinde en yüksek kalite standartlarına bağlı kalınmak suretiyle gerçekleştirilmekte. HACCP üretim sistemini kullanan ve bu yönden yeterliliğe sahip tesisleriyle öne çıkan firmanın ürettiği tüm ürün kategorileri ISO sertifikasına sahip tesislerde nihai ürün formuna getirilmektedir.

Firma üretime tabii olan tüm hammaddeleri, üretim öncesinde test eder. Kalite standartları konusunda oldukça hassas olan firma, yeterli kriterleri sağlayan hammaddeleri üretim sürecine dahil eder.

Weider Ürünleri

Kuruluşundan 80 yıl sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde toplamda 20 farkı ürün kategorisine ulaşan Weider Nutrition’ın özellikle %100 Whey ve Amino 600 ürünleri büyük beğeni toplamıştır. Bu iki ürün ile Amerika’da geniş bir sporcu grubunu etrafına toplamayı başaran markanın Türkiye’de de en fazla tercih edilen ürünü %100 Whey’dir. Protein tozu alternatifleri arasında Weider Premium Whey %20 İzole ürünü fiyat/performans yönünden gösterdiği başarıyla öne çıkıyor. BCAA ürünleri de rağbet gören firmanın Weider Amino Mega Forte’si biyolojik değerler yönünden ortaya koyduğu zenginlik ve tam amino asit profiline sahip olması nedeniyle çok tercih edilen besin takviyeleri arasında yer alıyor.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfet! >

Weider Satış Noktaları

Weider Nutrition markasının Türkiye’de satışa sunulan ürünlerini supplementler.com adresinden hızlı ve güvenilir bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Weider Ortalama Fiyatları

Weider, sporcu besinleri alanında piyasanın en yüksek kaliteye sahip ürünlerini sunan marka olmasının etkisiyle fiyat yönünden genel ortalamaya göre biraz daha yüksek bir skalayı izliyor. Ancak genel anlamda ürünlerin kalite standartları değerlendirildiğinde, muadil olarak kabul edilebilecek çok az alternatif bulunduğundan fiyat konusunda iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Weider Nutrition’un 80 yılı aşkın tecrübesi ve bu alanda gösterdiği uluslar arası başarının verdiği güvenceyi dikkate alacak olursanız, firmanın tüm ürünleri için fiyat avantajınız var demek yanlış olmaz.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfet! >

Weider Hakkında Yorumlarımız

Amerika’dan dünyanın her köşesine nüfuz etmeyi başarmış markalardan birisi olarak Weider Nutrition’u değerlendirmeye başlamak için firmanın günümüzde sahip olduğu pazar profiline göz atmak gerek. Bugün 128 ülkede ürünleri satışa sunulan Weider’ın, en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor olmasının en önemli nedeni pek tabii ki ürünlerde ortaya konulan kalite standartları. Dahası 128 ülkenin içinde gıda ürünleri konusunda büyük titizlik gösteren Avrupa ülkelerinin de yer aldığı düşünüldüğünde, Weider’ın çok ciddi bir denetim altında çalıştığı aşikar. Dolayısıyla firmanın ürünleri konusunda hiçbir güven açığı veya tereddüt ortaya koymak mümkün değil. Ürün kategorisi de oldukça geniş olan Weider’da bir ürün size uygun değilse, bir diğer mutlaka uygun olabiliyor; bu yönden de Weider’ı kısıtlı göremiyoruz. Yalnızca firmanın çok geniş pazar payına ve maliyet avantajlarına rağmen ürün fiyatlarını piyasa ortalamasının üstünde tutuyor olması bir negatif görüntü çiziyor. Bu fiyat farkının da firmanın sunduğu imaj ve güven sayesinde görmezden gelinmesi mümkün. Açıkçası başta Premium Whey %20 Isolate Whey  ve CFM Whey Overload ürünleri olmak üzere markanın tüm ürünlerini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.