Supplementler.com

Weider Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dünya çapında sporcu besinleri alanında köklü tarihiyle ve başarılarıyla hafızalara kazınan Weider Nutrition, Türkiye’de de en çok tercih edilen markalardan birisidir. 80 yılı aşkın başarının sırrı ise firmanın performans standartlarında saklı.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfet! >

Weider Tarihi & Menşei

1936 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Phoenix kentinde temelleri atılan Weider Nutrition, Josef Edwin Weider tarafından kurulmuş. Kanadalı Josef Edwin Weider henüz 16 yaşındayken Weider Nutrition’u kurduktan sonra fitness ve vücut geliştirme alanında imza attığı başarılarla Baron lakabını almıştır.

Weider Nutrition, kaliteli ürün standartlarını bilim ve bilgi ilkelerine dayanarak oluştururken; ilk günden bu yana müşterilerinin beğenisini kazanmak ve elde ettiği beğeniyi korumak için ürünlerinde güven standartlarını yüksek seviyelerde tutmaya devam etmekte. Sporcular için özel olarak geliştirilmiş besin takviyesi ürünlerini geliştiren Weider Nutrition yalnızca gıda ürünleri ile değil; fitness ekipmanları ve fitness alanında yüksek tiraja sahip sporcu dergileri ile de piyasada adından söz ettiriyor.

Weider Üretim Yeri & Fabrikası

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri, Arizona eyaletine bağlı Phoenix kentinde bulunan Weider Nutrition’ın Türkiye’ye ithal olarak gelen ürünlerinin neredeyse hepsi Almanya’da üretilmekte. Türkiye’deki ürünlerin Alman menşeili olmasının en büyük nedeni Avrupa ithalat ve tüketim standartlarına uyumun söz konusu olması ve bu şekilde bir ithalatın Türkiye pazarına daha uygun olmasıdır. Firmanın ayrıca İspanya’da da üretim tesisleri bulunmaktadır.

Üç büyük merkezde üretilen ürünler 2018 yılı itibariyle 128 farklı ülkeye, 1000’den fazla satış noktası aracılığıyla temin edilmektedir.

Weider Kalite Sertifikaları

Weider Nutrition’ın ürünleri tüm üretim tesislerinde en yüksek kalite standartlarına bağlı kalınmak suretiyle gerçekleştirilmekte. HACCP üretim sistemini kullanan ve bu yönden yeterliliğe sahip tesisleriyle öne çıkan firmanın ürettiği tüm ürün kategorileri ISO sertifikasına sahip tesislerde nihai ürün formuna getirilmektedir.

Firma üretime tabii olan tüm hammaddeleri, üretim öncesinde test eder. Kalite standartları konusunda oldukça hassas olan firma, yeterli kriterleri sağlayan hammaddeleri üretim sürecine dahil eder.

Weider Ürünleri

Kuruluşundan 80 yıl sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde toplamda 20 farkı ürün kategorisine ulaşan Weider Nutrition’ın özellikle %100 Whey ve Amino 600 ürünleri büyük beğeni toplamıştır. Bu iki ürün ile Amerika’da geniş bir sporcu grubunu etrafına toplamayı başaran markanın Türkiye’de de en fazla tercih edilen ürünü %100 Whey’dir. Protein tozu alternatifleri arasında Weider Premium Whey %20 İzole ürünü fiyat/performans yönünden gösterdiği başarıyla öne çıkıyor. BCAA ürünleri de rağbet gören firmanın Weider Amino Mega Forte’si biyolojik değerler yönünden ortaya koyduğu zenginlik ve tam amino asit profiline sahip olması nedeniyle çok tercih edilen besin takviyeleri arasında yer alıyor.

Weider Satış Noktaları

Weider Türkiye, Weider Nutrition markasının genel ve tek yetkili distribütörü olarak firmanın ürünlerini Türkiye’de piyasaya sunmaktadır. Weiderturk.com üzerinden doğrudan firmanın genel merkezinden sipariş verebilirsiniz.

Weider Ortalama Fiyatları

Weider, sporcu besinleri alanında piyasanın en yüksek kaliteye sahip ürünlerini sunan marka olmasının etkisiyle fiyat yönünden genel ortalamaya göre biraz daha yüksek bir skalayı izliyor. Ancak genel anlamda ürünlerin kalite standartları değerlendirildiğinde, muadil olarak kabul edilebilecek çok az alternatif bulunduğundan fiyat konusunda iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Weider Nutrition’un 80 yılı aşkın tecrübesi ve bu alanda gösterdiği uluslar arası başarının verdiği güvenceyi dikkate alacak olursanız, firmanın tüm ürünleri için fiyat avantajınız var demek yanlış olmaz.

Weider Hakkında Yorumlarımız

Amerika’dan dünyanın her köşesine nüfuz etmeyi başarmış markalardan birisi olarak Weider Nutrition’u değerlendirmeye başlamak için firmanın günümüzde sahip olduğu pazar profiline göz atmak gerek. Bugün 128 ülkede ürünleri satışa sunulan Weider’ın, en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor olmasının en önemli nedeni pek tabii ki ürünlerde ortaya konulan kalite standartları. Dahası 128 ülkenin içinde gıda ürünleri konusunda büyük titizlik gösteren Avrupa ülkelerinin de yer aldığı düşünüldüğünde, Weider’ın çok ciddi bir denetim altında çalıştığı aşikar. Dolayısıyla firmanın ürünleri konusunda hiçbir güven açığı veya tereddüt ortaya koymak mümkün değil. Ürün kategorisi de oldukça geniş olan Weider’da bir ürün size uygun değilse, bir diğer mutlaka uygun olabiliyor; bu yönden de Weider’ı kısıtlı göremiyoruz. Yalnızca firmanın çok geniş pazar payına ve maliyet avantajlarına rağmen ürün fiyatlarını piyasa ortalamasının üstünde tutuyor olması bir negatif görüntü çiziyor. Bu fiyat farkının da firmanın sunduğu imaj ve güven sayesinde görmezden gelinmesi mümkün. Açıkçası başta Premium Whey %20 Isolate Whey  ve CFM Whey Overload ürünleri olmak üzere markanın tüm ürünlerini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.

Weider Mega Mass 4000

Weider Mega Mass 4000 İnceleme & Yorum

Orta ve ileri seviye antrenmanlar için tasarlanan bir takviye ürün olan Weider Mega Mass 4000, çilekli ve çikolatalı aromalarıyla da takviye kuvvetin...
Weider Mega Mass 2000

Weider Mega Mass 2000 İnceleme & Yorum

Başlangıç ve orta seviye sporcular için tavsiye edilen karbonhidrat gainer ürünü olan Weider Mega Mass 2000 alışageldik kullanım usulüne uygun olarak toz...
Weider Crash Weight Gain

Weider Crash Weight Gain İnceleme & Yorum

Yoğun spor yapan bünyelerin, ihtiyaç duyduğu gıda takviyelerinde pek çok alternatiflerinin olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak her ürünün kendi bünyesinde sahip olduğu bileşenler vesilesiyle...
Weider Premium WakeUp X Whey Protein Isolate

Weider Premium WakeUp X Whey Protein Isolate İnceleme & Yorum

Kaslarını geliştirmek isteyen sporcular antrenmanlarının dışında beslenme şekillerine de özen göstermeleri gerekmektedir. Kaslar için olmazsa olmazlardan olan proteinlerin ve amino asitlerin gün...