Muscletech Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Supplement sektörünün başarılı ve güvenilir isimlerinden birisi olarak tanınan MuscleTech Nutrition, Amerika Birleşik Devletleri’nde en fazla satış skoruna sahip protein tozu üreticilerindendir. Yılın en çok satılan sporcu besinleri markası ünvanına tam dört defa layık görülen marka, bugün yüzden fazla ürününü piyasada sporcularla buluşturmaya devam etmekte.

Hemen Muscletech Ürünlerini Keşfet! >

Muscletech Tarihi & Menşei

Temelleri Kanada’da atılan ve kısa sürede Amerika’ya hızla uzanan bir başarı serüvenine atılan Muscletech Nutrition, 1996 senesinde Iovate Health Sciences Inc. tarafından yaratılmıştır. Mississauga’da merkezi bulunan Iovate Health Sciences, 2008 yılında Oakville kentinde yeni binasına taşınmış ev bu geçiş ile birlikte firma en büyük gelişimini de göstermiş. Büyük kurumsal ortaklıklara bu tarihten itibaren girişen firma Muscletech’in tanıtımını ve pazardaki yayılımını katlamaya devam etmiş. Bugün New York Eyaleti’nin Buffalo kentinde bulunan 2 büyük dağıtım merkezinden dünyaya ürün ihraç etmeye devam eden firma kalite, yenilikçilik ve etkili beslenme ilkeleri ışığında ürünlerini geliştirmeye ve dünya çapında sporcularla buluşturmaya devam etmekte.

Firmanın öne çıkan en önemli özelliği elde ettiği gelirin çok büyük bir dilimini devamlı olarak Ar-Ge’ye aktarmasıdır. Ürünlerinde içerik güçlendirme, yenileme ve kalite seviyesini yukarı taşıma konusunda ciddi bir çalışma programını takip eden firma, bugün 100’den fazla ülkeye ürünlerini ihraç etmesindeki sırrı da bu çalışkanlığına borçludur. Bugün yeni pazarlara girme çabası içinde çalışmalarına devam etmekte olan firma, girdiği her yeni pazarda kısa sürede baskınlığı ele geçirmesi ile de ün kazanmış.

Ürün gamında yer verdiği birçok ürünün formülünü kendi bünyesinde yaratan Muscletech Nutrition, özellikle Nitrotech Performance adlı whey protein tozu ürünüyle popülerlik kazanmıştır.

Hemen Muscletech Ürünlerini Keşfet! >

Muscletech Üretim Yeri & Fabrikası

Muscletech Nutrition markasının tüm ürünleri Amerika Birleşik Devletleri’nde, firmaya ait olan tesislerde üretilmekte ve burada ambalajlanarak ihraç edilmektedir.

Hemen Muscletech Ürünlerini Keşfet! >

Muscletech Üretim Standartları ve Sertifikaları

Muscletech’i piyasada benzersiz kılan özellikleri arasında, ürünlerini kendi formülleriyle yaratıyor olmasıdır. Bu yönden muadili bulunmayan ürünler geliştiriyor olmasıyla tanınan Muscletech Nutrition’un kendi tesislerinde yapılan üretime dahil edilen hammaddelerin tedariğinde tercih ettiği firmaları da denetliyor. İyi Üretim Uygulamaları (GMP) sistemine sahip firma, tüm ürünlerini kendisine ait kapalı tesislerde sürekli olarak teste ve kontrole tabii tutulmaktadır. Firma tarafından geliştirilen ve üretimine devam eden ürünler pazara çıkmadan önce firmanın bünyesinde çalışan sporcular tarafından test edilmektedir.

Muscletech Ürünleri

Piyasada kendisine ait çok sayıda patentli ürünü bulunan Muscletech doğal olarak çok fazla sayıda öne çıkan ürüne sahip. Son yıllarda ürün yelpazesini daha da genişleten Muscletech Nutrition’un özellikle Phase 8 ve Performance Nitrotech ürünleri satış başarılarıyla öne çıkmaktadır. Phase 8 ürünü, içeriğindeki 6 farklı protein ile kullanıcılara benzersiz bir protein deneyimi sunmaktadır. 3’ü hızlı, 3’ü yavaş emilen proteinlerden yaratılan bu ürün tam 8 saat boyunca aralıksız olarak vücudunuzun protein sentezlemesine yardımcı olur. Performance Nitrotech ise porsiyonunda bulunan 30 gr. protein bileşeninin yanında düşük yağ ve karbonhidrat seviyesi ile sporcular tarafından en çok tercih edilen protein tozu ürünlerindendir. Hızlı emilen protein tozu olmasının yanında porsiyon başına 300 mg. kreatin ihtiva eden Performance Nitrotech, izole ve hidrolize whey proteinlerinden meydana gelmektedir.

Hemen Muscletech Ürünlerini Keşfet! >

Son yıllarda popülerlik kazanan yağ yakıcılar arasında kendisine hızlıca bir yer bulan Muscletech Elite Hydroxycut ise özel formülüyle yine markanın öne çıkan ürünlerindendir. İçeriğinde karnitin ve karabiber özünün yanı sıra termojenik bileşenler barındıran ürün yağ yakma konusunda oldukça faydalı bir yardımcı ürün olarak tercih ediliyor.

Muscletech Ortalama Fiyatları

Piyasa fiyat ortalamasının bir miktar üzerinde bir fiyat politikası izleyen Muscletech’in ürünleri, muadillerine kıyasla oldukça başarılı formülleri ve güvenilir içerikleri ile fiyatlarının hakkını verdiğinden, piyasada normal seviyede olarak algılanabilir.

Hemen Muscletech Ürünlerini Keşfet! >

Muscletech Hakkında Yorumlarımız

Muscletech, piyasada artık olgunluk çağına gelmiş sporcu gıdası markalarından birisi. Atak bir politika ile yeni formüllerini piyasaya sunarak şaşırtmayı alışkanlık haline getirmiş olan firma, son dönemde ağırlığını iyice koymayı başardı. Her kulvarda belirgin bir ürünü bulunan markanın protein tozu alanında muadilleriyle başı çekiyor olması ve fiyat olarak da ortalamayı seyrediyor olması bizim açımızdan oldukça başarılı bir profili ortaya koyuyor. MuscleTech, sporcu gıdalarının tüm alanına hitap eden geniş bir gama sahip ve tüm kulvarlarda fiyat konusunda benzer dengeyi kurduğu söylenemez. Ancak her ne kadar pahalı ürünler satışa sunuyor olsa da orijinal formülleri ve güvenilirliği nedeniyle firmanın hakkını da vermek gerek. Iovate Health Sciences’ın çatısı altında yer alıyor olmasının da artısıyla birlikte Muscletech’in ürünlerinin ayırdığınız her kuruşu hak ettiğini söylemek de abartılı olmaz. Türkiye’de Farmatek’in distribütörlüğünü yaptığı Muscletech Nutritions’ın ürünlerinin bulunabilirliği de bir hayli fazla. Dolayısıyla devamlı olarak kullanmak istediğiniz güvenilir bir marka arıyorsanız, MuscleTech bizim önerdiğimiz başarılı isimler arasında yer alıyor. Zengin formül, güvenilir ürün, denk fiyat…