Universal Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Geniş ürün yelpazesinde vücut geliştiricilerin aradığı her şeyi bulunduran Universal Nutrition, Türkiye’ye ilk defa sporcu besin takviyesi ürünlerini sokan firmalar arasında yer alır. Dünya çapında büyük sükse yaratan ürünler geliştiren ve ürünlerinin tekrar kullanım frekansı en yüksek olan markalar arasında yer alan Universal Nutrition, 40 yıllık tarihinde büyük yenilikleri sektörle tanıştırmıştır.

Hemen Universal Ürünlerini Keşfet! >

Universal Tarihi & Menşei

Universal Nutrition, 1977 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Kuruluş mottosu vücut geliştiriciliğin bir yaşam tarzı olmasına yönelik olan firma, body building kültürünün altın çağında sektöre merhaba demiş. Geliştirdiği ürünlerle vücut geliştiricilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabiliyor olmanın peşinden giden firma, bu hedefini gerçekleştirmekle kalmayıp, bir adım daha ilerisine ulaşmış ve dünya çapında şöhret kazanmış. Türkiye’ye ilk defa 1998 senesinde giriş yapan firma, Türkiye’de henüz vücut geliştirme alışkanlıklarının gelişmediği dönemde piyasanın ilk sporcu gıdası markalarından olmuş. Bugün hala Türkiye’de sporcuların tercih ettiği başarılı markalar arasında yer alan Universal Nutrition’un Animal serisinden Cuts ürünü 2016’dan bu yana ülkemizde de satılmaktadır. Dünya çapında markanın talebini büyük ölçüde arttırmış olan Animal Cuts, yağ yakıcı ürünler segmentinde en başarılı formüllerden birisine sahiptir.

Universal Üretim Yeri & Fabrikası

Universal Nutrition markasının tüm ürünleri Amerika Birleşik Devletleri’nde firmanın kendisine ait 9200 metrekarelik alanda kurulu yüksek teknolojik donanımlara sahip tesislerde geliştirilmekte ve imal edilmektedir. Ürünler imalat noktasında ambalajlanarak dünya çapında sevkiyata çıkarılmaktadır.

Universal Üretim Standartları ve Sertifikaları

Universal Nutrition, sektörün sertifikasyon konusunda en zengin markalar arasında yer alır. Firma, göstermiş olduğu üstün kalite standartları başarısı ve kaliteli hammadde seçimleri ile Ulusal Araştırma Konseyi (NRC), Birleşik Devletler Farmakope (USP), Ulusal Formüler (NF) ve Gıda Kimyasal Kodeksi (FCC) sertifikalarını elde etmiştir. Firmanın bu üstün başarısını tescilleyen sertifikalar, alanında büyük titizlik gösteren kuruluşların denetimi neticesinde verilmektedir. Bunların yanı sıra firma düzenli olarak bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenmekte.

Universal Ürünleri

Universal Nutrition’ın kendi bünyesinde yer alan iki ayrı ürün grubu bulunmakta. Bu gruplar kendi başlarına birer marka kadar gelişmiş yapıya sahiptir. Universal ve Animal olarak isimlendirilen bu iki grubun birbirinden farklı ambalajları ve içerik grubu vardır. Universal adlı sporcu besinleri grubu tüm sporculara yönelik iken, Animal serisinde yer alan ürünler ise ileri seviye ve profesyonel sporculara hitap ediyor. Markanın uluslar arası piyasada öne çıkan ürünlerinden Animal Pak büyük bir başarıya sahiptir. Ürün kompleks multivitamin içeriğiyle, besin takviyesi alanında ileri seviye sporcuların en çok tercih ettiği multivitamin ürünüdür. Firmanın dikkat çeken bir diğer ürünü de Universal Creatine Powder’dır. Ürün Alman menşeili Mikronize Kreatin Monohidrat üreticisi Alzchem tarafından geliştirilmiştir ve emilim yönünden başarılı performansıyla sporcuların ilgisini çekmektedir.

Universal Satış Noktaları

Universal Nutrition markasının tüm sporcu gıdası ürünlerini online olarak supplementler.com, protein7.com, aloprotein.com adreslerinden güvenle sipariş edebilirsiniz.

Universal Ortalama Fiyatları

Universal Nutrition markasının fiyatları piyasa ortalamasının üzerinde kalıyor. Firmanın her ne kadar üretim sürecinde maliyetleri minimize gibi görünse de ortaya çıkan kalite standartlarına yönelik yatırımların maliyeti fiyata yansıyor olacak ki; Türkiye piyasasındaki diğer Amerikan ürünlerine kıyasla yüksek bir çıtada kendisine yer buluyor. Bu durum ürünün muadillerinin tercih edilebilirliğini arttırıyor denilebilir. Öte yandan üst düzey kalitede, prestijli bir markanın ürünlerini kullanmak konusunda ısrarcıysanız Universal Nutrition’ı tercih etmeniz önerilir.

Universal Hakkında Yorumlarımız

Universal markası Amerika’da oldukça popüler. Dünya genelinde Amerika’daki satış başarısının benzerini yakalaması ise çok zor. Çünkü firmanın popülerliği, kurulduğu dönemde arkasına aldığı bodybuilding kültürünün rüzgarından geliyor denilebilir. Pek tabii firma sadece popülarite ile değil gerçekten başarılı ürünler geliştiriyor olmasıyla da öne çıkıyor ancak 2000’li yıllarda sporcu besinleri sektöründe üretici sayısının 5-10 kat artması ve her firmanın en iyi ürünü keşfetme yolundaki yatırımları muadilleri arttırdı. Doğal olarak firma Amerika’da orta vadede elde ettiği şöhreti, dünya çapında pek kolay tutturamıyor. İşte bu noktada Animal ve Universal gibi iki ayrı koldan piyasaya hükmetme fikri gerçekten çok akıllıca. Firma kendi içinde sahip olduğu iki ayrı ürün grubuyla piyasada genişleme çabası içinde. Hakkını vermek gerekirse Animal serisi gerçekten üst düzey sporcuların beklentisini karşılayacak çok sayıda başarılı ürünü içeriyor. Özellikle Animal Cuts ve Animal Whey Protein tozu kendi segmentinin başarılı ürünleri. Yağ yakıcı segmentinin lider ürünlerinden Animal Cuts, markanın sembol ürünü olarak da bilinir. Universal serisi içinde benzer üstün başarının altını çizemeyeceğiz. Universal grubunda yer alan neredeyse her ürün içerik ve formül yönünden muadile sahip; üstelik daha uygun fiyatlarla. Genel anlamda kalite ve güvenilirlik yönünden başarılı bulduğumuz Universal Nutrition markası, piyasada fiyat dezavantajı nedeniyle alternatifleri tercih edilebilecek bir marka.