En saf whey (peynir altı suyu) protein çeşidi olan izole protein tozu, konsantre whey proteininin iyon değişiminin yapılması veya çarpraz akım mikro filtreme işleminden geçirilmesi suretiyle daha fazla saflaştırılması sonucu elde edilmektedir. Neredeyse hiç laktoz içermeyen whey izole protein tozu; %90 ilâ 95 oranında protein içerirken, iyonize filtreleme işlemi sırasında kaybolan laktoz nedeniyle laktoza karşı tepkili olan bünyeler için de kullanılabilir bir niteliktedir. Yalıtılmış, olarak nitelendirilebilecek olan izole protein tozu fiyatları da her markanın kendi ürününe göre değişkenlik göstermektedir.

İzole Protein Tozunun Az Bilinen Faydaları

İzole Protein Tozu Kana Nasıl Karışır?

Sporcu takviye gıda ürünlerinde aranan en önemli özellikler arasında kana hızlı karışabilmesi yatmaktadır. Tabii, bu özelliği karşılayabilmek adına gıdanın veya sporcu takviye ürününün nokta atışı bir hacimsel karşılığı bulunmaktadır. Her şeyin ötesinde, kana tabir-i caizse göz açıp kapayana dek karışmakta olan izole protein tozu tavsiye edilen ilk destek gıda ürünleri arasında gelmektedir. Kolay sindirim özelliği nedeniyle kana hızlı karışabilen izole protein tozu kullanımı sayesinde kas yıkımını engeller; spor yapan bireylerin kas kütlelerinde artışla neticelenen bir kullanım sürecine aracılık eder.

Zayıflamak İçin İzole Protein Tozu Kullanmak

Başta izole protein tozu nedir diye düşünerek meraka kapılan, bu merak sonrasında kullananlar olmak üzere protein tozlarını diyet programına dâhil etmeyi gelenekselleştirmiş olan herkes için yalıtılmış niteliklere sahip izole protein tozları ile karşılaşmak an meselesidir. Üstelik düşük yağ ve karbonhidrat oranıyla izole protein tozunun bir özelliği de zayıflamak isteyen kullanıcıların yağlanmadan kas kütlesi kazanmasına yardımcı olmaktır. Ağırlıklı olarak merak edilen, zayıflamak için protein tozu kullanılıp kullanılmayacağı sorusu ise izole protein tozunun dâhi kullanılabildiği bir diyet programı hazırlanarak sonuçlandırılabilir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein ve İzole Protein Tozunun İlişkisi

İster spor yaparken takviye besin olarak ister sadece kilo kontrolü amacıyla en iyi izole protein tozu ürününün arayışına geçin; temelde protein ile olan ilişkisine dair iki kritik özelliği ile “İzole protein tozu ne işe yarar?” sorusunun cevabını kolayca bulabilirsiniz. Makro besinler arasında yer alan proteinin metabolizma süreçlerinde üstlendiği etkin rol, bu alanda herkesin malumudur. Dolayısıyla izole protein tozu kullanımı, metabolizma süreçlerine müthiş bir katkı sunmaktadır.  Ürünün, laktoz içeriğinin düşük olması nedeniyle süt ve / veya süt ürünleri tüketmeyen bireylerin dâhi protein almasını sağlayan izole protein tozu; laktoz intoleransının yaşanma ihtimalini düşürmektedir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikDoğru Protein Tozuyla Yeni Yılda Hedeflerini Tuttur
Sonraki İçerikKahvaltılarınıza Özel Protein Pancake Tarifleri

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ