Sporcu takviye gıdaları konusunda protein tozu kullanımı ilk sırada gelmektedir. Ancak gün içinde farklı zaman dilimlerinde tüketilebilecek protein tozu çeşitleri, aynı zamanda farklı gıdalarla birleştirilerek de kullanılabilmektedir. Bu da hem tüketim kolaylığı sağlamakta hem de takviye besini daha da lezzetli hâle getirmektedir. Özellikle yoğun tempolu idmanlar söz konusuyken, insanı daha fazla spora teşvik edebilecek bir lezzet kadar cazip bir öğün düşünülemez. Bunu da herkes kendi damak tadına uygun, kullandığı takviye sporcu besiniyle de uyum gösterebilecek lezzetlerle şekillendirmektedir.

Protein Tozu Faydaları

Protein tozu faydaları ile bilinen, dünya üzerinde de en fazla tercih edilen sporcu takviye gıda ürünü konumundadır. Protein tozu kullananlar, düzgün ve nitelikli bir tüketim sağladıkları takdirde bu faydaları kısa sürede fark edecektir. Protein tozu kullanımı ile günlük protein ihtiyacının giderilmesi de mümkün olmaktadır. Hayvansal besin içermeyen protein tozu ürünleri de bulunmaktadır ve bu ürünler vejetaryenler için ideal bir protein kaynağı olabilmektedir. Protein tozu içindekiler sayesinde özellikle yoğun antrenman dönemlerinde günlük protein hedefini tutturmaya çalışanların bunu başarmasına vesile olmaktadır.

Çikolatalı ve Muzlu Pankek

Farklı lezzetler, ortak hedefler… Farklı pankek çeşitleriyle protein tozu tarifleri ışığında yepyeni lezzetler elde etmeniz oldukça mümkündür. Özellikle çikolatalı ve muzlu protein tozu pankek hazırlayarak pratiklik ve lezzet ikilisini fit bir öğünde buluşturabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
  • Bunun için öncelikle süt, yumurta, protein tozu ve muzu bir kaba koymalısınız
  • Ardından bu karışımı blender ile biraz parçaladıktan sonra yulaf ezmesini de gruba dâhil ederek tekrar blender işleminden geçirmelisiniz
  • Bu karışımı teflon tavaya parça parça dökerek altı sertleştiğinde çevirip öbür yüzünü de pişirerek çikolatalı ve muzlu protein tozu pankekinizi kolayca hazırlayabilirsiniz.

Yüksek Proteine Sahip Pankek

  • Bir ölçek yulaf unu, dört yemek kaşığı süt, bir yemek kaşığı tarçın, yumurta ve elbette protein tozu pürüzsüz bir hâl alana dek derin bir kase içerisinde karıştırılır.
  • Küçük bir kaşıkla bu karışımdan yarım santimetre kalınlığında dökülerek halka şeklinde yayılması sağlanır.
  • Mikrodalga fırında bir dakika süreyle en yüksek sıcaklıkta pişirilen karışımınızı, sıvı kıvamda olması hâlinde 30 saniye daha ısıttıktan sonra tüketmeye hazırsınız demektir!
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikİzole Protein Tozunun Az Bilinen Faydaları
Sonraki İçerikKilo Vermek İçin Protein Tozu Kullanımının Püf Noktaları

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ