Herkesin amacı fit bir vücuda sahip olmaktır. Özellikle spor yapan insanların en çok ihtiyaç duyduğu besin maddesi proteinlerdir. Proteinler kas kütlesinde artış ve kas gelişimini sağlamaktadırlar. Bu yüzden, yoğun antrenman yapan sporcular gerekli miktarda proteini düzenli olarak almalıdırlar. Ancak bunu sadece et ve süt ürünleri ile karşılayamazlar. Özellikle ileri seviye antrenmanlarda daha fazla proteine ihtiyaç duyulur. Bunun için gerekli proteinin dışarıdan ek gıda takviyesi olarak alınması gerekmektedir. Protein takviyeleri genel olarak tatsız ya da kötü tada sahip olabilmektedirler. Bu yüzden bu protein tozları; tatlandırıcılar, aromalar ya da hazırlarken kullandığımız meyve suları ile lezzetli bir protein içeceği haline getirilirler.

Protein İçecekleri

Protein içecekleri yoğun antrenman yapan sporcuların spor öncesinde, spor esnasında ya da spordan sonra gereken protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Her sporcunun damak zevkine göre hazırlayabileceği birbirinden lezzetli protein içeceği tarifleri mevcuttur. Genellikle spor yapan insanların amacı kilo vermek ve daha fit bir vücuda sahip olmaktır. Bu yüzden diyet programlarına uygun, protein bakımından zengin ve kalorisiz protein içeceği tarifleri ilgi çekmektedir.

Protein Tozuyla Hazırlanabilecek Az Kalorili Protein İçeceği Tarifi

Vücut geliştirme, fitness, kardiyo veya farklı spor dallarıyla uğraşıyorsanız ya da kilo vermek ve sağlıklı bir yaşam için sıkı bir diyet programı uyguluyorsanız kalorisiz protein içecekleri, shakeleri ve tozları programınızın vazgeçilmezidir. Az kalorili protein tozu içeceği için en çok tercih edilen ve doğal antioksidan kaynağı olan meyvelerden çilek ile hazırlayıp tüketebileceğiniz tarif için malzemeler: 1 bardak su, 1 kase çilek ve sade süzme yoğurt ve 1 ölçek kreatin veya 1 ölçek dilediğiniz protein tozu. Tüm malzemeleri blender yardımıyla karıştırdıktan sonra tüketime hazırdır, afiyet olsun!

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Evde Kolayca Hazırlanabilecek Düşük Kalorili Protein İçeceği Tarifleri

Düşük kalorisi ve birbirinden farklı lezzetleriyle damak tadınıza hitap edecek birçok protein içeceği tarifi bulunmaktadır. Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz az kalorili protein shake tariflerinden biri, lorlu protein içeceği tarifidir. Bunun için gerekli malzemeler: 200 gr. tuzsuz lor peyniri, 1 adet orta boy muz, 1 yemek kaşığı kakao, 1 çay kaşığı tarçın ve arzu edilen miktarda su. Malzemeleri bir karıştırma kabında blender yardımıyla karıştırıp parçaladıktan sonra afiyetle tüketebilirsiniz. Düşük kalorili protein içecekleri tariflerinden bu kez tatlı olarak tüketmek istemediğiniz yine lorla hazırlanabilecek bir diğer leziz protein içeceği tarifi için malzemeler: 200 gr. az tuzlu veya tuzsuz lor peyniri, 1 adet orta boy domates, 1 avuç ıspanak ve domatesinizin sululuk oranına göre dilediğiniz miktarda su. Tüm malzemeleri karıştırma kabında blender yardımıyla karıştırıp bu leziz içeceği afiyetle tüketebilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikMultipower Multicarbo Gel İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikAkşam Yemeklerinizi Protein Tozuyla Zenginleştirin

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ