Yeni yıl, yeni başlangıçlar ve yepyeni hedefler demektir. Yılın her anında yepyeni bir rota çizme özgürlüğümüz olsa da; yılbaşı yeni hedefler koyabilmek için eşsiz bir zaman dilimidir. Bilindiği üzere protein tozu kullanımı ağır, orta veya hafif sportif faaliyetler ve antrenmanların yanı sıra kilo kontrolü, diyet, kas yoğunluğunun ayarlanması gibi farklı sebeplerle de başvurulan bir çözüm hâlini almıştır. Yeni yıl öncesinde kendinize bu kriterlerde yeni hedefler koyuyorsanız protein tozu önerisi arayışına girmeniz de kaçınılmazdır. Marka veya gramajdan ziyade, vücudunuza ve hedeflerinize dönük ideal protein tozu çeşitleri arasında seçim yapmanız gerekmektedir.

Doğru Protein Tozuyla Yeni Yılda Hedeflerini Tuttur

Hızlı Proteinler, Hızlı Bir Yıl

Protein tozu kullananlar bazen deneme yanılma yöntemiyle bazen de protein tozu besin değeri veya içeriği gibi kriterleri analiz edip seçimlerini yaparak amaçlarına dönük ideal ürünü keşfetmektedir. İlk akla gelen, en temel protein türü olan whey konsantresidir. Peynir altı suyu proteini adıyla da bilinen whey konsantresi, suda çözünebilmesinden dolayı kana hızla karışmakta ve kandaki amino asit seviyesini artırmaktadır. Tükettikten 60 dakika sonra etkisini yitirmesi nedeniyle whey proteini tüketimi durumunda vücudun amino asit seviyesini dengede tutabilmesi için bir saat içinde protein odaklı bir yemeğin yenmesi tavsiye edilmektedir. Protein tozu tavsiye edilme oranında bir diğer favori ise kazein proteinidir. Kazein, yavaş sindirilmekte ve etkisi uzun saatler boyunca sürmekte olan bir protein türüdür.

Vegan Bir Yıl Hedefi İçin

Spordan ziyade vegan beslenenler ve vejetaryenler için protein tozu en iyisi olarak soya proteini gösterilmektedir. Kasların iyileşme süresinde kısalma sağlayan glutamin, kaslara besin ulaşımını kolaylaştıran ve kas gelişimine yardımcı olan arjinin, vücut için önemi büyük olan BCAA amino asitleri bakımından zengin olan soya proteini bitkisel kaynaklı olup laktoz içermemekte ve yağ seviyesi de oldukça düşük seyretmektedir. Metabolizmayı hızlandırarak vücudun yağ yakım sürecini kolaylaştırmaktadır. Dolayısıyla yeni yılda vegan beslenme hedefi koymuş olanlar için soya proteini ağırlıklı bir tüketim, en ideal sonucu verecektir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Laktozdan Uzak Bir Yıl

Laktoz içeriği, her bünyede aynı sonucu vermeyebilir. Dolayısıyla bilhassa protein tozu arayışında laktozsuz bir protein türünü araştıranlar gözlenebilmektedir. Hem yüksek kaliteli hem de laktoz içermeyen yumurta proteini ise bu araştırmaların sonuçlanmasını sağlayacaktır. Yumurta beyazında yer alan yüksek oranlı albümin sayesinde kas kütlesinin gelişimi kaliteli bir altyapı ile gerçekleştirilecektir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikDefinasyon Diyetinizi Doğru Protein Tozuyla Destekleyin
Sonraki İçerikİzole Protein Tozunun Az Bilinen Faydaları

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ