Son yıllarda oldukça yaygınlaşan ve sunduğu etkilerle spordan alınan verimliliği üst düzeye çıkarmayı hedefleyenlerin vazgeçilmezi hâline gelen whey protein tozu; tercih edilme oranı ne kadar artıyorsa, hakkında yanlış bilinenlerin de bir o kadar arttığı bir fenomen olmuştur. Farklı kapsamlar ve markalar aracılığıyla kullanıcılara ulaşan çeşitleriyle whey protein tozu fiyat, içerik ve hacim gibi kriterlerde farklılıklar göstermektedir. Efsaneleşmiş, yanlış bilindiğinin farkına varmadan kanıksanmış veya yanlış olduğu düşünülse de doğrusuna kolay kolay ulaşılamayan detaylarıyla whey protein tozunu gözler önüne sermek istedik.

Whey Protein Tozu Hakkında Yanlış Bilinenler ve Efsaneler

“Whey Protein Tozu Bir Markadır”

Çoğunlukla devasa kutuların üzerinde, kutuyla aynı oranda büyükçe yazılmış ismini görüp whey protein tozu ile zayıflayanlar kervanına katılmak üzere edinilmesinden dolayı bir marka sanılsa da bu aslında bir yanılgıdır. Whey, peynir altı suyunu nitelendiren bir kavram olup peynirin mayalanması sırasında ortaya çıkan fazlalığı hammaddesi olarak belirlemiş bir protein tozuna işaret etmektedir. Dolayısıyla whey protein tozu içindekiler ile ismi şekillenen bir protein tozu olup, marka değildir. En nihayetinde, pek çok farklı markanın ürettiği whey protein tozunu bulmak mümkündür. Önemli olan, bu protein tozlarını oluştururken kullanılan hammaddenin kalitesidir.

“Whey Protein Tozu Sadece Sporcular Tarafından Kullanılır”

Haşmetli kutusu, görkemli yazı fontu ve elbette bir o kadar güçlü içerikleri ile whey protein tozu kullanımı özellikle profesyonel veya amatör olarak sporla uğraşanlar tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla diyet veya benzeri nedenlerle günlük kullanımda başvurmak isteyenler, bu görkemli sunumlardan ötürü çekingen davranabilmektedir. Fakat içindekiler incelendikten sonra whey protein tozu ne işe yarar sorusunun cevabını kolayca verebilenler için beslenmesine düzgün özeni göstermeyenler, öğünleri atlayabilenler ve yeterince beslenemeyenler; vücutlarını belli bir forma sokabilmek için günlük tüketmesi gereken kalori benzeri kriterleri tutturmaya çalışanlar da alternatif protein kaynağı olarak whey protein tozunu kullanmaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Whey Protein Tozu Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Büyük moleküllü yapısıyla sindirimi güç olan proteinlere tezat biçimde whey protein tozu zararlı mı, sindirim sistemine herhangi bir olumsuz etkisi olur mu gibi soruları bertaraf edebilecek şekilde hızlı şekilde emilen ve kullanılan peynir altı suyu proteininden geliştirilmiştir. Antrenmanların sonrasında proteinin kana karışımında maksimum verimliliğin gözlenmesi, kasların toparlanma sürecini kolaylaştırmakta; spordan elde edilen olumlu dönüşümü hızlandırmaktadır. Bu sebeple whey protein tozu yorum gerektirmeksizin, kana hızlı karışan yapısıyla antrenman sonrasında tüketilmesi tavsiye edilen bir protein tozu türüdür.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikSıkı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Bunlara Dikkat

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ