Hangi protein tozunu almalıyım?’ sorusunun cevabını bulmak üzere yapılan araştırmalar, artık doğru protein tozunun keşfedilmesinin hangi protein tozunu kullanıyor olma sorunsalından daha kötü olduğuna karar vermeye çalışarak devam etmektedir. ‘Protein tozu nasıl kullanılır’ sorusunun cevabı çeşidinden çeşidine, hatta bileşeninden bileşenine farklılık gösterse de özellikle belirli dönemlerde, o dönemin ihtiyaçlarına özel yöntemler geliştirilmesi gerekmektedir.

definasyon diyeti

Definasyon Diyeti Nedir?

Ana amacın yağ yakmak olduğu definasyon döneminde beslenme metotları da bu amaca uygun tasarlanmalıdır. Yağ yakarak ilerleyebilmek, şüphesiz kulağa bir hayli iyiye dönük yatırım opsiyonları arasında görünmektedir. Bu noktada hususî denklem: Düzgün antrenman programı ile gerçekleşen yağ yakımını ayrı bir metotla sağlayabilmekte gizlidir. Dolayısıyla su, yağ ve kas olarak verilebilen kiloların belli bir kısmının bünyeyi terk etmesi sağlanmalıdır. Günlük kalori ihtiyacınızı bulmanız, her gün almanız gereken kaloriyi bulduktan sonra yağ yakmak için ihtiyaç duyulan kaloriye sizi ulaştıracaktır. Definasyon dönemi protein tozu kullanımı da bu ihtiyaçlar çerçevesinde belirginleşmektedir.

Definasyon Döneminde Beslenme

Definasyon dönemi, antrenman modellemelerinden ziyade beslenmedeki değişikliğin önem kazandığı bir evredir. Hedeflendiği üzere yağ yakımını gerçekleştirebilmek için tüketilen enerjinin üretilen enerjiden yüksek olması gerekmektedir. Hızlı ve fazla kilo vermek yerine belirli ölçülerde azalan, sağlıklı ve dengeli kilo kaybını tercih edenler için definasyon döneminin önemi de büyüktür. Nitekim, temel bir hesaplamayla, kilonuzu koruduğunuz bir beslenme düzeninden biraz daha az besin tüketerek definasyon dönemi için kendi yol haritanızı çizebilirsiniz. Kilo vermenin yanı sıra kas kaybını da en aza indirgemek adına daha az karbonhidrat ve buna tezat biçimde daha çok protein tüketmeyi tercih etmelisiniz. Yağ yakıcı protein tozu, protein artışının net etkilerini gözlemlemek için de, sizin için en ideal seçenek olacaktır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Definasyon Dönemi Protein Tozu Önerileri

Definasyon dönemi için protein tozu önerisi olarak ilk akla gelen, şüphesiz ki whey protein olmaktadır. Daha az kalori tüketmeye karşın günlük protein ihtiyacını giderme prensibine dayanan whey protein tozu diyet dönemlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Uzun süreli açlıkları bünyenin hasarsız atlatmasını sağlayan BCAA, aynı zamanda antrenmanlarda kastaki proteinlerin enerji kaynağı olarak kullanılmasını önlemekte ve kas kaybına da engel olabilmektedir. Gündelik beslenmesinde az protein tüketenlerin BCAA kullanarak diyet programlarında istedikleri etkiyi elde edebileceği bilinen bir gerçektir. Özellikle bu iki protein tozu içeriği sayesinde definasyon protein tozu tercihleri ile doğru atlatılabilecek ve bünyelerde yenilenme etkisini tepeden tırnağa hissettirecek bir diyet yöntemi hâline gelecektir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBulk Döneminde Protein Tozu Kullanımı Nasıl Olmalı?
Sonraki İçerikDoğru Protein Tozuyla Yeni Yılda Hedeflerini Tuttur

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ