weider premium whey protein tozu inceleme ve yorum

Dünya çapında sporcular için supplement ürünlerini piyasaya sunan en tanınmış ve kaliteli markalardan birisi olan Weider, 1936 yılından bu yana dünya piyasasındaki varlığını sürdürüyor. Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaleti, Phoenix kentinde bulunan firma uluslararası pazarda sıkça tercih ediliyor. Üretim standartlarında kalite, bilim, bilgi ve güven niteliklerini önemseyen firma, bu özelliği ile sadık müşteri kitlesi yaratmayı başarmış. Kanadalı Josef Edwin Weider tarafından kurulan firma yalnızca sporcular için supplement ürünleri değil, sektördeki birçok ekipman ve magazin gruplarının da öncüsü olarak tanınır. Üstün kalite standartlarına sahip olan firma ISO sertifikalı ve HACCP sistemini kullanmaktadır.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfedin! >

Weider firması köklü tarihi boyunca ürün yelpazesini sürekli olarak genişletmiştir ve küresel olarak odak noktalara göre üretim yapmıştır. Bu anlamda belirli bir bölgede yaşayan sporcuların istek ve ihtiyaçlarını karşılayan ürünler ile kataloğunu büyütmeye devam etmektedir. Protein tozları, amino asitler, kilo ve hacim ürünleri, antrenman öncesi takviyeleri gibi sporcular tarafından ihtiyaç duyulan takviyeleri barındıran ürün kataloğunda yok yok denilebilir. Bu katalog içerisinde firmanın öne çıkan ürünleri Weider Premium Whey 20% İzole Whey Proteini.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ambalajlar:

 • 2300 gr bidon (77 servis)

Aromalar:

 • Muz
 • Çikolata
 • Stracciat
 • Tarçın
 • Vanilya Karamel
 • Vanilya Çilek

İçindekiler:

Ürün %20’si izole ve %60’ı konsantre whey proteininden meydana gelmekte ve her servis için 24 gr protein, 7.5 gr BCAA ve 2 gr Glutamin ihtiva eder.

1 servis üründe (30 gr ölçek)

 • Enerji 118 kcal
 • Yağ 1.3 gr
 • Doymuş Yağ 1 gr
 • Karbonhidrat 2gr
 • Şeker1,7gr
 • Lif 0gr
 • Protein 24 gr
 • Tuz 0,27 gr
 • Vitamin B60 7 mg
 • Kalsiyum 160 mg
 • L-Glutamin 2000mg

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: Antrenmandan sonra 30 gr (1 ölçek) protein tozu su ya da yarım yağlı sütle karıştırılarak içilir.

Orta: Antrenmandan hemen önce ve sonra olmak üzere 30 gr (1 ölçek) protein tozu su ya da yarım yağlı sütle karıştırılarak içilir.

İleri: Kahvaltıdan sonra, antrenmandan hemen önce ve sonra olmak üzere 30 gr (1 ölçek) protein tozu su ya da yarım yağlı sütle karıştırılarak içilir.

Yorumumuz:

Spor faaliyetleri ile ilgilenenler için Weider markası elit markalar arasında yer alır. Zaten besin takviyesi araştıran herkesin ilk karşılaştıkları isimler arasında da yer almasından bunu anlayabiliyoruz. Ben de ilk defa spor çalışmalarım için besin takviyesi almaya başlayacağım zaman yaptığım araştırmalarda Weider ile karşılaşmıştım ancak ilk çalışmalarda fiyat konusunda ben de hassasiyet göstermiş ve farklı markaları denemiştim. Firmanın yüksek fiyat politikası halen devam ediyor ama kalite açısından ve kıyas yapabilmek adına Weider Premium Whey Protein Tozu’nu denemek istedim ve ilk deneyimim fiyat ve performans arasında tam anlamıyla olmasa da bağ kurabilmemi sağladı.

weider protein tozu

Weider Premium Whey, 33 gramlık ölçü ile kullanılan bir protein tozu ve her ölçek 22 gram protein, 9 gram karbonhidrat, 1 gram yağ, 2 gram şeker ve 80 miligram kalsiyum içeriyor. Başarılı bir içeriği olduğunu baştan söylemem lazım ancak bu içeriği piyasadaki birçok üründe bulabilmek mümkün. Weider’i bu noktada muadillerinden ayıran özelliği markanın verdiği güvence. Amerika başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yoğun olarak tercih edilen Weider, sertifikaları ile ispatladığı kimyasal özelliklerini korumak konusunda oldukça hassas. Bu yönden şüphe duymadan kullanılabilecek bir protein tozu markası olarak değerlendiriyorum.

Ürün 2300 gramlık bidonlarda satılıyor ve ambalaj üzerinde, ürünün içeriği 300 ml süt ile hazırlanan şekliyle gösteriliyor. Haliyle ambalaj üzerindeki değerler bir hayli yüksek görünüyor ancak bu sütün de verdiği katkılar ile ortaya çıkıyor. Haliyle Weider’in burada pazarlama stratejisine odaklı olarak ürün sattığı hissediliyor. Yine de bu olumsuz bir etki yaratmıyor çünkü süt değerleri haricinde de zaten ürünün kendi değerleri oldukça başarılı.

Kana hızla karışan protein tozu özelliği taşıyor olması Weider’in Premium Whey Protein Tozu’nu yine muadillerinden ayıran özelliği olarak dikkatimi çekti. Benim gibi antrenmandan hemen sonra besin takviyesine yaslananlar için oldukça önemli bir avantaj. %20 izole ve %60 konsantre whey proteini kana karışmayı hızlandıran faktör. Pek tabii artık sektörde bu özelliğe sahip çok sayıda marka var ancak yine Weider güvencesini dikkate alarak bu özelliğin garantili olduğunu düşünüyorum.

weider premium whey protein

Kas yapısını geliştirmek isteyenler için de öne çıkan Weider’in 30 gramlık porsiyonunda %25 BCAA ve 2 gram Glutamin bulunuyor. Bu özellikler kullanım avantajı sağlıyor olsa da ürün fiyatı açısından olumsuz etkisi var. Öte yandan ürünün kullanımında tuz kullanımı ve su tüketimine dikkat etmek çok önemli. Besin değerleri yüksek olan ürünün, sodyum değeri de muadillerine göre fazla.

Bence Weider Premium’un en iyi özelliklerinden birisi ürünlerde tatlandırıcı kullanımından kaçınılması. Ben su ile hazırladığım porsiyonlarda da, sütle hazırladığım porsiyonlarda da lezzetinden oldukça memnun kaldım. Bugüne kadar kullandığım protein tozlarında hep çikolata aromasını tercih ettim ve kullandığım en leziz çikolata aromalı protein tozuydu diyebilirim. Üstelik karışım açısından da kolaylık sağlıyor.

Son değerlendirme paragrafım okurların birçoğunun da hali hazırda farkında olduğu fiyat konusu üzerine olacak. Weider hakkında yazılıp çizilen tüm yorumlar mutlaka negatif olarak fiyat hususunu öne çıkarıyor ancak ürünün kalitesini ve verdiği manevi güveni dikkate almamak olmaz. Neticede hem köklü tarihi hem de sahip olduğu kapsamlı sertifikasyonlarla firma kullanıcılarına sağlıklı ve sürüdürülebilir bir ürün performansı sunuyor. Özellikleri açısından muadillerinden fiyat olarak bir hayli yukarıda olmasına karşın, eğer güvenilir ve özel bir ürün kullanmak istiyorsanız bütçenizi ayarlayıp Weider Premium Whey’i kullanmanızı öneririm.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikOptimum Gold Standard 100% Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikUltimate Nutrition Prostar %100 Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ