Ultimate Nutrition Prostar %100 Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1979 senesinde kurulan Ultimate Nutrition, 8 farklı kategoride toplamda 50’den fazla çeşitte ürünü sporcular için piyasaya sunan bir firmadır. Şirket başta Amerika olmak üzere birçok ülkede en çok tercih edilen supplement markaları arasında yer almaktadır. Amerika piyasası açısından kuruluş hikayesiyle de dikkat çeken Ultimate Nutrition, biyokimyacı bir eski güreşçi tarafından kurulmuş. Firmanın kurulduğu yıllarda kurucunun yeterli protein alımının olmadığını fikrini ortaya koyması ile kurduğu firma, yüksek kalite standartlarına sahip, tam donanımlı teknolojik tesislerde üretime başlamış. Bu yönüyle sektörün güçlü ve köklü isimlerinden birisi olan Ultimate Nutrition, kısa sürede ürün kataloğunu genişleterek, Amerika’dan dünyaya açılmış.

Hemen Ultimate Ürünlerini Keşfedin! >

Türkiye’ye ilk defa 2010 yılında giriş yapan Ultimate Nutrition, Türk sporcular ve spor faaliyetleri ile ilgilenenler tarafından da yoğun bir ilgi görerek, 8 yıllık süre içerisinde ürün kataloğundaki birçok sporcu takviyesini Türkiye’ye yönlendirmiştir. Ülkemizde markanın en fazla Ultimate Nutrition Prostar %100 Whey Protein Tozu ve Ultimate CLA ürünleri tercih edilmektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ambalajlar:

 • 2390 gram bidon (80 porsiyon)

Aromalar:

 • Çikolata

İçindekiler:

Protein Karışımı (Whey Protein İzolesi, Whey Protein Konsantresi, Whey Peptidleri), Sodyum Klorid, Sukraloz, Asesülfam Potasyum, Doğal ve Yapay Aromalar, Soya Lesitini.

1 porsiyon üründe:

 • Kalori 120 kcal
 • Yağdan Gelen Kalori 10 kcal
 • Toplam Yağ 1 gram
 • Doymuş Yağ 0,5 gram
 • Kolestrol 20 miligram
 • Sodyum 30 mg
 • Karbonhidrat 2 gram
 • Şekerden 1 gram
 • Protein 25 g
 • Kalsiyum 200 miligram
 • Demir 4 mcg

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: 1 ölçek (30 gram) protein tozu 300 ml su veya yağsız sütle karıştırılarak antrenman sonrasında tüketilir.

Orta: 1 ölçek (30 gram) protein tozu 300 ml su veya yağsız sütle karıştırılarak antrenmandan 1 saat önce ve hemen sonra tüketilir.

İleri: : 1 ölçek (30 gram) protein tozu 300 ml su veya yağsız sütle karıştırılarak uyandıktan sonra, antrenmandan 1 saat önce ve hemen sonra tüketilir.

Yorumumuz:

Amerika’nın güvenilir markalarından birisi olan Ultimate Nutrition, piyasada sporcular tarafından gözü kapalı tercih edilen bir marka. Hem üretim kalitesi hem de kalite standartları açısından piyasada öncülük özelliği taşıyan Ultimate Nutrition benim de tercih ettiğim markalar arasında yer alıyor. Firmanın en sevdiğim özelliği ise gerek ambalaj ve gerekse gramajlar ile kafa karıştırmaksızın net ve tek bir protein tozu ürünüyle karşımıza çıkması. Zaten piyasada kendisini kanıtlamış olduğundan sunduğu özellikler sizin için uygunsa tartışmasız kullanabilirsiniz. Yazımın devamında kendiniz için faydalı bulabileceğiniz içerik bilgilerini paylaşacağım.

Öncelikle objektif konulardan başlamak gerekirse, ürünün 1 porsiyonunda 25 gram protein bulunuyor olması ve bir porsiyonun 30 gram olması protein açısından oldukça zengin bir ürün olduğunu ispatlıyor. %83’lük protein oranı sektörde bulunan aynı segmentteki birçok markadan daha yüksek. İçerikte bulunan 1 gram yağ ve 1 gram şekerin bu derece düşük seviyelerde olması yine hem ileri düzey hem de başlangıç düzeyindeki sporcular için bir hayli avantajlı.

Ultimate Nutrition’u tarihi ile de öne çıkaran özelliği üretim teknikleri. Zaten ürünü tadarken de bu kalitenin farkına varıyorsunuz. Protein tozu karışımı içtiğinizi hemen fark edebiliyorsunuz. Yapaylaştırmanın fazla olmadığını sadece tadıyla değil, tatlandırıcısız ve temiz, kaliteli whey sertifikasından da anlayabilirsiniz. Ben bu özellikleri ürünü aldıktan sonra fark ettim; ki dediğim gibi ürünü güvenerek tercih etmemde hem çevre hem de ürünün tarihçesi oldu.

Firma çikolata aromalı protein tozu üretiyor. Bu özelliğini de öne çıkarma kaygısı gütmüyor. Piyasada yoğun çikolata aroması sunan markalara kıyasla aroma yoğunluğu bir hayli zayıf. Ancak bu özellik bence diğer tüm standartlar dikkate alındığında Ultimate Nutrition’un hanesine eksi puan olarak yazılmamalı. Çünkü firma zaten doğallığı ve kaliteyi öne çıkarmayı hedefliyor. Kendi adıma da aromanın zayıf olması açıkçası beni rahatsız etmedi, yeterli ölçüde sayabilirim hatta. Karışım ve çözünme açısından da kusursuz olan protein tozunu shaker olmadan da hazırlayabilmeniz oldukça kolay.

Hemen Ultimate Ürünlerini Keşfedin! >

Fiyat açısından ortalama bir profilde olan Ultimate Nutrition’un protein tozu, fiyatının hakkını veriyor dieyebilirim. Benzer özelliklerdeki protein tozları arasında daha düşük fiyata sahip olan seçenekler de bulabilirsiniz ancak bu kalitede bir protein tozu almış olur musunuz o tartışmaya açık. Ayrıca firma protein tozu yanında hediyeleri ile de fiyat avantajı sağlamaya çalışıyor.

Genel anlamda ürünün fiyatı ile performansı arasındaki uyum başarılı olmakla beraber kalite standartları da yeterli. Firmanın güvenilirliğini de eklediğimizde özellikle ileri düzeyde sporla uğraşanlar için vazgeçilmez bir marka olduğunu düşünebiliriz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikWeider Premium Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikHardline Whey Zone Sarı Meyveli Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ