hardline whey zone protein tozu inceleme ve yorum

Türkiye menşeili Kavi Gıda tarafından piyasaya sunulan sporcu besin takviyesi markası olan Hardline, 1999’dan beri kendisini geliştirmeye ve ispatlamaya devam ediyor. Spor gıdası alanında büyük çalışmalara imza atarak uluslararası anlamda da kendisini tanıtmayı başaran Hardline Nutrition, piyasaya giriş yaptığı günde bu yana ürün kataloğunu da bir hayli genişletmiş durumda. Kavi Gıda’nın en kabalalık ürün yelpazesine sahip kolu olan Hardline’ın bugüne dek toplamda 2 milyondan fazla ürün satmış olması da bu çeşitliliğe bağlıdır.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı onaylı olarak ürünlerini tamamen kendi tesislerinde üreterek piyasaya sunan Hardline Nutrition markasının gerek içerik ve gerekse hijyen açısından sağlık koşullarını bir hayli önemsendiği biliniyor. İçerik olarak domuz katkıları veya domuz yağı kullanmayan Kavi Gıda, Hardline Nutrition kolunu bir adım daha ileriye taşıyabilmek adına çeşitli işbirliklerine de imza atmıştır. Bu anlamda Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile birlikte çalışmalarını sürdüren Kavi Gıda, düzenli olarak kalite ve hijyen kontrollerine tabii tutulmaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ambalajlar:

 • 2300 gram bidon (57 porsiyon)

Aromalar:

 • Sarı Meyve

İçindekiler:

İzole Whey proteini, Hidrolize Whey proteini, Konsantre Whey proteini, Kreatin Monohidrat , Glutamin, Taurin, Multivitamin (Vitamin C, B1, B2, B3, B6, B12), Folik asit, Çinko, Kalsiyum içermektedir. Aspartam içermemektedir.

1 porsiyon üründe:

 • Enerji  156 kcal
 • Yağ 1.2g
 • Karbonhidrat 15.2g
 • Protein 21.2g
 • Vitamin C 30mg
 • Vitamin B1 0.7mg
 • Vitamin B2 0.8mg
 • Vitamin B3 9mg
 • Vitamin B6 1mg
 • Folik asit 100mcg
 • Vitamin B12 0.5mcg
 • Kalsiyum 300mg
 • Çinko 3.25mg

Önerilen Kullanım Şekli:

Antrenmandan yarım saat önce ve sonra 40 gram (1.5 ölçek) protein tozu 200ml su ya da az yağlı sütle karıştırılarak günde iki servis olarak tüketilir.

Yorumumuz:

Hardline Nutrition ürün segmentindeki tüm ürünler Türkiye’de üretilmekte olduğundan piyasada genellikle yabancı sporcu besin takviyeleri yanında ikinci planda kalmakta ancak protein tozları arasında objektif değerlendirmeye tutulduğunda Hardline Nutrition’un uluslarası pazardaki birçok üründen daha kaliteli olduğunu anlamak mümkün. Kendi adıma tamamen önyargısız olarak yaklaşarak kullanmaya başladığım Hardline Whey Zone bu anlamda markaya karşı güvenimi arttırdı diyebilirim. Pek tabii ki bunun birçok parametresi var ve bu değerlendirmelerimi sıralamaya çalışacağım.

Öncelikle ürünün muadillerinden farklı olan özelliği sarı meyveli aroması ve bu aromayı sağlayan sarı meyvelerden gelen vitamin, mineral ve amino asit miktarının bir hayli yüksek olması. Protein tozu kategorisinde bu tip ürünler genellikle diğer standart protein tozlarından ayrışmakta olduğundan sıklıkla tercih edilmemesine karşın bence sağlıklı spor faaliyetlerinin ilerletilmesinde yalnızca protein takviyesine bakılmaması gerekir. Bu yönden ürünün vitamin ve mineral avantajını öne çıkarmak gerek.

Ürün bir porsiyonunda 21.2 gram protein içeriyor. Bu protein miktarı 3 farklı profilden oluşuyor ve bu anlamda piyasadaki diğer markaların gerisinde kalan protein oranı, protein kompleksi özelliği ile inhibe edilmiş. “Yüksek standartlı whey protein konsantresi” sloganı ile karşımıza çıkan protein tozunun aslında bu yönüyle piyasadaki benzerlerinden ayrışmadığı aşikar. Bir önceki paragrafta işaret ettiğim üzere multi vitamin ve mineral takviyesi her ne kadar önemli bir avantaj olsa da protein oranının kas geliştiricileri için düşük seviyede kaldığını düşünüyorum.

Ürünün whey proteini profili ve karbonhidrat kompleksi sayesinde glikojen depolarının dolması sağlanıyor ve böylelikle spor faaliyetlerinde dengeli bir kas gelişimi sağlanıyor. Bu özelliğin açıkçası belirgin bir faydasını görebilmek çok uzun zaman alacaktır. Kendimde 5 aylık kullanım sürecinde, diğer protein tozlarına kıyasla çok ciddi bir fark göremediğimi söyleyebilirim ancak bu pek tabii ki sübjektif bir durum.

Ürünün karışımı oldukça kolay. Ben karışımımı su ile hazırlarken shaker yardımı olmadan, kaşıkla karıştırarak çok kısa sürede hazırlayabildim. Çözünme yönünden de bir problemle karşılaşmadım. İçim açısından da dokusunun yumuşak olduğunu söyleyebilirim, zaten karışımı kolay olan protein tozlarının içim açısından da kolaylık sağladığı aşikar.

Lezzet. Hardline’ın tüm ürünleri arasında belki de en farklı tada sahip olan ürünü Whey Zone Sarı Meyveli olsa gerek. Ürünün lezzeti karışık meyve suyuna ve multi vitamin efervesanlara benziyor. Kendi adıma sarı meyvelerle aram iyi olduğundan lezzetinin güzel olduğunu söyleyebilirim. Yıllardır çikolatalı ve muzlu protein tozları kullanmış birisi olarak böyle bir değişime ihtiyacım da vardı.

Fiyat açısından değerlendirmeler genellikle Hardline Nutrition’un taşa tutulmasına neden oluyor. Çünkü firma piyasada Türkiye menşeili olan sayılı firma arasında yer almasına karşın ve üretimlerini Türkiye’de gerçekleştirmesine karşın fiyatlarını muadillerinden daha aşağıda tutmuyor. Hal böyle olunca rüştünü Almanya’da, Amerika’da ispatlamış olan protein tozlarının yanında Hardline gölgede kalıyor. Yine de böyle bir ön yargınız varsa ürünü bu ön yargınızı ortadan kaldırarak kullanmanızı öneririm. Kavi Gıda, Hardline Nutrition segmenti için önemli yatırımlar yapıyor ve kalite standartlarını uluslararası birçok marka kadar yüksek seviyelerde tutuyor.

Sonuç olarak Hardline Whey Zone Sarı Meyveli Protein Tozu için söyleyebileceğim kritik nokta multivitamin ve mineral takviyeli olarak protein desteği almak isteyenlerin gözü kapalı tercih edebilecekleri bir ürün olduğudur. Ancak eğer daha yüksek kas geliştirme isteğiniz varsa daha yüksek protein oranına sahip farklı ürünlere yönelebilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikUltimate Nutrition Prostar %100 Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerik2020 Yılının En İyi Protein Tozu Hangisi?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ