İster sporda ister diyette protein tozu kullanımı tercih edilsin; bu tercihin arkasında belirli hedefler yer almaktadır. Kilo kontrolünün daha kolay sağlanması, yağ yakımı ve kas kütlesinin hedeflenen düzeyde tutulması gibi farklı nedenlerle çoğu zaman şekersiz protein tozu çeşitleri tercih edilmektedir. Şeker ilavesiz protein tozu tercihinde, en önemli etmen hedeflenen tüketimin şekerden ziyade proteinden yana oluşudur. Nitekim pek çok protein tozunun kalori bakımından oldukça yüksek olması bilinen bir gerçektir. Hâl böyleyken, ekstra bir şeker katkısı durumunda gün boyunca tüketilecek kalori miktarının fazlası vücuda girecektir.

Şekersiz Protein Tozu ile Hedeflerinize Ulaşın

Protein Tozu Şekersiz mi Olmalı?

Şeker, hızlı emilen bir karbonhidrattır. Bu nedenle vücuda girdiği andan itibaren kan şekeri düzeyinin beklenmedik ölçüde artışına sebep olmaktadır. Kan şekeri düzeyindeki anî artış nedeniyle vücudun salgıladığı insülin ise vücuda giren şekerin hücreler tarafından bir çırpıda tüketilmesine neden olur. Sonuç, düşük miktarda enerji ve bir o kadar düşük kan şekerinden ibarettir. Bu denklemdeki kan şekerinin yükselmesi için vücudun şeker ihtiyacı belirecektir. Fakat bir başka perspektiften bakılacak olursa, aynı zamanda insülin vücutta kan dolaşımında yer alan serbest yağların hepsinin depolanmasına ve özellikle sporla uğraşanların fitness beklentilerinin sapmasına neden olacaktır. Şeker içermeyen protein tozu çeşitleri ile bu olumsuz etkiler bertaraf edilebilmektedir.

Şekersiz Protein Tozu Çeşitleri

En iyi şekersiz protein tozu olarak, İzole Whey Protein kabul edilebilir. Temel bir tanımlama ile şekersiz protein tozu kapsamını birebir karşılayan whey protein tozu şekersiz olması ile laktoza karşı hassasiyete sahip olan bünyelere dönük en ideal kullanımları vaat etmektedir. İzole Whey Protein, düşük şeker ve karbonhidrat oranının yanı sıra hiç yağ içermemesiyle diyet protein tozu ismiyle de anılabilmekte; kilo kontrolü veya kilo verme amacıyla diyet yapanların tercih edeceği ilk protein tozlarından birisi olarak dikkat çekmektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Şekersiz Protein Tozu Lezzetleri

0 şeker protein tozu içeriğinde yaratılabilecek lezzet, tüketim kolaylığı sunacak altın bir dokunuş görevi görmektedir. Tadı maskelemede çoğunluğun tercihi olan konsantre bir sıvı veya hızlıca içilebilecek berrak ve hafif bir içerikten oluşan sıvı tespit edildikten sonra konsantre bir sıvı olması durumunda en az 250 ml’lik; daha hafif bir sıvı seçilmesi durumunda daha fazla ölçüde şekersiz protein tozu katılması gerekmektedir. Süt veya su kullanımından sonra sıra tatlandırıcıya gelmiştir. Bu aşamada kıyılmış taze meyve veya birkaç ölçü meyve suyunun lif ve vitamin kaynağı olarak fazlasıyla faydalı olacağını belirtmek gerekir. Güçlü tadı ve karışımları sertleştirmesi ile bilinen muzun da bu evrede sık tercih edilen gıdalar arasında olduğu bilinmektedir. Ancak unutulmaması gereken en önemli husus, süt ürünlerinden yapılan protein tozu tarifleri arasından seçim yapıyorsanız; turunçgillerden kaçınmanız gerekmektedir. Sütün kıvrılmasına neden olabilecek bu tercihten uzak durarak, size lezzet ve bu lezzete bağlı kolay tüketim imkânı sunan diğer gıdalara yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozunun Tarihsel Yolculuğu
Sonraki İçerik2021 Fitness Hedeflerinize Uygun Protein Tozu Kullanımı

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ