Optimum Gold Standard 100% Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Optimum Nutrition, dünyanın en büyük performans gıdaları ve içeriklerini üreten firmalardan birisi olan Glanbia’nın spor ürünleri grubunda yer alan bir marka. Küresel bazda bakıldığında Glanbia’nın oldukça geniş bir pazara ve bu pazara bağlı olarak geniş bir marka ve ürün kataloğu bulunduğunu görebiliriz. Dünya çapında 32 farklı ülkede çalışmalarını sürdüren İrlanda menşei Glanbia’nın en çok tercih edilen spor ürünleri arasında yer alan Optimum Nutrition, 70 ülkede satılmaktadır. Spor yapanlar için takviye besin grubu olarak satışı devam eden Optimum Nutrition, 9 defa “Yılın Protein Tozu” ödülünü Gold Standart 100% Whey ile kazanmış ve bu anlamda da rüştünü ispatlamıştır. Optimum Nutrition markasının ürünleri en yüksek kalite ve teknolojik olanaklar ile üretilmekte ve bu anlamda da fiyat bazında muadillerine göre yüksek bir çizgidedir. Türkiye’de de Optimum Nutrition’un en çok tercih edilen ürünü Gold Standart 100% Whey olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hemen Optimum Ürünlerini Keşfedin! >

Ambalajlar:

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
 • 450 gr paket (15 servis)
 • 908 gr bidon (30 servis)
 • 2273 gr bidon (74 servis)
 • 4540 gr bidon (148 servis)

Aromalar:

 • Çikolata
 • Çilek
 • Muz
 • Kurabiye
 • Beyaz Çikolata Ahududu
 • Vanilya
 • Karamel
 • Çikolata Yer Fıstığı

İçindekiler:

Protein Karışımı (Whey Protein İzolesi, Kültive Whey Protein Konsantresi, Whey Peptidleri), Kakao, Yapay Aroma, Lesitin, Asesülfam Potasyum, Aminogen®, Laktaz, BCAA amino asit, Glutamin ve öncüleri içermektedir.

1 servis üründe:

 • Enerji  113kcal
 • Protein 23,9g
 • Yağ 1,1g
 • Doymuş Yağ 0,7g
 • Trans Yağ 0,0g
 • Karbonhidrat 1,8g
 • Şeker  1,2g
 • Lif 0,6g
 • Sodyum 74mg

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: 1 ölçek protein tozu 300ml su ile karıştırılarak antrenmandan hemen sonra tüketilir.

Orta: 1 ölçek protein tozu 300ml su ile karıştırılarak sabah uyandıktan hemen sonra ve antrenmandan hemen sonra olmak üzere günde 2 defa tüketilir.

İleri: 1 ölçek protein tozu 300ml su ile karıştırılarak sabah uyandıktan hemen sonra, antrenmanlardan önce ve sonra olmak üzere günde 3 defa tüketilir.

Yorumumuz:

Bugün özellikle spor aktivitelerine başlayacak olanlar besin takviyesi olarak protein tozu araştırmaya başladıklarında en sık karşılaşacakları marka Optimum Nutrition olur. Zira marka bu alanda dünya çapında dikkat çeken bir üne sahip ve almış olduğu ödüllerle de gücünü ispatlamayı başarmış.

optimum gold standard whey protein inceleme yorum

Ürünü içerik yönünden değerlendirdiğimde bir porsiyonda 24 gram protein gibi yüksek bir orana sahip olması nedeniyle dikkat çekiyor. Diğer değerler ise 1,8 karbonhidrat, 1,2 gr şeker ve 1 gr yağ olarak sıralanıyor; ki bu değerler oldukça dengeli ve iyi bir sonuç alınabilmesini sağlıyor. Optimum Gold’un içerik olarak öne çıkan önemli özelliği diğer protein tozu ürünlerine göre daha hızlı kana karışıyor olması. Firmanın özel filtre teknikleri uygulanan konsantre whey proteini, whey izolesi ve whey peptitleri sayesinde emilimin artıyor olması ve kana karışma hızının böylelikle daha yüksek olması ürünün tercih edilmesi için dikkat çeken özelliklerden. Öte yandan filtrelemenin iki şekilde gerçekleştirilmesi sayesinde wheyin biyoaktif besinleri korunmuş. Ek olarak da 4 gram Glutamin ve 5 gram BCAA içeriğini de ekleyecek olursak; Optimum Gold’un içerik yönünden zengin ve avantajlı bir protein tozu olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Optimum Gold’u kullanmayı düşünenler için ek avantajlardan birisi de ürünün aroma konusunda çeşitliliğinin fazla olması. Ben markanın çikolata yer fıstığı aromalı olan ürününü kullandım ve tadından bir hayli memnun kaldım. Diğer aromalarla ilgili olarak yaptığım araştırmalarda da lezzet konusunda hiçbir negatif yorumla karşılaşmadığımı söyleyebilirim. Genel kullanıcı yorumlarında çikolata aromalı olan ürünün lezzeti hakkında öne çıkan olumlu yorumları da dikkate alarak, bir daha ki sefere çikolata aromalı ürünü almayı düşünüyorum.

optimum gold standard whey besin değeri

Çözünme açısından Optimum Gold yine benden yüksek puan aldı. Shaker kullanmama gerek kalmadan kaşık yardımıyla çok kolay bir şekilde hazırlanıyor. Ben protein tozunu suyla değil sütle hazırladım ve ek protein takviyesini de kazanmış oldum. Sütle hazırladığım karışımda da, suyla karışımda yakaladığım çözünme performansını yakaladım ve bu durum doku açısından Optimum Gold’a verdiğim yüksek puanın hakkını verdiğini gösteriyor.

Optimum Gold benim kullandığım protein tozları arasında en hızlı kazanım sağlayan marka diyebilirim. Daha önce kullandığım protein tozlarına kıyasla daha hızlı toparlandığımı ve kuvvet kazandığımı hissettim. Pek tabii ki iyi bir protein tozunu ayırt edebilmek için 1 yıllık bir kullanım süresi sonrasında kıyas ortaya koyulabilir ancak bence yine de 3 aylık periyodda farkını ortaya koyan bir ürün.

optimum gold standard whey protein tozu inceleme ve yorum

Optimum Gold’u kullanırken sıklıkla antrenman sonrasını tercih ediyorum. Hem kendisi hızlı kana karışan bir ürün olduğundan hem de antrenman sonrası alınan besinlerin kana karışma hızı metabolizma açısından arttığından performansının tüm yönlerinden faydalanabildiğimi düşünüyorum.

Piyasadaki protein tozları arasında muadilleri ile benzer fiyat aralığında satışa sunulan Optimum Gold 100% Whey Protein Tozu, 2273 gramlık bidon için 175 TL ile 190 TL arasında değişen bir fiyata sahip. Özelliklerine bakıldığında fiyatının hakkını veren bir ürün ancak pek tabii ki daha uygun fiyatlı ürünler bulabilmek de mümkün.

optimum gold standard whey besin değeri

Sonuç olarak yaptığım toplam değerlendirmelerimde tüm başlıklardan olumlu not alan bir ürün olduğu için size de önerebileceğim bir marka.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikMusclemeds Carnivor Beef Isolate Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikWeider Premium Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ