musclemeds carnivor beef isolate protein tozu inceleme ve yorum

Amerika menşeili güçlü bir sporcu besin takviyesi üretimi yapmakta olan Musclemeds, 17 farklı ürün çeşidiyle uluslararası anlamda sporcular tarafından yaygın olarak tercih edilen bir firma. Deneysel ve yenilikçi girişimleri ile tanınan firmanın Carnivor Beef adlı ürünü sıradığı içeriğiyle ve yapısındaki aminoasit ile sporcular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir ve firmanın şöhreti yakalamasında da bu ürün etkili olmuştur. Firma Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan tesislerinde GMP standartlarına bağlı olarak üretim gerçekleştirmekte ve hammadde kalitesi konusunda ödün vermemektedir. Zira bu anlamda firma Ar-Ge alanında yaptığı sürekli yatırımlarla da adından söz ettiriyor.

Hemen Musclemeds Ürünlerini Keşfedin! >

İlk defa Türkiye piyasasına giriş yaptığı günden bu yana Türk sporcular tarafından da yoğun ilgi gören Musclemeds ürünleri henüz Türkiye’de 7 farklı ürünüyle sahaya hükmetmeye çalışmakta. Başta markanın maskot ürünü olan Carnivor Beef Isolate Protein Tozu olmak üzere amino decanate kompleks aminoasit ve beef aminos ürünleri markanın Türkiye’de en çok tercih edilen ürünleridir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ambalajlar:

 • 2088 gram bidon (56 servis)

Aromalar:

 • Çikolata
 • Mandalina ve Portakal

İçindekiler:

Et(sığır) proteini, Kreatin monohidrat, BCAA, Glutamin, Vitamin A, C, B6, B12 ve Thiamin, Riboflavin, Niacin, Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, Magnezyum ve Potasyum içermektedir.  (Ürün kolesterol, şeker ve yağ içermemektedir.)

1 porsiyon ürün:

Bir Servis için Besin Değerleri   % Günlük Değer*

 • Kalori 124 kcal
 • Toplam Karbonhidrat 8 gram
 • Protein 23 gram
 • A Vitamini 80 lU
 • C Vitamini 25 mg
 • Tiyamin 0,1 mg
 • Riboflavin 0,2 mg
 • Niasin 8,2 mg
 • B6 Vitamini 6,5 mg
 • B12 Vitamini 100 mcg
 • Kalsiyum 23 mg
 • Fosfor 20 mg
 • Magnezyum 2 mg
 • Sodyum 44 mg
 • Potasyum 6 mg

Önerilen Kullanım Şekli

Başlangıç: Antrenmandan hemen sonra 1 ölçek (37 gram) protein tozu 400 ml suyla karıştırılarak tüketilir.

Orta: Antrenmandan hemen sonra 1 ölçek (37 gram) protein tozu 400 ml suyla karıştırılarak tüketilir.

İleri: Antrenmandan 45 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra 1 ölçek (37 gram) protein tozu 400 ml suyla karıştırılarak tüketilir.

Yorumumuz:

Türkiye’de çok yeni sayılabilecek bir protein tozu markası olan Musclemeds’in Carnivor Beef Isolate ürünü ile sporcuların son dönemlerde sık sık karşılaşmaları muhtemel. Çünkü firmanın en yenilikçi ve hızla popülerlik kazanan ürünü Carnivor Beef Isolate. İzole et proteini içeriyor olması nedeniyle diğer protein tozlarından ayrışan Carnivor’un oldukça farklı bir yapısı olduğunu söylemem gerek. Bu farkı aldığınız ürünün ambalajındaki içindekiler kısmından da anlayabiliyorsunuz.

Musclemeds Carnivor Beef Isolate Protein İnceleme ve Yorum

İçerik hakkında ilk olarak söylenmesi gereken farklılık bileşenler arasında yağ, şeker ve kolesterol bulunmaması. Bu durum ürünü Türkiye’de bu özelliğe sahip tek firma olarak kılıyor ve özellikle ileri düzey sporcular açısından ürünü büyük ölçüde öne çıkarıyor. Hali hazırda içeriğin protein miktarının tamamının et proteininden geliyor olması ve bu alanda da Türkiye’de rakipsiz olması nedeniyle Carnivor çok ayrı bir segmentte tek başına değerlendirilmesi gereken bir ürün olarak dikkate alınmalı.  Kendi adıma söylemem gerekirse uzun vadede, devamlı olarak kullanacağım bir ürün değil ancak hızlı bir toparlanma için tercih edilmesinde sakınca bulmadığım bir ürün. İşaret ettiğim sakıncalara incelemenin ilerleyen aşamalarında değineceğim.

Ürünün bir diğer öne çıkan özelliği süt ve süt ürünü karşısında hassasiyeti bulunan kişiler için tek seçenek olması. Laktozun yakınından dahi geçen bir içeriği olmayan Carnivor, standart whey protein ürünlerinin gaz yapıyor olmasından rahatsız olanlar için de oldukça iyi bir seçenek. Yine kendi adıma bu özelliği ile beni çok rahatlatan bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Musclemeds Carnivor Beef Isolate Besin Değeri

Gelelim şaibeli ve tartışmaya açık olan özelliklere. Ürünün ayrışan özelliği “tamamen et proteini” içeriyor olması. Ancak bu alanda yapılan açıklamalarda bu tip ürünlerdeki proteinin doğrudan et ürünlerinden değil, sığır kemiği, kıkırdak gibi ürünlerden elde edildiği yönünde. Bu gibi söylemleri diğer birçok inceleme yazısında da görebiliyoruz. Bu konuda şüpheyi yaratan unsur ise fiyat faktörü. Doğrudan etten imal edilen protein tozunun fiyatının bir hayli yüksek olması gerekirken, Carnivor, fiyat açısından whey protein tozlarından çok da uzak değil. Haliyle insanın aklına çeşitli sorular geliyor.  Bu nedenle ürünü kullanmaya başlamadan önce bu konuda bir miktar araştırma yapmanızı ve buna göre ürünü kullanmaya başlamanızı öneririm.

Ürünü genel olarak değerlendirmek gerekirse, ürünün kolesterol, yağ, şeker ve süt ürünleri içermiyor olması bir avantaj. Bu avantaj fiyatı karşısında ise çok etkili değil. Çünkü piyasadaki birçok protein tozu için bu değerler zaten oldukça düşük veya sıfıra indirgenmiş durumda. Bu nedenle fiyat ve avantaj dengesini pek kurabildiğimi söyleyemem.

Musclemeds Carnivor Beef İsolate Protein Tozu İnceleme

Carnivor’un eksi puan aldığı asıl alan ise tat ve doku demem gerekiyor. Zira ürün çok fazla köpürüyor ve tat olarak da whey protein tozlarından uzak bir lezzete sahip. Aslında lezzet açısından çok kötü olmasa da alışıldık protein tozlarından sonra tadını garipsememek elde değil. Karıştırma konusu ise farklı bir sorun çünkü ürünü shaker ile hazırlarken dahi bir miktar çözünmeme ile karşılaşabiliyorsunuz. Eğer ürünü kullanacaksanız shaker ile uzunca çalkalamanızı ve biraz dinlendirmenizi öneririm.

Final olarak söylemem gereken husus ise fiyat performans hususunda benim kendi adıma çok fazla avantaj elde edemediğim bir ürün olması. Evet, oldukça spesifik yönlerden diğer tüm protein tozlarından ayrılıyor ancak bu spesifik özellikler niş bir müşteri kitlesi için avantajlı iken, genele yayılması ne yazık ki mümkün değil. Yine diğer bir husus ise ürün hakkındaki et proteini şaibesi ki bu durum sağlıklı protein tozu kullanımı konusunda soru işaretlerini getiriyor. Eğer süt ürünleri konusunda ciddi hassasiyetiniz varsa ve diyetiniz gereği en ufak yağ, şeker ve kolesterol dahi almak istemiyorsanız, şahsi tercihinizle bu ürünü kullanabilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikHardline Whey 3Matrix Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikOptimum Gold Standard 100% Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ