Weider Hardcore Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Hiç şüphesiz supplement ürünleri piyasasının en eski isimlerinden birisi olan Weider, 1936’dan bu yana sporcu besinleri üreticileri arasında ilk sıralarda adı anılan isimlerden. ABD’nin Arizona Eyaleti’nde kurulan firma Phoenix’ten yola çıkıp dünya pazarına yayılmıştır. Üretim standartları açısından piyasada fark yaratmayı bir görev olarak bilen Weider Nutrition, bilimsellik açısından da oldukça duyarlı. Sporcular için yalnızca besin takviyesi ürünleri değil çeşitli spor ekipmanları ve magazinleri de sunan Weider, çok sayıda önemli sporcunun da sponsorluğunu üstlenmektedir.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfedin! >

Ürettiği tüm ürünlerde yüksek kalite standartlarını koruyan Weider Nutrition’un ISO sertifikası bulunmaktadır ve üretim tekniklerinde HACCP sistemi kullanılmaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Markanın tarihi boyunca ürün skalası sürekli olarak genişlemiş ve uluslararası anlamda odak üretimler ile satış başarısı yakalanmıştır. Firma, yeni bir ürün üretmeden önce belirli bir bölgede gerçekleştirdiği araştırmalar ile niş olarak bu bölgeye özel ürün üretme yeteneğine sahip. Böylelikle de tam olarak isteklere yanıt veren ürünler üretilmektedir.

Ambalajlar:

 • 3200 gram bidon (106 porsiyon x 30 gram)

Aromalar:

 • Çilek Misket Limonu
 • Çikolata

İçindekiler:

Whey ve Yumurta proteini karışımı, Glutamik asit, BCAA Amino asit (Lösin, İzolösin, Valin), Fenilalanin, Alanin, Histidin, Lizin, Sodyum, Vitamin B6, Kalsiyum.

1 porsiyon ürün için:

 • Enerji: 259 kcal
 • Yağ: 6,2 gr
 • Doymuş Yağ: 4,4 gr
 • Karbonhidrat: 24 gr
 • Şekerden Gelen: 22.2 gr
 • Lif: 1,1 gr
 • Protein: 25 gr
 • Sodyum: 0,2 gr
 • B6 Vitamini: 1 mg
 • Kalsiyum: 465mg

(Süt ile hazırlanan Çilek Misket Limonu aromalı ürün için ifade edilen besin değerleridir.)

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: Spor yapılan günlerde 2 farklı kullanım şekli vardır. Bu anlamda spor faaliyetlerinden bir saat önce ve çalışmadan hemen sonra; <80 kg : 1 porsiyon, > 80 kg : 2 porsiyon > 100 kg : 2 porsiyon tüketilebilir.

Orta: Spor yapılan günlerde 2 farklı kullanım şekli vardır. Bu anlamda spor faaliyetlerinden bir saat önce ve çalışmadan hemen sonra; <80 kg : 1 porsiyon, > 80 kg : 2 porsiyon, > 100 kg : 2 porsiyon tüketilebilir.

İleri: Spor yapılan günlerde 3 farklı kullanım şekli vardır. Bu anlamda uyandıktan hemen sonra, spor faaliyetlerinden bir saat önce ve çalışmadan hemen sonra; <80 kg : 2 porsiyon, > 80 kg : 3 porsiyon, > 100 kg : 3 porsiyon tüketilebilir.

Yorumumuz:

Weider, supplement piyasasının en eski isimlerinden birisi. Haliyle de bu alanda bilgelik görevini üstlenen bir marka ve geliştirdiği ürünlerde bu bilgeliğin sonucunu görebiliyorsunuz. Belki de Weider markasının en sevdiğim özelliği, her ürününün kendine has oluşu ve her ürünün bir kimliğe sahip oluşu. Premium Whey ile yakından tanıdığımız marka Türkiye’de Hardcore Whey ile de ciddi bir güce sahip ve dediğim gibi yine özel bir kimlik ile karşı karşıyayız.

Öncelikle ürünün en güzel yanı ihtiyacınız olan enerjiyi de proteini de size vaat ediyor olması. Antrenmandan önce ve sonra kullanım için uygun olan Hardcore Whey Protein tozu içerdiği dengelenmiş karbonhidrat ve protein içeriği ile muadillerinden oldukça farklı bir profile sahip. Kalorisi piyasadaki diğer saf protein tozlarına kıyasla yüksek çünkü Weider zaten ürün kataloğunda tamamen saf protein tozu ürününe yer veriyor. Hardcore burada ayrışıyor çünkü kompleks bir ürün olarak sağladığı karbonhidrat ile boşalan glutamin depolarını dolduruyor. Spora enerjik başlıyor, enerjik bitiriyorsunuz; üstelik ihtiyacınız olan proteini de kazanıyorsunuz. Yarım yağlı sütle hazırlanan protein tozundan porsiyon başına 25 gram protein alıyorsunuz; ki bu oldukça yüksek bir oran. Bu proteinin 10 gramlık kısmı 300 ml yarım yağlı sütten geliyor. Aslında bu noktada kafanızda ürünün içerik olarak protein tozu açısından zayıf olduğu yönünde bir algı oluşabilir ama hayır. Ürün zaten bunu vaat ediyor. Kompleks bir ürün ve karbonhidrat açısından zenginleştirilerek yoğun spor faaliyetlerine özel olarak geliştirilmiş; ki “hardcore” gibi güçlü bir isim verilmesinin de nedeni bu olsa gerek.

Ürünün amino asit profiline baktığımızda BCAA açısından zengin olduğunu görüyoruz. Weider, neredeyse tüm ürünlerinde BCAA açısından zenginlik sunuyor ve bu Hardcore için de geçerli. 1 porsiyonluk protein tozunda toplamda 3.165 mg BCAA amino asiti bulunuyor. Bu profil içinde; 1.515 mg Lösin, 855 mg İzolösin, 795 mg Valin bulunuyor. Artı olarak glutamik asit açısından da zengin bir ürün olan Hardcore Whey protein tozu ek özellikleri ile kendisini öne çıkarıyor.

Supplement piyasası ile haşır neşir olanların bileceği üzere Hardcore aslında “Power Whey” serisinin yeni yüzü. Power Whey’e kıyasla daha gelişmiş bir ürün olan Hardcore, kendi skalasındaki en iyi seri olma özelliği taşıyor. İçerik olarak kıyasladığımızda aralarında ciddi bir fark bulunmayan Power ve Hardcore, üretim kalitesi açısından muhakkak ayrışıyor. Bunu ürünün içim dokusundan da oldukça kolayca ayırt edebilmeniz mümkün. Tabi eğer daha önce Power serisini denediyseniz.

Weider markası hakkında lezzet konusunda söylenebilecek pek bir şey yok. Marka 72 yıllık geçmişe sahip ve bu süre içerisinde haliyle tat ve doku konularında çığır açmış. İşte Weider’in piyasada bu kadar başarılı olmasının sırrı da bu. Firma gerçekten hiç pes etmeden gelişmeye ve güçlenmeye devam ediyor. Ürettiği ürünlerde fark yaratmak ve kalite standartlarını ileriye taşıyarak, diğer markalara örnek olma yeteneğine sahip. Objektif olarak lezzet konusunu illa açıklamam gerekiyorsa, Çilek Misket Limonu aromalı olan ürünü keyifle içiyorum. Hem lezzeti oldukça ferah hem de kolay içiliyor. Karıştırma konusuna ise hiç dokunmayayım çünkü Weider’dan bahsediyorum. Ürün shaker olmadan da kolayca karışıyor.

Hardcore Whey’in en iyi özelliklerinden birisi de kullanım açısından sunduğu esneklik. Spor faaliyetleri ile ilgilenenlerin yakından bileceği üzere kişinin özellikle yoğun spor faaliyetleri ile uğraşıyorsa, günlük protein ihtiyacı kilosunun iki katı kadardır. Eğer 80 kiloysanız, almanız gereken protein miktarının 160 gram olduğu düşünülür. Şimdi ürün burada %50 karbonhidrat ve %50 protein içeriyor. Haliyle ürünü kullanırken tükettiğiniz besinlerden de aldığınız proteini hesapladığınızda günlük 2 porsiyon yeterli oluyor. Hem hızlıca vücudu toparlıyor hem de kas gelişiminizi destekliyorsunuz.

Fiyat/performans konusuna gelecek olursak ürün piyasanın en pahalı ürünlerinden birisi. Hardcore Whey 3.2 kilogramlık bidonlarda satılıyor ve fiyatı da 600 TL civarında. Bu anlamda da porsiyon başına ödemiş olduğunuz bedel 5.65 TL gibi bir şey oluyor. Şimdi objektif olarak değerlendirecek olursak daha uygun fiyata saf protein tozu kullanarak karbonhidrat ihtiyacını da dış besinlerle desteklemek mümkün; ancak Weider kalitesinden vazgeçmek koşuluyla. Eğer antrenman öncesi ve sonrası kullanıma özel bir ürün arıyorsanız o halde Weider Hardcore eşsiz bir kompeks protein tozu.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikWeider Gold Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikIronmaxx Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ