Weider Gold Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Amerika’nın en ünlü vücut geliştiricilerinden Joe Weider’in 1936 senesinde kurduğu Weider Global Nutrition, 1936 yılında dünya pazarına adını duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nden başlayarak Almanya ve İspanya’ya uzanan geniş bir üretim tesisi zinciri bulunan marka, hem hammadde hem de formülleri ile supplement alanının öncü isimleri arasında yer alır. Sporcular için besin takviyesi alanında en eski markalardan birisi olan Weider, hali hazırda 128 ülkede satışa sunulmakta ve girdiği pazarlarda en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfedin! >

Weider markası üretim alanında vizyon sahibidir ve belli başlı spesifik alanlara odaklıdır. Bunlar arasında; kalite, bilim, deneyim ve güven yer alır. Firmanın Amerika ve Avrupa’da çalışmalarına devam eden tesisleri HACCP yeterlilik sertifikasına sahip ve üretim sürecine yalnızca en iyi hammaddeler dahil edilmektedir. Üretilen her ürün defalarca testlere tabii tutulmakta ve en kaliteli şekilde üreticiye ulaştırılmaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Weider ürünleri Türkiye’ye Almanya’da bulunan tesislerden ithal edilmektedir ve 2000 yılından bu yana ithalat gerçekleştirilmektedir. 18 yıllık süre içerisinde marka Türkiye’de de başarısını ispatlamış ve çok kısa süre içerisinde Türk sporcular arasında da en çok tercih edilen markalardan birisi haline gelmiştir.

Ambalajlar:

 • 908 gram kavanoz (30 servis x 30 gram)
 • 2000 gram ambalaj (67 servis x 30 gram)

Aromalar:

 • Çilek Krema
 • Mango
 • Çikolata

İçindekiler:

Çikolata aromalı protein tozu için:

Whey Protein Konsantresi, Az Yağlı Kakao Tozu, Aroma, Tatlandırıcılar (Asesülfam-K, Sodyum Siklamat, Sodyum Sakkarin), Soya Lesitini, Yağ Asitlerinin Mono ve Digliseritleri, Renklendirici (E150c).

1 porsiyon ürün için:

 • Kalori: 118 kcal
 • Protein: 23 gr
 • Karbonhidrat: 2,3 gr
 • Şeker: 1,7 gr
 • Lif: 0,5 gr
 • Yağ: 1,8 gr
 • Doymuş Yağ: 1,1 gr
 • Sodyum: 0,11 gr

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: Spordan hemen sonra 1 porsiyon (30 gram) protein tozu 250 ml su veya sütle karıştırılarak tüketilir.

Orta: Uyandıktan ve spordan hemen sonra 1 porsiyon (30 gram) protein tozu 250 ml su veya sütle karıştırılarak tüketilir.

Yorumumuz:

Weider markası hakkında karşınıza kaç tane negatif yorum çıktı bilmiyorum ama bu yazı kesinlikle o listeye bir tanesini daha eklemeyecek. Çünkü Weider, kendi ürün kataloğundaki her üründe benzersizlik özelliğinin yanında gerçekten kaliteli hammadde anlayışına önem veriyor. Weider Gold Whey Protein Tozu ile ilgili olarak yapacağım değerlendirmelerde, elimden geldiğince zorlayıcı olmaya çalıştım ancak yine de sonuçlar bir hayli başarılı. Bu da Weider’ın farkı..

weider gold whey protein tozu inceleme

Öncelikle ürünü içerik olarak değerlendirmeden önce ön yargısız başlamak gerek ve iyi bir kıyas gerek. Weider’ın Gold Whey protein tozuna benzer ürünler piyasada var mı? “Evet, var” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak hem içerik hem de kalite açısından yakını yok öncelikle bunu biliyoruz. Çünkü firma Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkenin ilk supplement satıcısı ve girdiği tüm piyasalarda öncü olma özelliği taşıyor.

Gold Whey protein tozu, porsiyon başına 23 gram protein vaat eden ve bu oranla da piyasa ortalamasını yakalayan bir ürün. Diğer içerikler açısından ise 1.7 gram yağ ve 2 gram şeker içeriyor; ki bu sayede kalori miktarı bir hayli düşük (118 kcal). Yağ ve şekerin proteinden ayrıştırılması için ultrafiltrasyon teknolojisinden faydalanılmış ve sonuç başarılı olmuş. Ürünün emilimi oldukça hızlı ve hazımsızlık yaratmıyor.

Meyve veya çikolata hangisi olursa olsun aromalardan gelen şeker miktarının bu kadar düşük bir seviyede tutuluyor olması bence oldukça başarılı. Kaliteli ve saf ürün kullanıldığını da bize gösteren bir durum. BCAA aminoasitleri açısından da zengin olan Weider Gold, bir porsiyonda 7 gram BCAA ihtiva ediyor ve protein oranı açısından ortalamayı yakalıyor olsa da, BCAA açısından muadillerinden bir hayli önde.

weider gold whey protein besin değeri

Ürünün büyük ambalajını aldığınızda toplamda 67 ölçek protein tozunuz oluyor. Bu miktar oldukça iyi ve her 30 gramlık porsiyonda 23 gram protein alıyorsunuz; üstelik lezzet açısından da oldukça başarılı bir ürün. Piyasada yaygın olarak çilek aroması ile karşılaşılan Weider Gold’un mango ve çikolata aromalı ürünleri de mevcut. Her aromasını denedim ve hepsinden de memnun kaldım. Soğuk süt ile shaker kullanarak hazırlayacağınız üründen milkshake tadı alıyorsunuz. (Karışımınızı shaker kullanarak hazırlamanızı öneririm, kaşıkla hazırlarken çok çok az da olsa çözünmeme ile karşılaştım.)

Ürünün sunduğu özellikleri değerlendirdiğimizde fiyat açısından avantajlı olduğunu düşünüyorum. Zira şeker ve yağ oranı bu kadar düşürülüp, protein açısından zengin tutulmuş, özel filtrelenmiş bir ürünü satın alıyorum. Eğer kaliteli bir protein tozu ile çalışmalarınızı gerçekleştirmek istiyorsanız o halde Weider Gold, paraya kıyıp alabileceğiniz özel bir alternatif.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikScivation Xtend BCAA İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikWeider Hardcore Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ