Scivation Xtend Bcaa İnceleme ve Yorum

2004 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde temelleri atılan Scivation Nutrition, supplement üreticiliği alanında uluslararası anlamda bilimsellik ve yenilikçilik özellikleri ile adını duyurmuştur. Ürünlerini geliştirmede ve yenilikleri takip etmede akademik çalışmalarla yakın ilişki içerisinde bulunan marka, ürünleri üzerinde uyguladığı testlerle de tanınıyor. Bugün dünya çapında 20’den fazla ülkede ve 500’den fazla satış noktasında ürünlerini satmakta olan Scivation Nutrition, sporcu besinleri pazarını domine etme hedefi ile çalışmalarını sürdürüyor.

Hemen Scivation Ürünlerini Keşfedin! >

Yakından bakıldığında Scivation markasının 14 sene gibi kısa bir periyod içerisinde çok hızlı büyüme elde etmesinde firmanın kendine has bir alana hakimiyet kurmasının katkısı büyük. Scivation Xtend adı ile piyasaya sürülen kompleks BCAA ürünü ile Amerika’da 3 sene peş peşe yılın BCAA’sı ödülünü almayı başaran markanın bu ürünü ayrıca Amerika’da en fazla satılan BCAA ürünü olma özelliği taşıyor.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Xtend BCAA haricinde Psycho, Dialene, Sesamin benzeri ileri seviye BCAA ürünleri de mevcut ve bu ürünler de en az Xtend BCAA kadar yüksek bir satış hacmine sahip.

Scivation markasının en önemli özelliği belirli pazar alanlarında hakimiyet kurması. BCAA’daki uzmanlığını sonuna kadar kullanan marka, ürün çeşitliliğini çok kısıtlı bir sayıda tutuyor. Böylece ilgili alanlara daha yoğun bir şekilde odaklanarak, ürün kalitesini sürekli olarak yükseltebiliyor. Marka bu odak sürecinde bu alandaki en iyi kimyagerlerle işbirliği yapıyor ve bağımsız denetim kurumlarınca sürekli olarak ürünlerini teste tabii tutturuyor. Elde edilen veriler markanın resmi web sitesinde düzenli olarak yayınlanarak, halka duyuruluyor.

Türkiye sporcu besinleri pazarına ilk defa 2008 yılında giriş yapan Scivation, Xtend ile Türkiye’de de istediği başarıyı elde etmiştir. Başlangıçta yalnızca karpuz aroması ile pazarda yerini alan ürün son 4 sene içerisinde diğer aromaları ile de kullanıcılarını memnun etmiştir.

Ambalajlar:

 • 369 gram kavanoz (31 porsiyon)

Aromalar:

 • Karpuz
 • Karışık Meyve
 • Ahududu
 • Ananas
 • Mango
 • Yeşil Elma

İçindekiler:

Trisodyum sitrat, Dihidrat potasyum klorid, Sodyum klorid, Red lake#40 renklendirici, Tatlandırıcı olarak asesülfam-K ve sukraloz, Glutamin, Lösin, İzolösin, Valin.

1 porsiyon üründe:

 • Toplam Yağ: 0 gr
 • Kolestrol: 0 mg
 • Sodyum: 230 mg
 • Potasyum: 170 mg
 • Toplam Karbonhidrat: 0 g
 • Şeker: 0 g
 • B-6 Vitamini: 640 mcg

Hemen Scivation Ürünlerini Keşfedin! >

Önerilen Kullanım Şekli:

Antrenman sırasında veya antrenmandan 20 dakika önce 1 ölçek (12,3 gr) Scivation Xtend, 250 ml suyla karıştırılarak tüketilir.

Yorumumuz:

Amerika’da üretilen ve alanında “massive brand” olarak anılan Scivation Nutrition’un en popüler ürünü olan Scivation Xtend, Türkiye’ye ilk defa giriş yaptığı günden bu yana büyük bir ilgi gördü. En azından bunu ürünün düşük ürün gamına kıyasla her yerde görebiliyor olmamıza bağlayabiliriz.

Scivation markasının bilimsel çalışmaları ile meşhur olduğunu bilenler ürünün yapısal olarak birçok farklılıkla öne çıkacağından da emindir. Bunu ürünün kullanımı ile ilgili olarak verilen öneriden anlamak mümkün. Zira diğer tüm BCAA’lar antrenmandan evvel veya antrenmandan sonra kullanılırken, Scivation Xtend BCAA’yı antrenman esnasında kullanıyorsunuz. Haliyle burada Scivation’un bir avangard çalışma yaptığı da ortaya çıkıyor. Bu çalışmanın faydası antrenman çalışmalarınızın daha rahat tamamlanabilmesi ve kas yorgunluğunuzun hafiflemesi. İlk kullanımdan itibaren bu farkı hissediyorsunuz ve Scivation’a benim gibi ilk olumlu puanınızı veriyorsunuz. Benim gibi çabuk yorulan ve ağrı eşiği düşük olan kişiler için BCAA kullanımında tercih edilebilir ürünler arasında Xtend BCAA bir adım önde.

Scivation Xtend BCAA’nın bir porsiyonu yani 12.5 gramlık bir ölçeğinde tam 7 mg BCAA’lar var. Bunlar L-Leucine (3.5 gr), L-Isoleucine (1.75 gr) ve L-Valine (1.75 gr). BCAA’ların yanı sıra 2.5 gr Glutamin, 1 gr Citruline Malate ve 170 mg Potasyum içeriyor. Bu açıdan bakıldığında ürünün besin değerleri bir hayli yüksek görünüyor. Zira kapsül olarak piyasada bulunan BCAA’lar maksimum 5 gr BCAA ihtiva ediyorken, Xtend’de 7 gram BCAA mevcut. Bu yüksek oran ürünün toz olmasından kaynaklanıyor. Ürünün içeriğindeki tek negatif nokta 230 mg oranındaki sodyum. Tuz oranı açısından oldukça yüksek bir ürün olması nedeniyle Scivation Xtend, ileri düzey sporcular için negatif özellik taşıyor.

Lezzet açısından değerlendirdiğimde Scivation Xtend’in piyasadaki diğer BCAA’lara kıyasla çok daha iyi bir tada sahip olduğu aşikar. Türkiye’de uzun bir süre karpuz aromalı olan ürünü satılmakta olan Xtend BCAA’nın artık diğer meyveli aroma çeşitleri de bulunabiliyor. Karpuz aromalı olarak kullandığım BCAA oldukça tatlı olmasına rağmen, lezzet olarak bence gayet iyi bir çizgide. Kolay karışıyor, kolay içiliyor.

Ürünün fiyatı satılan gramaja göre oldukça yüksek kalıyor. Piyasada benzer gramajlarda daha düşük fiyatla BCAA ürünleri bulabilmek mümkün ancak benzer BCAA oranını bulabilmek mümkün değil. Bu anlamda ürün fiyatının hakkını veriyor. Tabii ki eğer BCAA kullanımına ilk defa başlayanlar için diğer alternatifler daha avantajlı olabilir ama eğer belirli bir standardın üzerinde spor faaliyetleri ile ilgileniyorsanız o halde Scivation Xtend BCAA tercih edeceğiniz tek ürün olabilir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikScitec Whey Professional Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikWeider Gold Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ