Scitec Whey Professional Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Avrupalı, sporcular için besin takviyesi ürünleri üreten Scitec Nutrition, devasa bir depo ve imalat tesisine sahip. 30 bin metrekarelik alanda üretimini tamamen kendisine ait tesislerde üreten Scitec, geniş ürün yelpazesi ve ürünlerinde sunduğu 135 farklı aroma ile kendisini önemli bir yere konumlandırıyor.

Hemen Scitec Nutrition Ürünlerini  Keşfedin! >

Tesislerinde yoğun olarak laboratuvar testlerini uygulayan ve ürünlerini kalite kontrollerinden sürekli olarak geçiren Scitec Nutrition’un 1 saatte 100 binden daha fazla porsiyon ile protein tozu üretebilme özelliği var. Elde edilen istatistiklere göre firma her sene 50’den fazla aromayla, 120 milyon porsiyon protein tozu satışı gerçekleştiriyor. Bu veriler de firmayı uluslararası anlamda en fazla tercih edilen sporcu besin takviyesi markaları arasında üst sıralara taşıyor.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ürünlerinde hiçbir doping ve domuz ürünü bulunmayan Sciten Nutrition ürünleri sporcular arasında en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan firmanın üretimi ise Macaristan’da gerçekleştirilerek dünya pazarına ulaştırılıyor.

Ambalajlar:

 • 2350 gram bidon (78 porsiyon)
 • 5000 gram kova (166 porsiyon)

Aromalar:

 • Çikolata
 • Şeftali Yoğurt
 • Vanilya Çilek
 • Limonlu Kek

İçindekiler:

Protein, Karbonhidrat, Amino asit kompleksi ve ek aminoasit karışımı, Kapsül kabuğu (jelatin sığır), jelleştrici (bitkisel gliserin), Antioksidan:Doğal karışım tokoferoller(E vitamini), Doğal trgliseid formunda, Sindirim enzimleri (Bromelain, Papin) Gluten, Buğday, Tadlandırıcı ve koruyucu içermez.

 • Enerji: 112 kcal
 • Karbonhidrat: 1.4gr
 • Protein: 22gr
 • Tuz: 0.41gr
 • Amino Asit Matrix: 1300mg
 • Sindirim Enzim Karışımı: 24mg

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: 1 ölçeğin ¾’ünü 250 ml su veya az yağlı sütle karıştırarak antrenmanlardan hemen sonra tüketebilirsiniz.

Orta: 1 ölçeğin ¾’ünü 250 ml su veya az yağlı sütle karıştırarak sabah kalktıktan ve antrenmandan hemen sonra tüketebilirsiniz.

İleri: 1 ölçeğin ¾’ünü 250 ml su veya az yağlı sütle karıştırarak sabah kalktıktan ve antrenmandan hemen sonra tüketebilirsiniz.

Yorumumuz:

Avrupa’da en ünlü markalar arasında yer alan Scitec Nutrition’un whey proteini ürünü olarak spor faaliyetleri ile ilgilenenlerin yakından tanıdığı Scitec Whey Professional Whey protein tozu, yüksek kalitede üretilen ve markanın güvencesi ile pazarda yer alan bir ürün. Piyasada protein tozu markası yoğunluğunu dikkate aldığımda, Scitec’in kendi başına ayrı bir noktada olduğunu düşünüyorum. Zira yoğunluk içerisinde spesifik özelliklerini ortaya koymayı başaran ve kaliteli whey proteini ürünü olarak sporcuların ihtiyaçlarını karşılayan Scitec’in protein tozu hızlı kas geliştirmek isteyenler için bence oldukça başarılı bir ürün.

scitec whey professional protein inceleme ve yorum

İçerik olarak incelendiğinde ürün bir porsiyonda piyasadaki alternatiflere göre daha düşük protein oranına sahip (22 gram) ancak bu miktar 2-3 gramlık bir fark olduğundan, ürünün kalitesini dikkate aldığımda görmezden gelinebilir. Zira ürünün karışımında ekstra olarak bulunan amino asit kompleksi ve taurin amino asidi ile kas gelişimine ekstra katkı sağlayan glutamin bu eksikliği kapatıyor.

İçerik açısından zengin olduğu aşikar olan Scitec’in whey protein tozu zengin BCAA içeriği ve şeker ve yağ oranının düşük olması ile beni cezbetti ve eminim ki birçok profesyonel sporcu için de güçlü bir alternatif. Piyasada böyle niş özelliklere sahip ürünler bulmak oldukça zor. Scitec ise bu niş alanları çok iyi tespit etmiş ve aroma, doku gibi özellikler yerine kolay sindirim ve düşük kalori yönlerine odaklanmış.

scitec whey professional protein inceleme ve yorum

Ürünü kullanmaya başladıktan 2 ay sonra iyi bir etki görmeye başladığımı söyleyebilirim. Henüz spor faaliyetlerinde başlangıç aşamasında olanlar için bu süre kullanım miktarına bağlı olarak biraz daha uzun olabilir ancak sabırlı bir şekilde kullandığınızda ürünün faydalarını görürsünüz. Kendi adıma yine çok memnun kaldığım bir özellik ise ürünün saf tutulurken, ihtiyaç duyulan özelliklerden arındırılmamış olması. Hem amino asit zenginliği hem de sindirimin kolay olması ikinci paragrafta da işaret ettiğim üzere ürünü muadillerinden önemli derecede ayırıyor.

Lezzet açısından değerlendirdiğimde piyasadaki muadillerinden bence çok daha iyi bir özelliğe sahip. Scitec, yapaylıktan kaçınarak Avrupa gibi sağlık alanında büyük hassasiyet gösteren bir alana hitap etmiş olacak ki, içtiğiniz protein tozunun tadında whey proteini tükettiğinizi algılamanız mümkün. Aroma ne aşırı yoğun ne de tatsızlık verecek kadar yetersiz. Karışım olarak da oldukça başarılı ve shaker kullanmasanız da kolayca çözünebiliyor.

scitec whey professional inceleme etiketi

Fiyat açısından Scitec, piyasa muadilleriyle aynı standartlarda ve belki bir miktar daha yüksek. Bu yüksek fiyatı aldığınız ek amino asit özelliklerine bağladığınız zaman aslında bir fiyat farkı ortaya çıkmıyor hatta avantaj elde ediyorsunuz. Bu nedenle ürünü içiniz rahat bir şekilde satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Avrupa’nın lider sporcu besin takviyesi markaları arasında bulunan ve üretim sürecinde büyük hassasiyet gösteren bir marka olarak Scitec’in Whey Professional Whey Protein Tozu ürünü tüm bu özellikleri ile benden genel anlamda olumlu puan aldı.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikHardline Casein Matrix Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikScivation Xtend BCAA İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ