Hardline Casein Matrix Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Üretim sürecinin tamamında bilimsel yöntemlere ve en iyi teknolojik olanaklara önem veren Hardline Nutrition, aynı zamanda Türkiye’de ilk defa sporcu besin takviyesi alanında ilk laboratuvarın kurulmasını da gerçekleştirmiş ve bunu TUBİTAK ile iş birliği yaparak sağlamıştır. Bu anlamda da Türkiye’de bakanlık onayı ve denetimine tabii tutulan Hardline Nutrition laboratuvarları, yüksek hijyen standartlarında ve ileri teknolojik imkanlarla üretimi yüksek çıtalara çıkarmaktadır. Ürünler markanın kendi tesislerinde tamamen el değmeden üretilmekte ve üretime için temin edilen hammaddeler bu alandaki en kaliteli üretimi gerçekleştiren firmalardan ithal edilmektedir.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

Bilimsel açıdan çalışmalarını her seferinde bir adım daha ileriye taşıma vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Hardline Nutrition ekibi, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile de işbirliği içerisindedir ve bu birliktelikten elde edilen verilerle, sporcuların istekleri ve beklentileri tam olarak karşılanmaya çalışılmaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Alanında çok sayıda güvenilirlik denetimine tabii tutulan ve sürekli olarak kontrol edilen Hardline Nutrition, GMP, HACCP, ISO 22000:2005, SGS serfifikalarına sahip.

Ambalajlar:

  • 1800 gram bidon (54 porsiyon)

Aromalar:

  • Çikolata

İçindekiler:

Kazein Matrix Protein Karışımı (Kazein, L-Arjinin Alfa Ketoglutarat, BCAA 4:1:1 (L-Lösin, L-İzolösin, L-Valin), L-Glutamin), Toz, Kakao, Doğala Özdeş Çikolata Aroması, Tuz, Topaklanmayı Önleyici (Silikondioksit), Tatlandırıcılar (Sukraloz, Stevya), Kıvam Verici (Karboksimetilseluloz)

1 porsiyon ürün için:

  • Kalori: 119 kcal
  • Yağ: 0,8 g
  • Karbonhidrat: 3,1 g
  • Protein: 25,3 g

Önerilen Kullanım Şekli:

Uyku öncesinde ve gün içerisinde öğün aralarında 1 porsiyon (1,5 ölçek) tozu 300 ml az yağlı süt veya suyla karıştırarak günde maksimum 3 defa tüketebilirsiniz.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

Yorumumuz:

Hardline Nutrition markası Türkiye’de üretimi gerçekleştirilen sporcu besinleri ile tanınıyor. Firma, Kavi Gıda’nın bir alt kolu olmakla beraber Türkiye’de bu alanda ilk marka olma özelliği de taşıyor. Bu anlamda Hardline ürünlerinin kalite standartları Türkiye’de öncü olma görevi taşıyor. Zira firma Avrupa’da da adını duyurmayı başarmış. Bu anlamda Hardline ürünlerini tercih etmek istediğinizde “Türk malına karşı Alman malını, Amerikan malını daha kaliteli diye tercih ederim” dememenizi ve ön yargılı yaklaşmamanızı öneririm. Zira marka büyük akademik isimlerle işbirliği halinde ve bunu gözler önüne seren sertifikasyonları var. Bir dönem whey protein tozu ürünlerini kullandığım Hardline Nutrition’un, kazein proteini ürününü de deneyerek açıkçası bu ön yargıların boşuna olduğunu açıkça anlamış oldum.

Hardline’ın Matrix ürünlerinin en sevdiğim özelliği protein oranı açısından yüksek standartlar sunuyor olması. Kazein proteini kullanıp gün boyunca protein alımını arttırmak istiyorken özellikle uyku gibi uzun bir süreyi protein alımıyla geçirmek isteyenler için Casein Matrix bir porsiyonda 25 gramdan daha fazla proteine sahip. Bu oldukça iyi bir oran. Öte yandan yağ ve karbonhidrat miktarının bir hayli düşük olması da ayrı bir avantaj ki, zaten bu değerler whey protein tozlarında da benzer seviyede.

Kazein proteinleri antrenmansız geçirilen zamanlarda protein alımını sürdürülebilir kılmak için kullanıldığından kullanım zamanınız çok önemli. Emilimi uzun sürdüğünden dilerseniz iş zamanında veya dilerseniz uyku öncesinde kullanabilirsiniz. Açıkçası ben yalnızca uyku öncesinde kullanıyorum çünkü Casein Matrix muadillerine göre biraz daha fazla köpürme, zor çözünme ve gaz yapma gibi faktörleri de beraberinde getiriyor. İş yerinde rahatsızlık yaşamak istemediğimden de uyku öncesinde kullanmayı tercih ediyorum.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

Kazein proteinleri zaten zor emilen özelliğe sahip olduğundan bu durumlar doğal ancak işaret ettiğim üzere muadillere kıyasla bu negatif yönleri biraz daha fazla. Eğer shaker kullanmadan karıştırmak istiyorsanız Casein Matrix’in size bir sürprizi var, çünkü küçük küçük de olsa mutlaka topaklanmalar kalıyor. Shaker kullandığımda ise bu oranı bir hayli düşürdüm diyebilirim. Yani sonuç olarak doku açısından Hardline Casein Matrix’e olumlu puan veremiyorum ama yine de tolere edilebilir olduğunu düşünüyorum.

Hardline Nutrition, piyasanın en yaygın aroması olan çikolatayı tüm ürünlerinde öne çıkarmış durumda. Casein Matrix’te de diğer protein tozlarında olduğu gibi çikolata aromasını standart kılmış ve hatta kazein proteini için farklı bir aroma seçeneği yaratılmamış. Benim gibi uzun yıllar protein tozu kullanan birisi için çikolata aroması artık gına getirmiş olsa da objektif olarak değerlendirdiğimde standart kazein proteinleri arasında Hardline iyi bir iş çıkarmış. Kendi adıma lezzet konusunda bir sorun yaşamadım sadece çikolata aromasından ciddi anlamda sıkıldığım için farklı bir alternatif olmasını isterdim.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

Gelelim fiyat konusunda. Bildiğiniz üzere Hardline Nutrition’un tüm ürünleri Türkiye’de markanın kendi tesislerinde üretiliyor. Haliyle üretimlerini Türkiye’de gerçekleştiren bir markanın fiyatlarının diğer markalara kıyasla daha düşük olmasını bekliyorsunuz ama Hardline Nutrition size bu ayrıcalığı tanımıyor. Ürünleri muadilleri ile benzer fiyatlarda pazara giriyor. Tabii ki gözler önüne serilen verilere baktığınızda marka gerçekten Avrupa ve Amerika standartlarının iyi bir noktasında yer alıyor ancak yine de bir fark yaratabilmek adına fiyat avantajı sağlanabilirdi diye düşünüyorum. Hardline Casein Matrix ürününü piyasada 240 TL civarında bir fiyata bulabilirsiniz. Benzer fiyata tercih edebileceğiniz marka seçenekleri de olduğunu hatırlatmak gerekir.

Sonuç olarak Hardline Nutrition’un kazein proteini ürünü olan Casein Matrix, alanında kalite ve fiyatı açısından tercih edilebilir olmakla beraber karışım ve içim açısından negatif özellikleri olan bir ürün.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikDymatize Iso 100 Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikScitec Whey Professional Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ