Dymatize, 24 senelik tarihi boyunca ürettiği ürünler ile sektörde farkını ortaya koyan bir marka olmayı başarmıştır ve hatırı sayılır sporcu besin takviyesi ürünleri üreten markalar arasında yer alır. Kısa süre içerisinde dünya çapında ün kazanan ve milyonlarca sporcu için vazgeçilmez markalar arasında yer alan Dymatize, an itibariyle 50’den fazla ülkede pazarlarda başarı kovalamaktadır. Markanın başarısında prensiplerinin katkısı çok büyüktür ve bu anlamda sağlıklı, yüksek kalite standartlarında ve verimli ürün üretimi önemsenmektedir. Bu anlamda firma düzenli olarak kendi mikrobiyoloji laboratuvarlarını kurmuştur ve ürünlerini sık sık testlere tabii tutarak geliştirmeye devam etmektedir.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Markanın geniş bir ürün yelpazesi bulunmakla beraber bu yelpazenin en çok tercih edilen ürünü olarak karşımıza Dymatize ISO 100 çıkmakta. Uluslararası anlamda en fazla satılan hidrolize protein tozu olan Dymatize ISO 100, defalarca en iyi protein tozu ürünü ödülü almıştır.

2009 senesinde Türkiye’de sporcu besinleri pazarına giriş yapan Dymatize Nutrition ürünleri, ülkemizde de kısa süre içerisinde yoğun rağbet görmüştür. Markanın diğer ülkelerde fazlaca  ürün çeşidi bulunmasına karşın, Türkiye’de sınırlı sayıda ürününü bulabilmek mümkün. Bu anlamda Amerika’daki ürünleri Türkiye’ye sipariş eden tüketici sayısının da fazla olduğunu belirtmek gerekir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ürün kalite standartlarını önemseyen ve  sertifikasyonları ile bu hassasiyeti dışa vuran Dymatize’nin ürünleri Informed Choice Trusted BySport sertifikasına sahiptir. Amerikalı firma cGMP ve HACCP sertifikalarına da sahip. Ürünlerini üretim sürecinde iken hammadde ve üretim açısından düzenli olarak kalite kontrolüne tabii tutan Dymatize, beklentinin altında kalan ürünlerini geri almakta.

Hemen Protein Tozu Çeşitlerini Keşfedin! >

Ambalajlar:

 • 900 gr kavanoz (30 porsiyon)
 • 2200 gr bidon (74 porsiyon)

Aromalar:

 • Muz
 • Çikolata
 • Çilek
 • Vanilya Çilek
 • Gurme Vanilya

İçindekiler:

100% Hidrolize Whey Protein İzolesi, Kakao, Doğal ve yapay aromalar, Tuz, Potasyum Klorid, Sukraloz, Stevia yaprağı ekstraktı.

1 Porsiyon ürün için:

 • Enerji: 111kcal
 • Yağ: 0,1gr
 • Doymuş Yağ: 0,06gr
 • Karbonhidrat: 2,4gr
 • Şeker: 0,5gr
 • Lif: 0gr
 • Protein: 25gr
 • Tuz: 0,27gr

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: Antrenman sonrasında 1 ölçek (31 gram) protein tozu su veya yarım yağlı 350ml sütle karıştırılarak tüketilir.

Orta: Antrenman sonrasında ve 1 saat öncesinde 1 ölçek (31 gram) protein tozu su veya yarım yağlı 350ml sütle karıştırılarak tüketilir.

İleri: Uyandıktan hemen sonra, antrenman sonrasında ve 1 saat öncesinde 1 ölçek (31 gram) protein tozu su veya yarım yağlı 350ml sütle karıştırılarak tüketilir.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Yorumumuz:

Dymatize ürünleri ile karşılaştığınızda mutlaka ürünle ilgili olarak “doğal ve saf içerik” sözlerini de duyarsınız. Açıkçası benim ürünle tanışmama neden olan da bu sözler oldu. Amerikan ürünleri arasında Avrupa standartlarında kalite skalasını yakalayabilen sayılı firmalar içinde yer alan Dymatize Nutrition ile ilgili olarak yapacağım değerlendirmelerde ağırlıklı olarak fiyat ve performans özelliklerine değineceğim ve deneyimlerim neticesinde ulaştığım sonucu paylaşacağım.

Dymatize Iso 100 Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Öncelikle Dymatize ISO 100 ürününe yakından bakacak olursak saf protein tozu olması özelliği ile ilk artısını benden almayı başarıyor. Bugün piyasadaki yüzlerce protein tozu markasına baktığımızda saflık açısından çok az sayıda ürünün piyasada olduğunu görüyoruz. Tüketicilerin sayısız beklentilerine yanıt vermek isterken içeriğine girmeyen yapay madde kalmayan bu ürünlerin yanında Dymatize ISO 100 resmen bir altın değerinde.  İçeriğinde 100 kcal enerji, 0.5 gr yağ, 5 mg kolesterol, 100 mg sodyum, 280 mg potasyum, 25 gram protein ve çok sevindirici bir şekilde 0 gram şeker barındıran IS0 100’ün bu doğal yapısı hoşuma gitti. Hidrolize protein tozu özelliği taşıyan Dymatize ISO 100, bu özelliğiyle piyasada kendisini ne kadar ayrıştırıyor bilinmez ama kıymetli bir whey protein olarak değerlendirilmesi gerektiği aşikar. Şayet bu kıymeti ürünün piyasa fiyatına yansıyan bedelle de açıklayabiliyoruz; çünkü muadillerine kıyasla piyasa fiyatı bir miktar yüksek.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Lezzet ve doku açısından piyasadaki muadillerinden geri kalmayan bir performans gösterdiğini söyleyebileceğim Dymatize IS0 100’ün çikolata aromalı ürününü kullandım. Bildiğiniz üzere piyasada neredeyse her markanın mutlaka çikolata aromalı bir ürünü mevcut ve bu anlamda yakalanan lezzet konusunda markalar birbirinden pek ayrışamıyor. Bu noktada benden standart bir puan alan Dymatize ISO 100 diğer aromalarıyla öne çıkıyor olabilir, güvenle deneyebilirsiniz.

Dymatize Iso 100 Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Ürünü hazırlama konusunda da yine piyasadaki muadillerle benzer özelliklere sahip olan Dymatize ISO 100’ü hem suyla hem de sütle, kaşıkla karıştırarak veya shaker ile kolayca çözündürerek içebilirsiniz. Sadece benzer standartlardaki protein tozlarına kıyasla köpürme açısından bir eksisi olabilir ancak bu da çok şiddetli bir boyutta olmadığı için beni rahatsız etmedi.

Gel gelelim ürünün benden aldığı tek negatif puana. Fiyat konusu.. Dymatize, Amerikan ürünü olmasının yanında sahip olduğu saflık ve kalite özellikleri ile kendisini öne çıkarırken bunu fiyatına da büyük ölçüde yansıtmış desem yeri. Zira ürünün 2200 gramlık bidonunu aldığınızda, bir ölçek için 3 TL gibi bir ödeme yapmış olmanız gerekiyor. Çünkü 2200 gram bidon fiyatı pazarda 200 ile 240 TL arasında değişiyor. Bu yönden maliyet avantajı sağlamadığını düşünüyorum. Tabii ki yine de hem ürünü denemek hem de kıyas yapabilmek adına ürünü denemek istiyorsanız, bu durumda 900 gramlık ambalajıyla deneme yapabilirsiniz.

Sonuç olarak Dymatize ISO 100 benzer fiyatla birçok muadilinin alınabilir olması nedeniyle geri plana düşüyor olmasına karşın önemli bir dünya markası özelliği taşımasının verdiği güvence ile tercih edilebilir bir protein tozu.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozu Zararlı Mı?
Sonraki İçerikHardline Casein Matrix Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ