QNT Light Digest Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

1988 yılında Belçika’da kurulan Quality Nutrition (QNT), alanında köklü bir tarihe sahip markalardan birisidir. Merkezi, Belçika’nın Brüksel kentinde bulunan QNT’nin Amerika, İngiltere ve Hindistan’da ofisleri bulunmakta ve 30’dan fazla ülkede ürünün satışını gerçekleştiren 800’den fazla distribütörü vardır. Firma ürünlerini Belçika’da kendisine ait tesislerde üretmektedir ve bu tesisler ISO 9001, GMP, HACCP ve EFSIS sertifikalarına sahiptir. Üretim teknolojileri açısından da QNT yüksek standartları gözeten bir markadır.

Hemen QNT Ürünlerini Keşfedin! >

Quality Nutrition’un ürün gamı bir hayli geniş. Bu ürün gamı içerisinde protein tozlarında yarattığı kolay sindirim özelliği markanın adını duyurmasında önemli bir etkiye sahip. Protein tozunun yanı sıra BCAA, glutamin, kreatin ve I-carnitine gibi besin takviyeleri de ürünler arasında yer almaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Firmanın Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede satış başarısı ile öne çıkan ürünü QNT Light Digest Whey Protein Tozu’dur. Ürünün protein miktarı yüksek ve kolay sindirilebilir olması tercih edilmesinde etkili olmuştur.

Son olarak marka çok sayıda sporcu ve spor kulübü ile sponsorluk ilişkisi kurmuştur. Halen devam eden bu sponsorluklar ile futbol, kickboks, fitness gibi spor faaliyetlerinde aktif olarak çalışmalarını sürdüren 30’a yakın sporcuya destek vermektedir.

Ambalajlar:

 • 500 gram paket (25 porsiyon*20 gram)

Aromalar:

 • Çikolata
 • Krem Brule
 • Limon ve Makaron

İçindekiler:

Süt proteinleri (İzole ve konsantre whey proteinler), Inulin, Aroma, Kıvam arttırıcılar (E412/E415), Potasyum klorid, Tatlandırıcı (E955), Doğal limon tozu. (Alerjen uyarısı: Süt.)

1 porsiyon ürün için:

 • Enerji: 77 kcal
 • Yağ: 1 g
 • Doymuş Yağ: 0,7 g
 • Karbonhidrat: 1,7 g
 • Şeker: 1,5 g
 • Lif: 0,6 g
 • Protein: 15,5 g
 • Tuz: 0,09 g

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: 1 ölçek (20 gram) protein tozu 100-150 ml su ya da süt ile antrenmandan sonra tüketilir.

Orta: 2 ölçek (40 gram) protein tozu 100-150 ml su ya da süt ile antrenmandan sonra tüketilir.

İleri: 2 ölçek (40 gram) protein tozu 100-150 ml su ya da süt ile antrenmandan önce ve sonra tüketilir.

Yorumumuz:

Quality Nutrition, supplement piyasasının en naif markalarından birisi. Ne aşırıya kaçan pazarlama stratejileri ve şaşalı ambalajları vardır, ne de akıl karıştıran çok kalabalık bir ürün yelpazesi. Artı olarak ürünlerin light özellikli olmaları zaten pazarlama açısından markanın konumlandırma stratejisini açıklıyor. Bu durumda firmanın özel olarak kapsamlı bir atak yapmak yerine, belirli bir kitleye, kaliteli ürün verme hedefi ortaya çıkıyor. Bunu da Light Digest Whey protein tozu ürününden anlayabiliyorsunuz.

QNT Light Digest Whey Protein Tozu Besin Değeri

QNT markasının Light Digest Whey protein tozu, özellikle diyet yapanlar için üretilmiş, kolay sindirilen bir protein tozu olma özelliği taşıyor. Bu ürün sayesinde diyet yaparken, kas kütlesini kaybetme riskini bertaraf ederek, kalori alımınızı en aşağı seviyeye çekiyorsunuz. Bir porsiyonunda 15,5 gram protein içeren ürün, 1 gram yağ ve 1.7 gram karbonhidrat ihtiva ediyor. Yağ ve karbonhidrattan ortaya çıkan toplam kalori ise 77 kcal gibi neredeyse yok sayılabilecek bir değere iniyor. Yüksek protein değeri ve lif içeriyor olması ile benim gibi ara ara diyet dönemine girenler için ürünü eşsiz kılıyor denilebilir. Zira işaret ettiğim üzere QNT markası light yani hafif içerikli ürünleri ile belirli bir kitlenin vazgeçilmezi olmayı iyi biliyor.

Ürünün bir ölçeğinde (20 gram) toplamda 15.5 gram protein bulunuyor. Bu oldukça yüksek bir oran olmakla beraber özellikle orta-ileri seviyede spor faaliyetleri ile uğraşıp, diyet sürecine girenler adına kas yapısını korumada çok başarılı bir ürün. Bu miktardaki protein ile birlikte fiyat analizi de yapıldığında, light ürün kategorisinde QNT farkını ispatlamakta zorlanmıyor.

QNT Light Digest Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Sporcu besinleri kullananlar tarafından ürünün en çok eleştirilen özelliği ambalajı olarak karşımıza çıkıyor ancak bence fermuarlı ve küçük bir paketle satılıyor olması bence çok güzel. Ürünü yanımda taşırken zorlanmadığım gibi yalnızca belirli diyet dönemlerim için kullandığım bir ürün olması nedeniyle kocaman bir bidonu almak zorunda kalmıyorum.

Lezzet açısından ürünün Türkiye pazarında tek seçeneği var; çikolata. Sektörde neredeyse her markanın istisnasız olarak kullandığı çikolata aroması, QNT Light Digest için de oldukça standart ve içimi keyifli. Light ürün olması nedeniyle karışımda da zorluk çıkarmıyor. Shaker olmadan dahi kolayca hazırlayabilirsiniz.

QNT Light Digest Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Fiyat/performans açısından da başarılı bulduğum ürünün piyasa fiyatı 80 TL civarında. Bu fiyat üzerinden değerlendirdiğimizde ürünün bir porsiyonu için maliyet 3.2 TL kadar oluyor. Spesifik olarak light ürün kategorisinde yer alan bir ürün için oldukça uygun bir fiyat olduğunu söylemem gerek. Zira diyet yapanlar için özel olarak hazırlanan birçok üründe fiyatların hangi seviyelerde olduğunu biliyoruz. QNT ise Light Digest’i oldukça uygun bir fiyatla kullanıcılarıyla buluşturuyor. (Başta bir porsiyon için %76 oranında protein, bu fiyatı hak ediyor.)

Final cümlelerimde yine ürünün light kategorisinde yer alması ve diyet yapanlara özel bir ürün olmasına dikkat çekerek, bu alanda ilk 3’e girecek kalitede bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikOptimum Lean Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikWeider CFM Whey Overload Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ