Optimum Lean Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Optimum Nutrition, dünya çapında en popüler sporcu besinleri satan markalardan birisidir ve bu anlamda da yüksek bir satış oranına sahiptir. Firma 2018 yılı itibariyle 70’den fazla ülkede ürünlerini pazara sunmakta ve çok geniş bir ürün kataloğu ile sporculara talep ettikleri her alanda ürün sunabilme kabiliyetine sahiptir.

Hemen Optimum Nutrition Ürünlerini Keşfedin! >

Optimum Nutrition, en başta ürünlerini kendi tesislerinde yaratırken, çok ince denetim ve test süreçlerinden geçirmektedir. Bu çalışmaların sonucunda yeterli olumlu değerlendirmeyi yakalayan ürünler, firmanın kataloğunda yer almaya hak kazanmaktadır. Bu süreç ise bir ürünü sektörde kalıcı hale getirmek adına yeterli olmamakta ve firma ürün seri üretime geçtikten sonra dahi belirli aralıklarla güvenilirlik testlerini uygulamaktadır. Bu operasyonun neticesinde firma bugün uluslararası alanda söz sahibi olan değerlendirme kuruluşlarından tam notları toplamayı başarmış ve kendi alanında ABD başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde ün kazanmıştır. Firma ISO, HACCP ve CGMP sertifikalı olarak üretim tesislerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan marka, ürünlerini piyasadaki benzerlerine kıyasla daha yüksek fiyatla satışa sunmakta ancak bu fiyat farkı, ürünün kalite düzeyi ve marka güvenilirliği ile tolere edilmektedir.

Ambalajlar:

 • 26 gram ambalaj (1 porsiyon)
 • 465 gram ambalaj (17 porsiyon)
 • 930 gram ambalaj (35 porsiyon)

Aromalar:

 • Çikolata
 • Vanilya Milkshake
 • Çilekli Milkshake

İçindekiler:

Protein Karışımı (Whey protein konsantresi, İzole whey proteini, Süt Proteini İzolatı, Emülgatör, Soya Lesitini), Yağ Azaltılmış Kakao Tozu (çikolata aroması), Mikro Kapsüllü Konjuge Linoleik Asit (Aspir Yağı, Sodyum Kazeinat (Süt)), Aroma vericiler, Yoğunlaştırıcılar (Carageenan, Sodyum Karboksimetilselüloz), L-Karnitin, Yeşil Çay Ekstresi, Tuz, Tatlandırıcı (Sukraloz).

1 porsiyon ürün için:

 • Enerji: 98 kcal
 • Toplam Yağ: 1,2 gr
 • Doymuş Yağ: 0,4 gr
 • Karbonhidrat: 1,4 gr
 • Şeker: 0,6 gr
 • Lif: 0,4gr
 • Protein: 20 gr
 • Sodyum: 75 mg
 • CLA: 234 mg
 • Yeşil Çay Özü: 31 mg
 • Karnitin : 130 mg

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç/Orta/İleri: 1 porsiyon protein tozu 250 ml su ile karıştırılarak hazırlanır ve spordan hemen sonra tüketilir. Ayrıca isteğe bağlı olarak sabah uyandıktan sonra 250 ml su ile karıştırılarak tüketilebilir.

Yorumumuz:

Sporcu besinleri alanında Amerikan firması olarak ülkemizde de kendisine geniş bir yer bulan Optimum Nutrition, sahip olduğu tüm yetenekleri çok doğru bir şekilde kullanıyor. Firma, asla değişimi reddetmiyor ve ürün kataloğunu incelediğinizde en ince detaylarına kadar ayrıştırılmış ve tamamen belirli kitlelere özel olarak hazırlanmış ürünlerle karşılaşmanız mümkün. Sanırım bu özellik benim Optimum Nutritiona karşı olan güvenimi arttırıyor. Zira herhangi bir sporcu takviyesi arıyorken, ilk olarak karşıma aldığım firma genelde Optimum Nutrition oluyor ve firma beni bu konuda asla şaşırtmıyor. Optimum Lean Whey de bahsettiğim özel olarak yaratılmış ürünlerden birisi. Son zamanlarda Türkiye’de stoğu oldukça az bulunan bu ürün, firmanın yüksek protein içeriğine yararlı bileşenleri eklediği parça olmuş.

Ürün içerik olarak her porsiyonda 20 gram proteine sahip. Bu miktar piyasadaki muadillere kıyasladığımızda düşük kalıyor ancak bu tip bir ürün için standart olduğunu söylemeliyim. Çünkü elde edilen verilere göre egzersiz sonrası vücuda destek sağlamak istiyorsanız almanız gereken minimum protein miktarı 20 gram. Dolayısıyla ürün bu noktada sınır düzeyde de olsa ihtiyacı karşılıyor ve eksi puan almıyor.

İçerik açısından en önemli noktada sınır profile sahip olan Lean Whey Protein tozu, çok farklı bir noktada öyle bir fark yaratıyor ki, muadiller protein oranı açısından çok yüksek olsa dahi, bu farklılığa sahip olamadığından, Optimum Nutrition bir kez daha kendisini ayırıyor. Ürün insan sağlığı için çok sayıda faydası olan ve ilaç sektöründe de faydalanılan yeşil çay özütünü ihtiva ediyor. Yeşil çay özütü, zihinsel uyanıklığı sağlıyor ve çeşitli iç organlara yönelik rahatsızlıkları gidermede kullanılıyor. Bu özelliğe sahip piyasada başka herhangi bir ürün yok. Haliyle Lean Whey’i bu yönüyle kıyaslayabilmek de imkansız hale geliyor. 78 miligramlık yeşil çay özütü, ürünü birkaç adım ileriye götüren deneysel bir bileşen.

Ürünün içerik açısından eşsizleştiği yeşil çay özütünün yanında, 234 miligram kadar konjuge linoleik asit bulunuyor. Omega-6 yağ asidinin farklılaştırılmış hali olan bu asit, insülin direncini düşürerek, metabolizmanın çalışma hızına katkı sağlıyor ve kas gelişimini önemli ölçüde destekliyor. (Buna da ek olarak L-karnitin (130 mg) ihtiva eden ürün, bonusları ile kulvarında yalnız kalıyor.)

İçindekiler verilerini dikkate aldığınızda aslında birçok ürün kendi alanında eşsizliğe sahip. Doğal olarak içerikler ve miktarları değişiyor ancak kullanım sonrasında elde edilen sonuç, işte o noktada işler realite kazanıyor. Optimum Nutrition’un avangard ürünü Lean Whey, yalnızca kas gelişimini destekleyen bir ürün olmadığını kanıtlıyor ve dinlenme sürecinde dahi doğal enerji düzeyini olumlu olarak etkiliyor.

Lezzet noktasına gelecek olursam; Optimum Nutrition bir kez daha döktürmüş desem yeri. Ben ürünün vanilya milkshake aromalı olanını denedim ve ismine de uygun olarak o yumuşak vanilya tadını tatlı tatlı alarak içeceğimi yudumladım. Karışım açısından da hiçbir sorun yaşamdan ürünü hazırlayabildiğimi söyleyebilirim. Ürün parçacıklı bir form değil, gayet homojen bir hal alıyor ve içerken ağzınızda garip bir doku bırakmıyor.

İlk paragrafta da işaret ettiğim üzere Optimum Nutrition fiyat açısında piyasadaki rakiplerine göre biraz önde. Döviz ile değerlendirildiğinde İngiltere’de yaşayan birisi için ürün oldukça cazip fiyata sahip ancak Türkiye şartlarında biraz tuzlu olduğunu söylemem gerek. Tabii ki burada tercih kişiye kalmış. Performans açısından fiyatının hakkını sonuna kadar verdiğini düşündüğüm Lean Whey’i hem sağlığınız hem de sağlıklı kas gelişiminiz için tercih edebilirsiniz. Ürünün size ek bir rahatsızlık getirmeyecek olması, fiyatın seviyesini kabul etmede çok önemli bir etken.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikSci-Mx Ultra Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikQNT Light Digest Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ