Weider Cfm Whey Overload Protein Tozu İnceleme ve Yorum

80 yılı geçen köklü tarihi ile uluslararası anlamda sporcu besinleri alanında en tanınmış markalardan birisi olan Weider, hem kalite hem de performans standartları ile öncü bir markadır. Weider, 1936 senesinde ABD’nin Arizona eyaleti, Phoenix kentind, Kanadalı Josef Edwin Weider tarafından kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana; kalite, bilim, bilgi, güven standartlarını ilke haline getirmiştir. İşaret edilen bu özellikleri ile adını duyuran Weider Nutrition, yarattığı sadık müşteri kitlesiyle, sporcu besinleri alanında devrim yaratmıştır. Firma yalnızca sporcular için takviye besinler değil, spor alanında kullanılan birçok ekipmanın da üreticisidir ve kendi bünyesinde yer alan spor faaliyetleri ile ilgili magazin grupları vardır.

Hemen Weider Ürünlerini Keşfedin! >

Weider firması kendisine ait tesislerde, kaliteli hammadde temini sağlayarak üretim gerçekleştirmekte ve üretim açısından ISO sertifikalı olup, HACCP sisteminden yararlanılmaktadır. Büyük bir arazi üzerine kurulu olan tesislerde çok fazla kategoride üretim gerçekleştirilmektedir. Markanın ürün yelpazesinde; protein tozları, kilo ve hacim ürünleri, aminoasitler ve antrenman öncesi takviye besinleri gibi spor faaliyetleri ile ilgilenen her kesime hitap eden bir ürün bulunur.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ambalajlar:

  • 908 gram kavanoz (30 porsiyon)

Aromalar:

  • Çikolata & Kiraz

İçindekiler:

CFM Whey Protein İzolatı (91 g), Az yağlı kakao tozu (3,5 g – yağ oranı %1), Doğal Çikolata Kiraz Aroma Verici (2,5 g), Emülgatör: Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri; Topaklanmayı önleyici: Silikon Dioksit, Tatlandırıcılar: Asesülfam K, Sodyum Siklamat, Sodyum Sakkarin; Askorbik asit, Asitlik düzenleyici: Sitrik asit; Niasin, Pantotenik Asit, Tiamin, Pridoksin Hidroklorid, Riboflavin, Siyanokobalamin, Folik Asit, Biotin.

1 porsiyon ürün için:

  • Kalori: 114 kcal
  • Protein: 24 gr
  • Karbonhidrat: 2,1 g/td>
  • Şeker: 1,5 gr
  • Yağ: 0,8 gr
  • Doymuş Yağ: 0,3 gr
  • Sodyum: 0,22 mg

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: Antrenmandan hemen sonra 30 gram (1 ölçek) protein tozu 250-300 ml suyla karıştırılarak tüketilir.

Orta: Uyandıktan sonra ve antrenmandan hemen sonra 30 gram (1 ölçek) protein tozu 250-300 ml suyla karıştırılarak tüketilir.

İleri: Uyandıktan sonra, antrenmandan 30 dakika önce ve hemen sonra 30 gram (1 ölçek) protein tozu 250-300 ml suyla karıştırılarak tüketilir.

Yorumumuz:

Konu Weider olunca, protein tozu incelemesinde aslında sonucun nereye bağlanacağını tahmin etmek pek zor değil. Markanın ürünlerini denememiş olsanız dahi mutlaka kulaktan kulağa dolaşan efsanelerden haberdarsınızdır ve Weider’in yarattığı hiçbir üründe kaliteyi ve performansı es geçmeyeceğini biliyorsunuzdur. Muhakkak Weider’ın her ürünü için piyasada bulabileceğiniz bir muadil vardır ancak uluslararası anlamda markanın başarılarını ve 82 yıllık tarihini görmezden gelmemeniz gerek. Ürünün incelemesine bu ön hazırlık paragrafından sonra şöyle bir dalış yapalım.

Öncelikle CFM Whey Overload, isminden de anlaşılabileceği üzere “aşırı yüksek performans” bekleyebileceğiniz izole protein tozu. Emilimi ve sindirimi oldukça hızlı gerçekleşen bu tip protein tozlarını piyasaya sunan çok sayıda marka var ancak ürünün ambalajlandığı ana kadar gördüğü işlemlerin önemini göz ardı etmemek gerek. Dolayısıyla ürünün adının başında yer alan CFM kavramına değinmek gerekirse; CFM (Cross Flow Microfiltration) teknolojisi, protein tozu üretimi için geliştirilmiş çok özel bir filtreleme teknolojisidir. Bu işleme tabii tutulan whey proteinleri yoğun olarak saf ve doğal kalırlar. İyon değişimi tekniği gibi kimyasal uygulamalar olmaksızın üretilen CFM Whey Overload, izole protein tozu olarak oldukça sağlıklı bir profile sahiptir.

Ürünü içerik olarak incelediğimde; porsiyon başına 26 gram protein, 1 gram karbonhidrat ve 0.3 gram yağ değerleri ile karşılaşıyorum. Karbonhidrat ve yağ miktarının seviyesi o kadar düşük ki, ürünün ne denli saflaştırıldığını buradan da anlayabiliyorsunuz. Zira 30 gramlık bir porsiyonda 26 gram izole protein oldukça başarılı bir oran vaat ediyor. Ürünün özellikle antrenman sonrası kullanımlarda çok başarılı bir performans gösterdiği aşikar. Ek olarak ürün birçok muadilinin sahip olmadığı B6 vitaminine sahip ve amino asit profili oldukça başarılı. Total anlamda ise ürünün içinde hiçbir gereksiz madde ve ajan bulunmuyor; saf ve kaliteli protein tozu kullanıyorsunuz. (Ürün sıfıra yakın laktoz miktarına sahip, yani laktoz intöleransı olan kişiler için önerilebilecek bir ürün.)

Weider CFM Whey Overload’un Türkiye’de yalnızca Çikolata & Kiraz aromalı seçeneğine ulaşabiliyorsunuz. Tek gramaj ve tek aroma ile aldığınız ürün hem miktar hem de lezzet olarak beklentinizi karşılıyor. Karışım açısından ise ürünün çok iyi performans sergilediğini söylemek doğru olmaz. Ürün yapay madde içermediğinden karıştırmayı kolaylaştırıcı bir kimyasala da sahip değil. Dolayısıyla karıştırmak biraz vakit alıyor. İyi bir karışım yakalamak için 20 dakika süreyle karıştırmanızda ve ürünü kaşıkla hazırlamanızda fayda var.

Gelelim fiyat konusuna. Weider, bildiğiniz üzere piyasada en yüksek kaliteyi, en uygun fiyatla satan markalardan. CFM Whey Overload ise fiyat olarak piyasanın biraz üzerinde kalıyor ancak ürünün performansı açısından kıyaslama yaptığımda fiyatın absürd olmadığını düşünüyorum. Zira daha uyguna alacağınız protein tozlarından Weider CFM Whey kadar memnun kalabilir misiniz tartışmaya açık bir konu. Ürün genel değerlendirmelerimde olumlu puan aldığından, rahatlıkla kullanmanızı tavsiye edebileceğim bir ürün.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikQNT Light Digest Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikProtein Tozu Nedir? (Aklınıza Takılan Herşey)

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ