Nutrend Whey Core 100 Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Nutrend 1993 yılında kurulmuş Çek Cumhuriyeti menşeli bir gıda takviyesi firmasıdır. Ürünlerini bu ülkede üretmektedir. Dünya’nın önde gelen bağımsız sertifikalandırma ve denetleme şirketi olan ve merkezi Fransa’nın Paris şehrinde bulunan Bureau Veritas tarafından belgelendirmesi ve denetlemesi yapılan ISO 9001 kalite belgesine sahip Nutrend ürünlerinin satışı 40’dan fazla ülkede yapılmaktadır. Firmanın ürünleri ayrıca Çek ve Slovak Olimpiyat Komitesi ile Çek Anti-Doping Komitesi tarafından onaylıdır. Nutrend Dünya’da farklı dallarda yarışan birçok profesyonel sporcunun ve ülkemizdeki Bursaspor Kulübünün resmi sponsorudur.

Hemen Nutrend Ürünlerini Keşfedin! >

Ambalajlar:

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
  • 1000 gr bidon (33 servis)
  • 2250 gr bidon (75 servis)

Aromalar:

  • Çikolata
  • Çilek

İçindekiler:

Whey protein konsantresi, whey protein izolatı (soya lesitini içerir), kakao, köpürme önleyici ajanlar; palm yağı, glikoz şurubu, süt proteini, kıvam artırıcı; polidekstroz, ayırıcı; kalsiyum fosfat, silikon dioksit, tatlandırıcılar; asesülfam k ve sukraloz.

100 gr toz üründe;

  • Enerji 383 kcal
  • Yağ 5,6 gr
  • Karbonhidrat 6,3gr
  • Protein 75,6 gr

Önerilen Kullanım Şekli:

1 servis (30 gr) 1,5 ölçektir. Günlük protein ihtiyacınıza bağlı olarak yemekler arasında 1-3 servis kullanabilirsiniz. Hazırlamak için 140 ml sade su kullanınız.

Yorumumuz:

Nutrend Türkiye gıda takviyesi piyasasında son 3-4 yıldır boy gösteriyor. Bu sektörde Dünya devi değil ancak genel anlamda işini ciddi yapan, orta ölçekli bir firma. Gerçi bir firmanın Dünya devi olması özelliği tek başına onu kaliteli yapmaz. Tüketici için önemli olan kaliteli, titiz, şeffaf bir şirket profilidir. Nutrend’in resmi internet sitesi ziyaret ettiğinizde, ofislerinden, yemekhanesini, üretim tesislerinden toplantı salonlarına kadar tüm şirket binasını sanal turla gezme imkânı elde edebiliyorsunuz. İncelendiğinde insana güven duygusu aşıladığını söyleyebilirim. Yazının başında yapılan kalite sertifikalarıyla ilgili bilgilendirmeler de firmaya güvenmek için somut bir kanıt.

Nutrend Whey Core 100 protein inceleme ve yorum

Whey Core 100’ün tadı genel anlamda beğeni görür. Efsane bir tadı olduğu söylenemez ancak bu tarz ürünlerin esas kullanım amacının bu olmadığı düşünüldüğünde gayet rahat, tüketiciyi rahatsız etmeyen bir aroması vardır. Kimi kullanıcılar topaklanma sorunu yaşadığını belirtiyor. Sıvıyla karıştırırken biraz uzun ve sert çalkalamayla bu problem ortadan kalkabilir.

İçindekiler kısmına baktığımızda rahatsız edici ufak tefek şeyler olsa da genel olarak kabul edilebilir olduğunu söyleyebilirim. Palm yağı palmiye ağacından elde ediliyor. Son zamanlarda bazı uzmanlar bunun zararlı olabileceği yönünde açıklamalar yapıyor. Ancak ürünün içindeki yağ miktarının oldukça düşük olması sebebiyle bunun sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Glikoz şurubu günlük hayatta uzak durulması gereken bir besin katkı maddesi ancak yine bu üründe düşük miktarlarda kullanıldığı için problem değil. Kıvam artırmak için kullanılan polidekstroz bildiğimiz şeker. Topaklanmayı önlemek için ürüne katılan kalsiyum fosfat ve silikon dioksitin sağlık açısından riski bulunmuyor. Tatlandırıcılar asesülfam k ve sukraloz ise güvenilir, sorunsuz katkılar. ‘Soya lesitini içerir’ ibaresi ve süt proteini içeriği soya ürünlerine ve laktoza karşı hassasiyeti olanlar için yapılmış açıklamalar. Laktoz sütün yapısında bulunan bir şeker türü. Laktoz intoleransı olanlar, içinde hiç laktoz bulunmayan ya da çok az bulunan, tamamen izole ve hidrolize whey proteinlerini tercih edebilir. Tabi bu ürünlerin daha pahalı olduğunu belirteyim. İçerikte whey konsantresi ve izolesi yazılmış ve Nutrend Whey Core 100de diğer pek çok protein tozunun aksine oranları da belirtilmiş. Bu iyi bir şey.  %64 konsantre ve %26 izole whey kullanılmış. Bence iyi bir oran. Yağ ve karbonhidrat miktarları standart seviyelerde. Ürünün 100 gramında bulunan 75 gr protein ise 3-5 gram daha fazla olabilirdi. Ancak bu üzerinde durulması gereksiz bir fark.

Nutrend Whey Core 100 Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Whey Core 100 için kullanım önerisi günlük protein ihtiyacına göre 1-3 servis (30-90 gr). Ürün içinden çıkan ölçek diğer pek çok protein tozundan çıkanlardan biraz farklı. Turuncu renkli ölçeğin tamamını doldurduğunuzda 20 gr geliyor. Bu da demek oluyor ki 1 servis için 1,5 ölçek kullanmanız gerekecek. Üzerinde yazdığı gibi gün içinde tükettiğiniz doğal gıdalar günlük protein ihtiyacınızı karşılamadığında, ihtiyaca göre kullanım miktarı değişebilir. Ancak siz günlük 50 gramı çok geçmemeye özen gösterin. Genelde önerilen miktar budur. İstediğiniz kadar istediğiniz sıvı ya da katı gıdayla karışımınızı yapabilirsiniz.

Bu ürün için fiyat/performans karşılaştırması yaptığımızda piyasada bulunan pek çok muadiline göre uygun bir fiyata satıldığını söyleyebilirim. İçerik olarak da standart bir whey proteininden istenileni verdiği düşünüldüğünde benden bu konuda yüksek puan alıyor.

Whey Core 100 için genel görüşlerim, kaynağı güvenilir, içerik ve kullanım yönünden sorunsuz, fiyatı makul bir ürün olduğu yönünde. Benim de ara sıra tercih ettiğim bir ürün. Düşünüyorsanız alabilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikMusclePharm Combat 100% Isolate Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikOlimp Whey Isolate Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ