MusclePharm Combat 100% Isolate Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

MusclePharm (MP), 2010 yılında A.B.D.’de kurulmuş, sporcu gıda takviyeleri üreten bir firmadır. Ürünleri doping maddeleri yönünden, WADA (Dünya Anti-Doping Ajansı) yönetmeliklerine uygun olarak faaliyet gösteren LGC Spor Bilimi adlı bir laboratuvar tarafından kontrol edilir. Yine satın alınan her bir MP ürününün üzerinde bulunan lot numarasını, firmanın resmi internet sitesi üzerinden aratarak, ürün içeriğine ait laboratuvar analiz sonuçlarına ulaşılabilmektedir. Üniversitelerde gıda takviyesi üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda MP ürünlerinin kullanıldığı, marka tarafından ayrıca üstüne basılarak ifade ediliyor.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Ambalajlar:

  • 908 gr (33 servis) (Şu anda Türkiye’de yok)
  • 2270 gr bidon (84 servis)

Aromalar:

  • Çikolata
  • Vanilya (Şu anda Türkiye’de yok)

İçindekiler:

Whey protein izolatı, kakao tozu, doğal ve yapay aromalar, guar gum, ksantam gum, tuz, asesülfam potasyum, sukraloz

100 gr toz üründe;

  • Enerji 370 kcal
  • Yağ 0 gr
  • Karbonhidrat 0 gr
  • Protein 88 gr

Önerilen Kullanım Şekli:

1 servis yani 1 ölçek (27 gr) toz ürünü 250-350 ml soğuk su ile karıştırınız. Çeşitli tat ve yoğunluk elde etmek için kullanılan su miktarını değiştiriniz. Tüketilen protein miktarını artırmak ve lezzetli milkshakeler için su yerine süt kullanabilirsiniz. Günlük protein ihtiyacınızı tamamlamak için servis sayısını artırabilirsiniz. Öğünlerle birlikte, dengeli bir beslenme ve antrenman planıyla birlikte kullanınız.

Yorumumuz:

MusclePharm (MP) sektörde oldukça yeni bir firma. Ancak izledikleri yöntem, firmanın insanlar tarafından tanınmasında oldukça başarılı oldu. Dünyaca ünlü vücut geliştirici ve film yıldızı Arnold Schwarzenegger’in ismini kullanarak bir protein tozu piyasaya sürdüler. Gerçekten zekice bir yöntemdi. MP bu kadar çok bilinmiyordu. İnsanların tanıması, güvenmesi oldukça uzun bir zaman alabilirdi. Ancak Arnold vücut geliştirmeyle uzaktan yakından alakalı herkes tarafından bilinen, saygı duyulan birisiydi. Bu düşünceyle Arnold Schwarzenegger’in isim hakkını satın aldılar ve bu protein tozunu piyasaya sürdüler. İsmi gibi ambalajı da gayet zekice tasarlanmıştı. Diğer protein tozları arasından kolayca ayırt edilmesini ve akılda kalmasını sağlayan yeşil renkli etiketinin, ürünün ve firmanın tanıtımında gayet başarılı olduğunu düşünüyorum.

Combat %100 Isolate kullananların tadı hakkındaki görüşlerine bakıldığında satın almaktan vazgeçirecek kadar kötü bir üne sahip olmadığı çıkarımını yapabiliriz. Beğenen de var, sıradan bulan da.. Elbette damak zevkleri kişiden kişiye farklı olabilir ancak genel olarak kabul edilecek bir tada sahip gibi.

İçindekiler bölümüne bakıldığında aklı karıştırmayacak cinsten, sade…  Belki kıvam artırıcı olarak kullanılan ksantam gum ve guar gum yabancı gelebilir. Bunlar çeşitli bitki ve meyvelerden elde edilirler,  aşırı tüketilmedikleri sürece yan etkileri yoktur. Kaldı ki bu ürün için yüksek miktarlarda kullanımları mümkün görünmüyor.  Asesülfam potasyum ve sukraloz tatlandırıcıdır, tüketimleri sağlık açısından güvenlidir.  Üründe kullanılan proteinin tamamı whey izolatıdır. Besin değerleri kısmında yağ ve karbonhidratın hiç olmadığı görülüyor. Buradan ürünün laktoz içermediğini düşünebiliriz. Laktoz intoleransı olanlar bu sebeple tercih edebilirler. İçerikteki protein oranı ise %88. Bu değer piyasadaki diğer izole wheylerle kıyaslandığında makul duruyor. Ancak besin değeri tablosu dikkatli incelendiğinde rakamlarda bir yanlışlık var gibi… Şöyle ki; 1 gr protein 4 kalori gelir. 100 gram üründe yağ ve karbonhidratın olmadığı, 88 gr protein olduğu düşünüldüğünde 100 gr ürünün 352 (88X4) kalori yapması gerekirken, tabloda 370 kalori olduğu belirtilmiş. Ya kalori miktarı ya da yağ, karbonhidrat veya protein miktarında bir yazım yanlışı var. Burası muallâk…

Combat %100 Isolate için 1 servis, 1 ölçek yani 27 gram toz ürün olarak belirlenmiş. Ve 1 ölçekte 24 gr protein var. Üründe belirtilen kullanım önerisi gerçekten de çok yönlendirici. Protein tozu tüketmek için net rakamlar vermek herkes için geçerli olmayabilir. Bu sizin günlük protein ihtiyacınıza ve öğünlerde tükettiğiniz gıdalardan aldığınız protein miktarına bağlı. Ürün kullanımı için yapılan önerileri dikkate alarak kullanın. Bu arada günlük en fazla 50 gr civarı protein tozu tüketmenin genel bir tavsiye olduğunu da hatırlatayım. Hangi sıvıyla ne miktarda karıştıracağınız da sizin zevkinize kalmıştır. Etki bakımından ciddi farklar yoktur.

Fiyat/Performans değerlendirmesi için ürüne geçer not vermek gerekiyor. Fiyatı piyasadaki diğer izole whey ürünlerle karşılaştırıldığında hemen hemen aynı. İçerikte yazanlar doğruysa hiç yağ ve karbonhidrat bulundurmaması özellikle yarışmacı ya da yağ yakmak isteyenler için gerçekten büyük bir avantaj. Bu durum çok nadir üründe var.

Combat %100 Isolate ile ilgili genel düşüncem; standart bir ürün. Rakiplerine nazaran fazladan bir artısı ya da eksisi yok. Satın alırsam pişman olmayacağım bir izole whey proteini diyebilirim.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikMultipower 100% Whey Isolate Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikNutrend Whey Core 100 Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ