Multipower 100% Whey Isolate Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Multipower, 1977 yılında Almanya’da kurulan Atlantic Multipower Germany şirketinin bir markasıdır. İlk olarak Multikraft ve Multaben isimleriyle piyasada yerini almış, 1988’de Multipower olmuştur. Ürünlerin, hammaddeden, üretime ve en sonunda paketlenmeye kadar pek çok noktada kimyasal, mikrobiyolojik olarak kalite kontrol denetimleri yapılmakta ve tüm aşamalarda endüstriyel hijyen standartlarına uygun hareket edilmektedir. Şirket DIN ISO 9001:2008 ve IFS (Uluslararası Gıda Standartları) sertifikalarına sahiptir, üretimlerini bu standartlarda gerçekleştirmektedir. Firma üretimlerinde sığır ürünleri kullandığını, hiçbir ürününde domuza ait katkı maddesinin bulunmadığını belirtmektedir. Ürünlerin doping maddeleri yönünden kontrol ve denetimleri Köln Biyokimya Enstitüsü tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Multipower’a ait 400 civarında ürün formülü vardır. Bu ürünler Hamburg’daki Ar-Ge laboratuarında geliştirilir. Bugün 36 ülkede satışı yapılmaktadır.

Hemen  Multipower Ürünlerini Keşfedin! >

Ambalajlar:

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
  • 725 gr bidon (24 servis) (Şu anda Türkiye’de yok)
  • 1590 gr şase (53 servis) (Şu anda Türkiye’de yok)
  • 2000 gr bidon (67 servis)

Aromalar:

  • Çilek
  • Vanilya (Şu anda Türkiye’de yok)
  • Çikolata (Şu anda Türkiye’de yok)

İçindekiler:

İnstanize whey protein izolatı (sütten) (%98), soya lesitini, aromalar, pancar kökü suyu tozu, maltodekstrin, tatlandırıcılar; sodyum siklamat, sodyum sakarin, asesülfam potasyum, palm yağı. Eser miktarda yumurta içerebilir.

100 gr toz üründe;

  • Enerji 362 kcal
  • Yağ 1,2 gr
  • Karbonhidrat 2,7 gr
  • Protein 85 gr

Önerilen Kullanım Şekli:

3 ölçek (30 gr) toz ürünü 150-200 ml suyla karıştırınız.

Günlük 1-3 servis kullanabilirsiniz. Bu ürün diyette çeşitlilik oluşturmak ve dengelemek amacıyla sağlıklı bir yaşam tarzıyla birlikte tüketilmelidir.

Yorumumuz:

Multipower piyasadaki tüm markalar içinde en kaliteli ürün yapanlardan biridir desem kimse ‘hadi canım oradan’ demez diye düşünüyorum. Zaten Almanların her sektörde yüksek kalite standartlarında üretim yaptıkları da bilinen bir gerçek. Firmanın resmi internet sitesinde yaptığı bilgilendirmeler, sahip olduğu kalite yönetim sertifikaları ve senelerdir ürünlerini kullanan insanların olumlu geri dönüşleri de düşünüldüğünde Multipower’ın gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bir marka olduğu aşikârdır.

%100 Whey Isolatenin Türkiye’de sadece çilek aromalısı satıştadır. Kullanıcıların tadı konusundaki yorumları genel olarak olumludur. Damak zevki bireysel farklılıklar gösterebilir. Ancak genel olarak kullananların tadından şikâyetçi olmadığı bir üründür. İnstanize olması tozun kolay karışmasını sağlar ve topaklanma yapmaz. Bir miktar köpürme meydana gelebilir ancak bu tüketim açısından büyük bir sorun değildir.

İçerik oldukça sadedir. Bu sadelik sağlığımız için iyidir. Çünkü bir üründe ne kadar az katkı maddesi kullanılmışsa, o ürün doğala daha yakın ve muhtemel yan etkileri daha azdır. Lesitin soyadan elde edilmiş, üründe topaklanma meydana gelmemesi için eklenen doğal bir maddedir. Pancar kökü suyu tozu renklendirici özelliği sebebiyle katılmıştır. Maltodekstrinse bir tür şekerdir. Ürüne katılan bu maddelerin bilinen ciddi yan etkileri yoktur. Kullanılan tatlandırıcılardan sodyum siklamat için 1970lerde fareler üzerinde yapılan bilimsel çalışmada kanserojen etkisinin olabileceği bildirilmiştir. Ancak daha sonrasında gerçekleştirilen pek çok bilimsel araştırmadan çıkan sonuçlar bu riskin olmadığı yönündedir. Palm yağı için son günlerde bazı bilim insanları tarafından zararlı olduğu açıklanmıştır. Ancak yine de kesin bir görüş yoktur. Bunun yanında besin değerlerine bakıldığında kullanılan yağ miktarının çok düşük olduğu görülecektir. Bu sebeple palm yağı için endişelenmek gereksiz olabilir. Ürün gluten içermez. Düşük miktarda da olsa laktoz içerir. Ancak 100 gramda 3 gramdan daha az karbonhidrat olduğu ve günlük 1-2 ölçek kullanılacağı düşünüldüğünde laktoza karşı hassasiyeti olanların tolere edebileceği bir miktarda olduğu düşünebilir. Yine de şüphe ediyorsanız piyasada laktoz içermeyen whey proteinlerinin mevcut olduğunu hatırlatayım. %100 Whey Isolatede adından da anlaşılacağı üzere tamamen izole whey proteini kullanılmıştır. Bu proteinin elde edilme şekli CFM yönetimidir. Bilmeyenler için, bu yöntemin whey proteini üretiminde en sağlıklı ve biyolojik değerin en çok korunduğu yöntem olduğunu belirteyim. Ürün için artı bir durum. Besin değerlerine bakıldığında yağ ve karbonhidrat miktarı oldukça düşüktür. Dolayısıyla kalorisi de düşük bir üründür. Bu olumlu ve zaten izole wheyde olması gereken bir şey. Protein miktarı 100 gr üründe 85 gramdır. İzole whey için yapılan açıklamalarda protein oranı %90-96 civarıdır ancak piyasadaki izole wheyler 1-2 istisna dışında genelde bu üründe olduğu gibidir.

%100 Whey Isolate kullanım önerisinde, 3 ölçek tozun 30 gr geldiği ve bunun 1 servis olduğu belirtilmiş. Bu şekilde 1-3 servis kullanılabileceği yazılı. Ancak genelde protein tozu için önerilen günlük kullanım miktarı 50 gr civarıdır. Bu sebeple gün içinde 1-2 ölçek tüketmek kararında olacaktır. 3 ölçek nadiren kullanılabilir ancak sürekli olması fazla kaçabilir. Karışım için kullanılacak sıvı ve miktarı kişiye kalmıştır. Su şart değildir. Etki yönünden bir fark meydana gelmez. Günün herhangi bir bölümünde tüketilebilir ancak antrenman saatleri civarında kullanılması daha iyi olabilir.

Fiyat/Performans değerlendirmesinde; içerik Multipower’ın garantisinde ve istenileni veriyor. Gr protein başına fiyatı muadilleriyle karşılaştırıldığında, hemen hemen aynı diyebiliriz.  Tüm bunlardan sonra %100 Whey Isolate için bu bölümde olumlu not vermek boynumuzun borcudur.

Ürün için genel bir değerlendirme yapacak olursam, eğer izole whey almak için internet sitelerini gezerken önüme Multipower %100 Whey Isolate çıkarsa şüphe etmeden alırdım.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikIsopure Zero Carb Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikMusclePharm Combat 100% Isolate Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ