Nanox Protilox Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

Sporcu besinleri alanında üretimlerine 2007 senesinde Belçika’da başlayan Nanox Nutrition, 1 senelik hazırlık periyodu sonrasında ürettiği ilk 3 ürününü, 5 ülkede piyasalara sunarak işe başlamıştır. Kısa sürede büyün ün kazanan marka, ürettiği ürünlerin kalite standartları ve tamamen firmaya özel formülleri ile kendisine alanında güç sahibi olan isimler arasına yerleştirmeyi başarmıştır. Güncel olarak Dünya çapında 40 farklı ülkede, 30’dan fazla ürün gamı ile satılan Nanox Nutrition ürünlerinin göze çarpan en önemli özelliği yüksek performans ve düşük fiyat politikasıdır.

Hemen Nanox Ürünlerini Keşfedin! >

Avrupa’da en iyi üretim tesislerinde ürünlerinin hazırlıklarını tamamlayarak piyasaya sunan Nanox Nutrition, GMP ve HACCP standartlarına sahiptir. Üretim alanında çeşitliliği gözeten firma, sporcular için olduğu gibi spor yapmayanlara özel olarak da ürettiği ürünlerle ürün kategorilerini genişletmeyi başarmıştır. Bu anlamda Nanox’un tamamen kendisine has ürünleri arasında termajonik kahve ve özel formüllerle geliştirilmiş protein tozları yer almaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Firmanın Coffe-Coach Kahve isimli ürünü, yüksek kafein içeren termojenik kahvedir ve bu ürün spor faaliyetleri ile uğraşmayıp, dinç kalmak isteyen ve bir yandan da kilo vermek isteyenler için özel olarak geliştirilmiştir. Nanox Protilox Whey protein tozu ürünü ise firma tarafından geliştirilen yüksek kalite ve performans özelliklerine sahip uygun fiyatlı protein tozudur. Bunların yanı sıra Nanox Nutrition, BCAA, izole whey, Glutamin, Kreatin ve Protein Bar gibi sporcu besin takviyesi ürünlerini de geliştirmektedir.

Ambalajlar:

  • 2000 gram bidon (66 porsiyon x 30 gr)

Aromalar:

  • Belçika Çikolatası
  • Vanilya
  • Çilek
  • Cappuccino
  • Muz

İçindekiler:

Konsantre ve izole whey proteinleri, Kakao tozu (Çikolata aromalı ürün için), Sukraloz (Tatlandırıcı), Eser miktarda soya lestini ve laktoz içerebilir.

1 porsiyon ürün için:

  • Kalori: 111,39 kcal
  • Protein: 23,28 g
  • Karbonhidrat: 1,521 g
  • Yağ: 1,35 g

Önerilen Kullanım Şekli:

Başlangıç: 1 ölçek protein tozu 300 ml su ile karıştırılarak antrenmandan hemen sonra tüketilir.

Orta: 1 ölçek protein tozu 300 ml su ile karıştırılarak antrenmandan 45 dakika önce ve hemen sonra tüketilir.

İleri: 1 ölçek protein tozu 300 ml su ile karıştırılarak uyandıktan hemen sonra, antrenmandan 45 dakika önce ve hemen sonra tüketilir.

Yorumumuz:

Bildiğiniz üzere Nanox’un Protilox Whey ürününü artık Türkiye pazarında bulmak oldukça zor. Ürünü satın almak istediğiniz platformlarda stokların tükenmiş olduğunu görürsünüz. Eğer ender de olsa piyasada ürünle karşılaşırsanız baştan söylemeliyim ki; uygun fiyatı ve saf bir ürün olması nedeniyle tercih edebileceğiniz bir ürün. Pek tabii ki bir ürünün içeriği ve yapısı dolayısıyla sübjektif değerlendirmeye alacak olursanız belki de başka bir ürün sizin için daha doğru seçim olacaktır; ancak eğer spor faaliyetleri alanında yeniyseniz ve ilk defa protein tozu kullanmayı düşünüyorsanız, Nanox’un Protilox’unu denemenizde hiçbir sakınca yok.

Nanox Protilox Whey İnceleme Yorum

Ürüne yönelik önyargılı davranmak için en geçerli nedeniniz ambalajı olabilir. Markanın ürünlerinde genel olarak tercih ettiği siyah zemin üzerine koyu font ve görseller algınızı olumsuz etkiliyor, daha doğrusu benim adıma öyle oldu fakat bu durum “kitabı kapağına göre yargılamak” oluyor dolayısıyla değerlendirmede etkili olabilecek bir yorum değil. Yine bahsettiğim gibi sübjektif bir etken ve belki de koyu bir ambalaj sizin için gücü ve kaliteyi de temsil ediyor olabilir.

İçerik açısından Protilox’u ele aldığımızda, karşımıza saf bir ürün çıkıyor. İçinde gereksiz hiçbir madde yok, olanlar da eser miktarda ve firma bunu ürün ambalajının içindekiler kısmında belirtiyor. Ürünün bir ölçeğinde 23,28 gram protein var. Bu protein izole ve konsantre whey proteinleri karışımından meydana geliyor ve diğer birçok markada olduğu gibi yine hangi profilin ne oranda karıştırıldığını bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey buradaki karışımın amacı kaliteli ve saf bir protein tozu yaratırken, emilimi hem yeterli düzeyde hızlı tutmak hem de kullanım sonrası uzun süre devam eden bir amino asit emilimini desteklemek. Dolayısıyla porsiyon başına protein oranı ve ürünün kaliteli bir karışım ile yaratılmış olması benden ilk artı puanını alıyor. Öte yandan görmezden gelinecek seviyedeki yağ ve karbonhidrat miktarları (sırasıyla; 1,35 g ve 1,521 g) ile ürünün saflığı destekleniyor. Firma protein tozunun üretiminde düşük sıcaklıkta mikrofiltrasyon tekniğinden yararlanmış ve teknik oldukça başarılı bir sonuç vermiş. Bonus olarak üründe dengeli bir biçimde sağlanan immunoglobin, laktoferrin ve glikamakropeptid bulunuyor.

Nanox Protilox Whey Protein İnceleme ve Yorum

İçeriği incelediğimizde ek olarak üründen kazanılan proteinin tutulumunu arttıran hemotex amino asit matrixi bulunuyor. Protein tutulumunun yanında protein sentezi de böylelikle üst seviyeye çıkarılıyor. Keza ürünün amino asit profili de oldukça başarılı; BCAA açısından zengin olduğunu görüyoruz.

Ben ürünün çilekli olan ambalajını satın aldım. Lezzet açısından oldukça başarılı olmakla beraber, aromada yapaylığı sezinlemiyorsunuz. Çilekli milkshake içmekten farksız. Hazırlanış açısından da oldukça kolay ve topaklanma sorunuyla karşılaşmıyorsunuz, köpük görmüyorsunuz.

Genel değerlendirmelerimizi fiyat profili ile eşleştirdiğimizde, ürün oldukça avantajlı. Piyasa fiyatı 280-290 TL arasında değişen 2000 gramlık bidonu aldığınızda, porsiyon başına ortalama 4.3 TL gibi bir ödeme yapıyorsunuz ki; bu bedel karşılığında aldığınız saf ve kaliteli protein tozu, piyasadaki alternatiflere göre oldukça avantajlı kalıyor.

Final değerlendirmemizi fiyat/performans üzerinden ortaya koymak gerekirse, ürün fiyat açısından oldukça cazip. Eğer yalnızca protein desteği sağlamak ve yüksek BCAA içeren bir protein tozu arıyorsanız, Nanox Protilox tercih edebileceğiniz sayılı uygun fiyata sahip seçenekler arasında yer alıyor. Özellikle spor faaliyetlerinde başlangıç aşamasında olanlar için önerebileceğim bu ürünü, kreatin, glutamin ve sodyum gibi besin değerlerini kontrollü almak isteyen ileri düzey sporcular için de tavsiye edebilirim.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikIronmaxx Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikSci-Mx Ultra Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ