musclepharm arnold series iron whey inceleme ve yorum

Musclepharm Arnold Iron Whey supplementi adını efsane vücut geliştirme sporcusu olan Arnold Schwarzenegger’den alır. Arnold Schwarzenegger MusclePharm ile işbirliği yaparak bu supplementi geliştirmiştir.

İster vücut geliştirme sporu olsun diğer sporlar; sporcunun nasıl beslenmesi gerektiği ve hangi supplementlere ihtiyaç duyduğu sporcunun vücut yapısına göre değişiklik göstermektedir. Ama bütün sporcular için geçerli olan kurallar da var; bunlardan biri de sporcunun kas gelişiminde ve kas kütlesinde artış için gerekli olan artmış protein ihtiyacıdır. Sporcu protein ihtiyacını ilk önce et, yumurta, balık gibi hayvansal proteinlerden karşılamalıdır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Hemen Whey Protein Ürünlerini Keşfedin! >

Bazen besinlerden sağlanan protein miktarı yeterli gelmemektedir; böyle durumlarda ise sporcu kendine en uygun olan supplementleri tercih etmelidir. Bu yazımda da sporcuların kas geliştirmek için sık tercih ettiği Arnold Iron Whey supplementinden bahsedeceğim. Adından da anlaşıldığı üzere supplement whey proteinlerinden oluşmaktadır. Diğer yazılarımda whey proteinin sporcular için öneminden ayrıntılı olarak bahsetmiştim. Whey proteini hakkında  genel bilgi vermek gerekirse; whey proteini sporcular için çok değerli bir protein çeşididir çünkü içerisinde zengin bir aminoasit profili vardır. Zengin aminoasit profili ne demek? Her protein kaynağının vücutta aynı etki göstermediğini biliyoruz. Hayvansal kaynaklı proteinlerin bitkisel kaynaklı proteinlere göre sporcular için daha iyi kalitede bir proteindir. Bunun sebebi ise hayvansal kaynaklı proteinlerin aminoasit profilinin tıpkı whey proteinindeki gibi zengin olmasıdır. Zengin bir aminoasit profili, aminoasitin vücutta kullanımını arttırır yani kaslar için çok yararlıdır diyebiliriz.

Arnold Iron Whey İçeriği

Arnold Iron Whey supplementinin 32.4 gramında 22 gram protein bulunmaktadır. Supplementin içeriğinde üç çeşit protein vardır: whey konsentrat, izolat ve hidrolisat.

Musclepharm Arnold Series Iron Whey

Whey konsentrat çoğu proteini içerdiği için fazla enerji sağlamaktadır fakat whey konsentratın sindirimi zordur. Hidrosilat proteinler ise peptitlerden oluştuğu için sporcuya daha kısa zamanda enerji sağlar ve sindirimi daha kolaydır. Whey konsentrat, izolat ve hidrolisat proteinlerinin bir araya gelmesi sporcuya gerekli olan enerjiyi sağlamaktadır.

Arnold Iron Whey supplementi whey proteinleri dışında serbest aminoasitler de içermektedir. Aminoasitlerin proteinlerin yapıtaşı olduğunu ve kas gelişiminde rol oynadığını biliyoruz. Arnold Iron Whey supplementinin içerdiği serbest aminoasitler arasında glisin, taurin ve glutamin vardır. Tüm bu aminoasitler sporcunun kas kütlesinin artışında görev alır.

musclepharm logo

Arnold Iron Whey supplementinin en önemli özellikleri arasında supplementin içerisinde BCAA’ların (dallı zincirli aminoasitler) yer almasıdır. BCAA’ların sporcular için öneminden diğer yazılarımda ayrıntılı olarak baksetmiştim. BCAA’lar vücut için esansiyel olan üç aminoasiti içermektedir: valin, lösin ve izolösin. BCAA’ların en önemli özelliği kasta protein sentezini başlatmaları ve dolayısıyla kas gelişimini desteklemeleridir.

Sonuç olarak Arnold Iron Whey supplementinin içeriğine baktığımızda sporcular için faydalı bir supplement olduğunu söyleyebiliriz. Supplementin kompozisyonu sporcuya maksimum fayda sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBigjoy Bigwhey Protein Tozu İnceleme ve Yorum
Sonraki İçerikBPI Whey HD Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ