Hardline Hipro Iso Whey Protein Tozu İnceleme ve Yorum

19 yıllık tecrübesiyle Hardline artık güven duyulan yerli bir firma konumuna gelmiştir. Hardline, hammaddelerini yurtdışından temin eder ve formülasyonu kendisine ait olan ürünlerinin üretim ve ambalajlanmasını Türkiye’de yapar. Whey proteinlerini %100 ve diğer ürünlerin hammaddelerini  %80 oranında Amerika, Hollanda, Fransa, İsviçre, Almanya ve Belçika’dan, kalan %20’sini de Kore, Hindistan ve Çin’den tedarik etmektedir.  400.000 dolarlık yatırım yaparak, Türkiye’deki sporcu besin gıdaları üzerine Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğü ilk ve tek olan laboratuvara sahip bir markadır. Buradaki araştırmalar TÜBİTAK’la birlikte yürütülmektedir. Uluslararası Standardizasyon Örgütünün oluşturduğu, dünyada gıda güvenliği alanında en kapsamlı sistem olan GMP (İyi Üretim Uygulamaları) ve HACCP içeren ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile üretim yapılmaktadır. Hardline ürünleri Dünya’nın en güvenilir Helal Gıda Belgelendirme Kurumu  JAKIM’den akredite olan KASCERT denetim firması tarafından helal ürün üretimi noktasında denetlenmektedir.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

Ambalajlar:

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
  • 1400 gr bidon (56 servis)

Aromalar:

  • Çikolata
  • Natürel (Aromasız)

İçindekiler:

Çikolata aroması için;

Whey protein izolatı, L-Glutamin, BCAA 4:1:1, kakao tozu, aroma verici (doğala özdeş çikolata aroması), tatlandırıcılar; sukraloz, asesülfam k, soya lesitini. Alerjenler: Süt ürünleri içerir. Lesitin kaynaklı soya ürünü içerir. Aroma kaynaklı sülfit ve gluten içerebilir.

Natürel (aromasız) için;

Whey protein izolatı, soya lesitini. Alerjenler: Süt ürünleri içerir. Lesitin kaynaklı soya ürünü içerir.

100 gr toz üründe;

(değerler sırasıyla çikolata aroması ve natürel içindir)

  • Enerji 389 – 402 kcal
  • Yağ 2 – 2 gr
  • Karbonhidrat 1,2 – 0 gr
  • Protein 91,6 – 96 gr

Önerilen Kullanım Şekli:

1 porsiyon (1 tam ölçek 25 g) bir bardak (150 ml.) su veya az yağlı süt ile karıştırılarak antrenmandan 30 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra olmak üzere, günde iki defa alınır.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

Yorumumuz:

Hardline belirli bir kalite standardını yakalamış, piyasadaki ithal markalarınkine eşdeğer ürünler üreten yerli bir marka. Yerli olması sebebiyle, maalesef kendimize olan özgüven eksikliğine bağlı olarak insanımızın bu markaya karşı bazı haksız önyargıları mevcut. Ancak objektif olarak piyasayı ve bu sektörü uzaktan da olsa takip edenler, işi bilenler Hardline’ın kalitesinden şüphe etmiyorlar. Pek çok gıda takviyesi üreticisi gibi hammaddeyi dışarıdan alıyor, kendi formülasyonunu yapıyor, paketliyor ve kullanıma hazır hale getiriyor. Yukarıda yazdığı gibi hammaddenin büyük kısmı gelişmiş ülkelerden geliyor. Tedarikçi ülkeler arasında Çin’in de olması kafanızı karıştırmasın. Ürünlerde kullanılan bazı maddelerin elde edildiği bitkilerin sadece o bölgelerde yetişmesi sebebiyle, tek ithalat kaynağının da Çin olması gayet doğal. Bu durum diğer tüm gıda takviyesi üreten şirketler için de geçerli. Sahip olduğu üretim, kalite ve helal sertifikaları da ciddi bir firma olduğunu gösteriyor.

hardline hipro iso whey protein inceme ve yorum

Hipro İso Whey’in çikolata aromasının tadı belki yavan gelebilir. Çünkü içeriği daha sade. Muhtemelen kullanılan kakao aroması, Hardline’ın bir başka ürünü olan Whey 3 Matrix’e göre daha az. Karışım suyla yapılacaksa su miktarını daha az tutmak, aromanın daha çok hissedilmesini mümkün kılabilir. Natürel olanında aroma kullanılmamış. Eğer ‘benim için önemli olan tadından çok protein miktarı’  diyorsanız ki bence de doğru olanı bu, natüreli tercih edin. Çünkü içeriğindeki protein, çikolatalıya göre 100 gramda 4 gr daha fazla.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

İçindekiler bölümüne bakılırsa, neredeyse ham whey proteini dersem abartmış olmam. Natürel olanında sadece topaklanmayı önlemek amacıyla soya lesitini eklenmiş. Bu tüm protein tozlarına katılan bir madde. Soya ürünlerine karşı alerjiniz varsa dikkatli olmakta fayda var. Uyarı bunun için yapılmış. Ancak bazı kaynaklar, bu tarz ürünlerde kullanılan soya menşeli ürünlerin saflaştırıldıkları için alerji yapma ihtimallerinin düşük olduğunu söylüyor. Çikolata aromasında kullanılan tatlandırıcılar problemsiz. Aromadan yani kakaodan kaynaklı sülfit ve gluten içerebileceği yönünde bir uyarı var. Bu yasal olarak olması gereken bir ibare. Muhtemelen ya yoktur ya da eser miktarda vardır. Eğer bisküvi, çikolata, dondurma vb. hazır gıda tüketiyorsanız bu tümü için de geçerli bir durum. Besin değerlerine bakıldığında 100 gramda 2 gr yağ var. Karbonhidrat ise çikolatalıda 1,8 gr, natürelde ise hiç yok. Çikolatalıdaki karbonhidrat, muhtemelen wheyden değil de aromadan geliyordur. Yani eğer laktoza karşı bir hassasiyetiniz varsa, diğer protein tozlarını kullandığınızda aşırı gaz oluşumu, mide bulantısı, ishal gibi sorunlar yaşıyorsanız, bu ürün tam size göre. Çünkü içeriğinde hiç laktoz yok. İçerdiği proteinin tamamı izole ve 100 gr üründe aromalıda 92, natürelde 96 gr protein var.

Glutamin

Bu bir izole wheyde olabilecek en üst değer. Yani natürel olanı için en saf protein tozu diyebiliriz. Ion-exchance yönetimiyle elde edilmesine rağmen hammadde üretici olan Davisco firması protein değerinin korunduğunu belirtiyor. Bunun yerine CFM yöntemiyle muamele gören wheylerin daha sağlıklı olabileceği bilgisini aktarayım. Çikolata aromalısına ek olarak glutamin (100 gram üründe 8 gr) ve BCAA (100 gr üründe 5 grama yakın) eklenmiş. Glutamin eklenmesi çok da mühim değil. Çünkü vücutta da üretilebiliyor ve genelde öğünlerde tüketilen gıdalardan gereğince karşılanıyor ancak BCAA (lösin, isolösin, valin) kas yapımı için dışarıdan alınması gereken en önemli aminoasitlerdir. ‘Hmmm. Bunlar fazladan eklendiyse daha iyi’ diye düşünmeyin. Bu ekler sebebiyle içerikteki whey protein miktarı azalmış oluyor. Eğer aromasız olması sizin için problem değilse daha çok whey ihtiva ettiği için natüreli alın. BCAA takviyesi yapmak isterseniz bunu ayrıca satın alabilirsiniz. Bu ürünü almanızdaki öncelikli amacın protein tozu tüketmek olduğunu unutmayın.

hardline hipro iso whey protein besin değeri

Hipro İso Whey‘in 1 servisi; 1 ölçek yani 25 gr. Antrenmandan önce ve sonra olmak üzere 2 servis alınması öneriliyor. Ancak bu şart değil. Öğünlerde tükettiğiniz gıdalardan gelen proteinlerden sonra günlük almanız gereken protein miktarına ulaşmak için ne kadar gerekiyorsa o kadar tüketebilirsiniz. Genelde gün içinde en fazla 50 gr civarında kullanılması tavsiye edilir. Bir ölçeğin 24 gr protein içerdiğini hesap ederek ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz. 150 ml su ya da yarım yağlı sütle içilebileceği yazıyor. Karışım yapacağınız sıvının ne olduğu ve miktarı önemli değil. Size kalmış. Elde edeceğiniz etki bakımından önemli değişiklikler olmaz. İsterseniz meyve suyuyla da içebilirsiniz. Yalnız sütle içecekseniz antrenman sonrasında için.  Süt antrenmanda şişkinlik yapabilir.

Hemen Hardline Ürünlerini Keşfedin! >

Hipro Iso Whey Fiyat/Performans

Fiyat/performans değerlendirmesi yapıldığında, performansı için söylenebilecek bir şey olmadığını belirteyim. Bir protein tozunda olabilecek en iyi değerlere sahip. Fiyatıysa piyasanın açık ara en yükseği. İçeriğindeki protein miktarı diğer ürünlere göre çok fazla olabilir ancak 1 gr protein maliyeti olarak hesap edildiğinde oldukça pahalı.

Ürün hakkındaki genel düşüncelerim; içerik süper, fiyat çok pahalı. Süper olan bu içerik, benden götüreceği maddiyat kadar vücuduma getiri sağlayamayacak. Eğer laktoz intoleransınız var ve diğer tüm protein tozları sizi kötü etkiliyorsa ya da hiç düşünmeden harcama yapabilecek kadar varlıklıysanız olabilir. Ancak bu ürünü almak için ekonominizi zorlayacaksanız kesinlikle değmez.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikGünlük Ne Kadar Protein Almalıyım?
Sonraki İçerikIsopure Zero Carb Protein Tozu İnceleme ve Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ