İnternette, spor salonunda ve sporcu takviye gıda ürünü satışı yapan dükkânlarda en çok gördüğünüz takviye gıda ürünü olduğu için “protein tozu ne işe yarar?” sorusunun aklınıza takılıyor olması kuvvetle muhtemeldir. Bu sorunun cevabının layıkıyla anlaşılabilmesi için protein tozu etkileri ve dolayısıyla kullanım amaçları iyi analiz edilmelidir. Böylece nasıl kullanılması gerektiğine dair mantığın daha iyi kavranılabilmesi, etkilerinin iyi anlaşılabilmesi de mümkün olacaktır.

Protein Tozu Ne İşe Yarar

Spordan Sonra Protein Tozu Kullanmak

Protein tozu niçin kullanılır, diye düşünülünce akla antrenman sonrası dönemlerin gelmesi tesadüf değildir. Bilhassa yoğun antrenmanlardan sonra ihtiyaç duyulan protein miktarının üst seviyeye çıkması ve gıdalar ile bu ihtiyacın karşılanamaması hâlinde protein tozu kullanımı en isabetli çözüm olmaktadır. Tabi ki, kullanım amacı doğrultusunda farklı niteliklere sahip olan protein tozları spordan önce, hatta yatmadan önce veya kahvaltı sonrasında gibi farklı zaman dilimlerinde kullanım prensiplerine sahip olabilmektedir. Protein tozu kasa etkisi doğrultusunda günde üç veya dört parti hâlinde de tüketilebilmektedir.

Protein Tozu Etkileri

Diyet için de hususî olarak tercih edilebilmesinden dolayı protein tozu ne işe yarar kilo aldırır mı gibi sorulara sebebiyet veren sporcu takviye gıda ürünleri arasında ilk akla gelenlerden birisi olan protein tozunun beslenme sistemine uygun bir diyette, açlık hissini bastırabilmesi ve spor sonrası ihtiyaç duyulan protein ihtiyacını gidermesinden ötürü protein tozu diyeti şeklinde isimlendirilen bir diyetin de baş aktörü olduğu bilinmektedir. Ancak protein tozu etkileri arasında bu diyetin yanı sıra belirgin birçok önemli etkisi bulunmaktadır. Bunların ilki, kas kaybını önlemeye yardımcı olmasıdır. İkincisi, egzersiz sonrasındaki kas onarımını desteklemesidir. Üçüncüsü ise kemikleri güçlendirmesidir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Whey Protein Tozu

Protein tozu mevzubahis olduğunda pek çok ürün alternatifi arasında ilk akla gelenlerden birisi Whey Protein Tozu olmaktadır. Bunca geniş kullanım ağına ve çok sayıda kullanıcıya sahip olmasından dolayı whey protein tozu ne işe yarar gibi bir soruyu sormak elbette ki normal karşılanmalıdır. Vücudun en hızlı tükettiği protein tarzı olmasından ötürü büyük avantaja sahiptir. Farklı amaçlar doğrultusunda tasarlanmış protein tozları ile spor amacınızı destekleyecek ürünü kolayca tespit edebilirsiniz. Farklı gramajları ve yoğunlukları ile kullanımdan kullanıma farklılık gösterebilecek biçimde geliştirilmiş protein tozları arasından siz de kendi amacınız doğrultusunda tüketmeniz gereken protein tozunu edinebilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozu Nasıl Hazırlanır?
Sonraki İçerikProtein Tozu Ne Zaman Tüketilmelidir?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ