Takviye gıda ürünler olmaksızın etkili sonuçları almanın zorlaştığı antrenmanlar nedeniyle başta Whey Protein Tozu olmak üzere pek çok alternatif protein tozuna göz atarken hazırlama evresini düşünerek takviye gıdaları gözünüzde büyütüyor olabilirsiniz. Ancak protein tozu hazırlanışı oldukça kolay ve hazırladıkça profesyonelleşerek daha kolay, daha süratli hazırlanabilir bir takviye üründür. Yönergeleri doğru uygulamak ve protein tozu hazırlama işlemini özenle gerçekleştirmek, alınacak katkıyı da üst düzeye taşımaktadır.

Protein Tozu Nasıl Hazırlanır?

Protein Tozunun Avantajları

“Protein tozu nasıl yapılır?” ve “Protein tozu nasıl içilir?” soruları kadar, protein tozunun neden kullanılması gerektiği de önem arz eden bir husustur. Vücudun kas yapımında, antrenman etkilerini daha hızlı belirgin hâle getirmede ihtiyaç duyduğu protein bakımından zengin olması, muhafaza edilmesinin kolaylığı ve elbette özellikle spor sonrasında hazırlanışının da kolay olması protein tozunun tercih edilebilirlik oranını ciddi anlamda yükseltmektedir. Sindirim sistemini yormayan, hızlıca kana karışarak spor sonrasında kas onarımı ve gelişimini hızlandıran protein tozları sayesinde verimlilik kolayca üst düzeye çıkacaktır.

Protein Tozunun Tüketilmesi

İhtiyaç duyulan noktanın tam olarak belirlenmesinin akabinde sizin ve antrenman tarzınızın beklentilerini karşılayacak protein tozunu keşfetmeniz oldukça kolaylaşacaktır. Çünkü başlangıç düzeyi ile orta ve ileri düzey antrenmanların protein ihtiyaçları doğal olarak farklılık taşımaktadır. Kimi bünyelerde kahvaltıdan sonra, kimi bünyelerde ise yatmadan önce tüketilmesi gerekebilen protein tozu nasıl içilmeli hususunda bünye ve antrenman tarzı ikilisinin ortak buluştukları nokta önem taşımaktadır. Tüketim şekli ve miktarı belirlendikten sonra, günlük tüketimi kolaylaştıracak olan son unsur da kendisini şekillendirecektir. Protein tozunun hazırlanma şekli, ihtiyaç duyulan protein miktarının gerektirdiği takviye ürünün kullanım prensibi doğrultusunda belli olacaktır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozunun Hazırlanması

Temel bir matematik ile, herhangi bir sporla ilgilenen bireylerin her kilosuna istinaden 1.5 gram protein alması gerekmektedir. Sporla ilgilenmeyen bünyelerde ise bu rakam 0.9 gram şeklindedir. Bu oranlar, protein alımıyla ilgili olup protein tozu alımıyla karıştırılmamalıdır. Nitekim doğru kullanım şekli, gün içinde tüketilen besinlerdeki protein miktarının hesaplanması ve eksik kalan gramajın da protein tozu ile tamamlanmasıdır. Edindiğiniz protein tozu nasıl hazırlanır sorusunun cevabını ambalajının üzerinde sizinle paylaşmaktadır. Bir servisin kaç ölçeğe karşılık geldiğini ambalaj üzerindeki bilgilerden öğrenerek tüketmeniz gereken ölçek kadar protein tozunu shaker içine koyarak 300 ilâ 350 ml su veya az yağlı sütle çalkalayarak içmeye hazır hâle getirebilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozu Kullanımına Ne Zaman Başlamalıyım?
Sonraki İçerikProtein Tozu Ne İşe Yarar, Ne İşe Yaramaz?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ