Vücudun en temel ihtiyaçlarından birisi olarak proteini hangi kalan aldığınız, proteinin vücutta sindirilmesi ve emilimi bilinmesi haber yaratır. Bu yönden peynir altı suyu proteini, diğer proteinli gıdalara daha hızlı sindirilmekle doğal gıdalardan alınan proteinlerden farklı bir formda  olabilir.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfet! >  

Sporcuların ve vücut geliştiricilerin hayatında artık önemli bir yere sahip olan protein tozunun nasıl kullanılmış olan yazımızda, en verimli üretmek alabilmek için tercih edebileceğiniz şekillerini ele alacağız.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozunun Kaslarınıza Etkisi

Mutlaka sıkı çalışmayla geçirdiğiniz antrenman sonrasında kaslarınızda meydana gelen hasarı engellemek için protein gerektiren. Bir perspektiften bakıldığında antrenman ve kasların kas gücünün azalmasına, dokuların tahrip düşmesine ve yorulmasına neden olur.

Bu durumda protein tükettiğinizde kaslarınızda iyileşme ve yeni yazı yazma.

Haliyle kas oluşumu artarak, dış görünüşte ve kas gücünde artış gözlemlenir. Yani egzersiz olarak egzersiz yapmak ve düzenli olarak protein alımıyla bu süreci desteklemek mümkündür.

protein tozu nasıl kullanılır

Protein Tozu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılmalı?

Protein tozu takviyesiyle spor programında kişiler için protein tozunu ve ne zaman ve ne kadarının alınabilmesi için taşıdıklarını içerir. Protein tozunun çalışma prensibini ve etki sistemini iyi bilmek faydalı olacaktır. Ek olarak unutulmaması gereken husus ise protein tozunu, protein alımı için genel beslenmenin yerine geçirmemektir .

Protein Tozunu Antrenmandan Önce Kullanmak

Çalışma programınıza hemen önce protein tozu tüketmek ve vücuda protein kullanımı vücut vücut vücutlarınız için faydalı olabilir ancak bu proteinin egzersiz uygulama sağlamasını sağlamasını sağlayın. Çünkü proteinin vücuda alınmasından sonra sindirimi ve emilimi gerçekleşene kadar belirli bir süre geçmesi gerekmekte. Bu hemen antrenmandan hemen önce değil yaklaşık olarak 45 dakika önce protein karışımınızı tüketmelisiniz. Böylelikle vücudunuzda dokuların onarımı için erken bir hamle yapmış olursunuz ve kaslarınız antrenman sağlık alanında, yeniden eski hallerine dönebilmeleri için gerekli olan protein vücudunuzda hazır bulunur.

Protein Tozunu Antrenman Sırasında Almak

Protein alımının yaygın olarak tercih edilmediği antrenman yapılacak bir şeyler yer ya da içerseniz, işlevinin yerine getirilebilmesi için mideye kan pompalanır. Vücuttaki kanın mide yoğunlaşması ise antrenman derin kasları desteklenmesi için kanın doldurulması gereken yerde bulunmaması gerekir. Kardiyo yapan kişiler için bu durum bir sorun teşkil etmez çünkü enerji ihtiyacı fazladır ancak ağırlık çalışması yapan kişilerdeki vücut kanın farklı noktalarda toplanmasını isteyebilir.

protein tozu nasıl kullanılır

Protein Tozunu Antrenmandan Sonra Kullanmak

Antrenman sonrası protein tüketimi kasların gelişimi ve kaslarının onarılması için büyük önem arz eder. Vücut, antrenman tamamlandıktan hemen sonra enerjinin enerjinin yeniden sağlanabilmesi için tüketilecek kaynak aranır. Vücut, açlığın uzun sürdüğü hallerde ve yoğun antrenmanlar başka besinleri daha kolay sindirir ve daha hızlı emilim bitiyor. Antrenman sonrası ortalama olarak 50 gram kadar protein notları yeterli ve – / + 10 gram onayını pozitif aşkınız olacak.

Vücuda alımını gerçekleştirdiğiniz protein miktarı kadar proteini ne zaman aldığınız da önemli.

Bittikten sonra 40 dakika sonra bitirmek protein tüketmek protein tüketmek. Hedeflediğimiz bu süre zarfı vücutta protein ihtiyacının en üst seviyeye çıktığı süredır. Ancak antrenmandan sonraki sonraki 40 dakika içinde protein alımı yapıyorsanız, antrenman sırasında kaybettiği enerjinin toplam olarak tekrar kazanıldı gösterildi. Egzersizden Sonra Kullandığınız protein tozu ürününden Sonra beligbli aralıklarla atıştırma yapmanız imkb kaybedilen enerjiyi daha kolay bir sekilde kazanmanızı Sağlar.

Protein Tozunu Uykudan Önce Kullanmak

Uyumadan önce yemekle ilgili olarak olumsuz söylemlerle sık karşılaşırsınız. Bu söylemler büyük ölçüde doğru kısa olduğunda protein olduğunda durum farklılaşabiliyor. Uyku yükleri karbonhidrat tüketimi. Bunun için karbonhidratın vücuda enerji veriyor fakat bu enerjiyi harcamak mümkün ise kilo vermek söz konusu. Uyku saatinden 1 saat evvel karbonhidrat seviyesi düşük protein tüketmek ise bu yönden herhangi bir soruna yol açmamakla beraber gün içinde gerçekleştirdiğiniz antrenman aktivitelerinin ardından kaslar devam ediyor devam ettiğinden, uykuda doku dokularına fayda sağlayacak protein sunmak için avantaj sağlar.

Geliştiriciler ve atletler yaygın olarak derin derinlerde kazein proteini alırlar.

Kazein proteini, wheye daha yavaş emilir. Bu özelliğiyle kazein proteini ortalama uyku süresi olan 7-8 ortalama periyotta ancak sindirilir ve vücutta protein deposu dolu iken uyumakların uykuda yardımcı olur.

protein tozu nasıl kullanılır

Protein Tozunu Kahvaltıda Kullanmak

Başlangıçta enerji yönünden ihtiyacının atması ve bu ihtiyaca bağlı olarak vücutta enerjiyebilecek kaynakları hızlıca tüketmesi durumu benzer olarak uykuda da ortaya çıkar. Uyandıktan hemen sonra vücut genel anlamda bir açlık halinde olur. Bu yüzden de kahvaltı, gün boyunca edeceğiniz önemli öğün olma özelliği taşımak. Vücut, uyandıktan sonra sabahın ilk saatinde sindirime hazır olur ve tüketilen sonra hızlı bir şekilde sindirilir.

Bu yüzden protein yönünden zengin bir kahvaltıyla gün boyunca enerjik olmanızı sağlar.

Kahvaltıda protein ağırlıklı beslenmek için tercih etmeniz gereken besinler; et, yumurta, süt, çeşitli süt ürünleriidir. Eger uyandıktan Sonra Kahvalti yapmak Için vaktiniz yoksa ettik Tüm ihtiyaçlarınız Varsa bu DURUMDA protein tozu mix hazırlamayı da Tercih edebilirsiniz ancak bu sekılde Bir öğün tüketmenin Doğal kahvaltının Yerini tutmayacağını bilmelisiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozu mu Yumurta mı?
Sonraki İçerikProtein Tozu Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ