Sporda ihtiyacın had safhaya çıkması, günlük besin tüketiminde istenilen düzeyde proteinin elde edilememesi gibi durumlarda başvurulan ve en net çözüm olan protein tozu kilo almak ve kilo vermek ile ilişkisi her daim sorgulanan bir sporcu takviye gıdasıdır. Pek çok kullanıcının ise protein tozu ile kilo almak amacıyla ürünün kullanımına başladığı bilinen bir gerçektir. Kilo aldıran veya kilo verdiren bir ürün olup olmadığına dair fikir sahibi olabilmek için protein tozunun etkilerini iyi bilmek gerekir. Aksi takdirde yanlışlıklar birbirini kovalayacak, alakasız sebeplerle ve hatta yanlış kullanıma başvurarak protein tozu tüketmek kaçınılmaz olacaktır.

Protein Tozu ile Kilo Almak

Protein Tozu Diyeti

Yağ yakımına sunduğu katkı, etkisinin kasa hızlı karışan amino asitlerle belli olması gibi farklı etmenlerle protein tozu kilo verdirir mi, düşüncesiyle şekillendirilip geliştirilmiş protein tozu diyeti; sporla uğraşan pek çok kullanıcının malumudur. Ancak unutulmaması gereken nokta ise, kati surette protein tozunun tek gıda maddesi olarak kullanılmaması gerekliliğidir. Protein tozu; diyet yaparken beliren ve bilhassa spor sonrasında aşırı bitkinlik ve açlık şeklinde görülen olumsuz etkileri bertaraf edebilmek adına diyeti destekleyici bir unsur olarak kabul edilmelidir.

Protein Tozu ile Kilo İlişkisi

Protein tozunu kullanmadan önce ve kullanım sırasında merak edilen başlıca noktalar arasında protein tozu kilo aldırır mı, şüphesiz ilk sıralarda gelmektedir. Uzmanların kilo ve protein tozu arasındaki ilişkiye dair olumsuz bir görüşü bulunmamakla birlikte protein tozu sayesinde kişilerde uzun süreli tokluk hissinin görüleceği belirtilmektedir. Dolayısıyla protein tozu kilo aldıran değil, daha ziyade kilo verdiren bir yardımcı unsurdur. Halihazırda, kilo almadaki en büyük neden şeker ve karbonhidrat içeriği olan gıdalardır. Bu gıdalar arasında proteinin yer almaması nedeniyle protein tozunun kilo alımı ile doğrudan alakalı olduğuna dair bir fikre kapılmak da yanlış olacaktır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozu Kullanmak

Kilo alma ve verme ile olan ilişkisi netleştiğine göre artık sorulması gereken soru “Hangi protein tozu kilo aldırır?” değil, “Protein tozu nasıl kullanılmalıdır?” olmalıdır. Uzmanlara göre protein tozundan en fazla fayda sağlanılacak zaman dilimi sabah saatleri olmaktadır. Bu saatlerde, bilhassa uyandıktan sonra alınacak olan protein tozunun vücuda daha hızlı karıştığı söylenmektedir. Sporla uğraşan bünyeler için ise vücuttaki proteinin egzersizler esnasında daha sağlıklı dönüştürülebilmesi adına spor antrenmanları öncesinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikProtein Tozu ile Diyet Yapmak İsteyenlere Öneriler
Sonraki İçerikProtein Tozu Kullanımına Ne Zaman Başlamalıyım?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ