Hem spor yapmak hem de kilo kontrolünü sağlamak, bir arada yürütüldüğü takdirde istenilen etkilerin çok daha üst düzey elde edilebildiği iki ayrı ama aynı amaca hizmet eden eylemlerdir. Diyet için protein tozu kullanımı da pek çok sporcunun kafasındaki soru işaretleri arasında ilk sırada gelmektedir. Protein tozu diyeti yapanlar ve yapmak isteyenler için akıllarındaki soruları giderebilecek güvenilir mecralar bulabilmek günden güne zorlaşmaktadır.

Protein Tozu ile Diyet Yapmak

Protein Tozu ve Diyet

Protein tozu ve diyet arasındaki bağlantıyı doğru kurgulayabilmek için bu iki unsurun ilişkisini çözümleyebilmek gerekir. Bilindiği üzere protein, büyük kas kazanımlarının ötesinde bir katkı sunmakta; egzersizler düzensizleşse dâhi tüketilen protein miktarındaki artışla kilo vermek mümkün olabilmektedir. Üstelik sporun olanca güç istediği dönemlerde baş gösterebilen açlık hissini yenmek de yüksek proteinli bir diyet ile mümkündür. Diyet dönemi protein tozu kullanımında kalori değerlerine dikkat etmek de gerekmektedir zira proteinin yüksek kalori değerinin düşük seyrettiği bir diyet dönemiyle daha hızlı sonuç elde etme ihtimali çok daha yüksektir.

Süreni Sen Belirle

Normal şartlar altında, tek tip beslenme şekline dayalı diyetlerin bir haftalık tavsiye süresi vardır. Ancak protein tozu diyet için kullanılırken besin takviyesi mantığı ile tercih edilmesinden dolayı zayıflama ve vücuda şekil vermedeki yardımcılığından ötürü doktor onayına binaen istenilen süre boyunca tüketilebilmektedir. En büyük katkıyı ise, yağ hücrelerini hızlı bir biçimde eritmesiyle sağlayan protein tozu diyeti hem erkekler hem de kadınlar için uygun nitelikler taşımaktadır. Ancak bünyeden bünyeye farklılık gösterdiği üzere, protein tozu diyeti ile verilecek kilo sayısı farklılaşmaktadır. Fakat genel olarak bir hafta içerisinde belirgin bir farklılığın gözlendiği söylenebilmektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozu Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel manada, bilinçli davranılması ve dikkat edilmesi gereken diyet programlarına protein tozu diyeti de elbette dâhildir. Belirli bir diyet programının içerisinde ağırlıklı tercih edilen protein tozu kullanımının en büyük hatası da protein tozunun temel besin ögesi olarak görülmesinde gizlidir. Protein tozu diyeti nasıl yapılır, diye düşünüldüğünde zayıflamak için ana öğün yerine protein tozu tüketmek akla gelmemelidir. Besin takviyesi olarak kullanmak, ana öğünlerden doğan protein ihtiyacını gidermek veya spordan önce gerekli enerjiyi karşılayarak diyetten kaynaklı açlık hislerini bastırabilmek için protein tozu kullanmak gerekir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikKimler, Ne Kadar Protein Tozu Kullanmalı?
Sonraki İçerikProtein Tozu ile Kilo Almak Mümkün mü?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ