Sporda veya diyette protein tozu yardımıyla varmak istediği hedefe daha hızlı ve sonuç odaklı ilerlemek isteyenlerin; protein tozu kullanımı söz konusu olduğundan lezzetinden ve sunduğu katkıdan öte merak ettiği sorular olabilmektedir. Sonuçta, gündelik hayata adapte etmeye çalıştığımız yeni kullanımlar, mevcut rutinlerimizle çakışmadığı sürece işimiz daha kolaydır. Bu rutinlerden birisi de kahve tüketimidir. Çoğu kişi sabah uyanınca, kahvaltıda, kahvaltı sonrasında, akşam üzeri ve akşam olmak üzere günde bir fincandan çok daha fazla kahve tüketmektedir. Dolayısıyla, protein tozu kullanırken kahve içip içemeyeceğini merak edenler hiç de azımsanacak gibi değildir.

Protein Tozu ile Kahve Tüketimi Zararlı mı?

Whey Protein Tozu ve Kahve Birlikteliği Hakkında

Kahve ile karıştırılıp karıştırılamayacağı sorusunun cevabını bulmadan önce protein tozu içerik olarak değerlendirilmelidir. Peynir altı suyu proteini olan whey, peynir üretimi esnasında inek sütünden elde edilmekte olan, kolayca da emilen bir proteindir. Yapısı itibarıyla aslında bir mandıra ürünü olarak da değerlendirilebilecek olan protein tozu, bu anlamda kahve ile birlikte tüketilebilmektedir. Kahve ve protein tozunun karıştırılmasında diğer içeceklerden farklı olarak daha yoğun bir köpürme veya topaklanma olacağı da düşünülmemelidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, protein tozu eklenecek olan kahvenin sıcaklık düzeyidir. Bu anlamda dilerseniz özellikle sıcak yaz aylarında, soğuk kahvenizi protein tozu ile zenginleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Protein Tozu ve Kahve Karışımı

Protein tozu kullanımı nasıl olmalı?” sorusu paralelinde “Protein tozu kahve ile içilir mi?” sorusunun da cevabının olumlu olduğunu netleştirdiğimize göre kahve ve protein tozu karışımının bazı püf noktalarını aydınlatmak gerekir. Kahvesini sıcak içenler için, ilk etapta kahve ile aynı anda protein tozunu karıştırmamak ve kahveyi biraz soğumaya bırakmak gerekir. Aksi takdirde protein tozunuz hafifçe topaklanacaktır ve etkisini yitirecek, verimli olmayan bir kullanım sunacaktır. Bir seferde biraz karıştırmak suretiyle, daha çabuk çözülmesini sağlamanız gerekmektedir. Karışımın tamamını aynı anda şekillendirmekle uğraşmak yerine peyderpey suya katmayı tercih etmelisiniz. Soğuk kahve fanatikleri ise kahvelerini, peynir altı suyu proteinlerini ve buzu bir karıştırıcıda karıştırarak buzdolabına attıktan sonra sabah saatlerinde veya egzersizlerinden hemen önce gönül rahatlığıyla protein tozu karışımlı kahvelerini yudumlayabilmektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Protein Tozunu Başka Besinlerle Karıştırmak

Whey protein başta olmak üzere, lezzet ve içerik bağlamında birbiri ile uyumlu olduğu müddetçe çerezler, muzlu ekmekler, mısır gevreği ve kahve gibi farklı besinler, yiyecek ve içeceklerle protein tozu kullanım şekli geliştirilebilmektedir. Gereğinden fazla sıcak olmadığı müddetçe protein tozunun içindeki amino asitlerin emilebilirliği ve çözünürlüğü fazla etkilenmeyecek; hatta vücudunuz saf kullanım ve kahve ile birlikte kullanım arasındaki farkı anlamayacaktır. Her ne kadar vanilya, çilek, çikolata gibi farklı aromalarla çeşitlendirilmiş protein tozları üretilse de sade protein tozunu gündelik gıdalarla karıştırarak kullanmak da en doğal tercihlerden birisidir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikKilo Vermek İçin Protein Tozu Kullanımının Püf Noktaları
Sonraki İçerikProtein Tozunun Tarihsel Yolculuğu

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ