İçeriğinin tamamını belli bir amino asit türünün kapladığı takviye sporcu gıdaları arasında % 100 glutamin içeriğiyle dikkat çeken Nutrever L-Glutamine; mikronize formülüyle üretilmiş olması sebebiyle kolayca karışan, saf ham madde hâlindedir. L Glutamin kullanımı ile her serviste 5 gram glutamin edinimi mümkün olmaktadır. Hazırlanışının ve tüketiminin kolaylığının yanı sıra vücuda olan katkısıyla dikkat çeken bu ürün, orta ve ileri seviye sporcularda farklı kullanım prensiplerine sahiptir. Hedeflenen etkinin gerçekleşebilmesi adına önerilen kullanım şeklinden şaşmamak gerekmektedir.

Nutrever L-Glutamine

Orta ve İleri Seviye İçin Kullanım

Orta ve ileri seviye sporcular için tavsiye edilen L-Glutamine nasıl kullanılır diye irdelendiği takdirde bu iki seviye arasında temel farklılıklar görünmektedir. Orta seviyedeki sporcuların antrenmanlardan hemen sonra bir servis olacak şekilde tüketmesi gereken Nutrever L-Glutamine 250 gr ürününün ileri seviye sporcularda ise antrenmandan önce, sonra ve yatmadan önce olacak şekilde birer servis tüketilmesi önerilmektedir. Her bir serviste bir ölçeğe tekabül eden 5 gramlık toz ürünü 100 mL su ile karıştırmak gerekmektedir.

Glutamin Neden Önemlidir?

İçeriğinde % 100 glutamin bulunmasıyla sporcular için eşsiz bir takviye ürün niteliği taşıyan Nutrever L-Glutamin kullananlar, bu içeriksel niteliğin faydasını kolayca görecektir. Zira bileşeninde yer alan glutamin, vücudun fazlasıyla aşina olduğu bir amino asittir. İskelet kaslarında % 61 oranda yer kaplayan ve bileşeninin % 19’u nitrojenden oluşan glutamin; kas dokularına nitrojenin taşınmasından sorumlu olan en temel elementtir. Nutrever L-Glutamine nasıl olup da bu katkıya eşlik etmektedir diye düşünüldüğü takdirde; yoğun geçen egzersizler ile büyük ölçüde tükenişe geçen glutamin seviyesinin güç, dayanıklılık ve iyileşme hızının azalmasına vesile olacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Bağırsaktan Proteine Dek Yadsınamayacak Bir Katkı

Protein sentezinde kilit bir konumda olan glutaminin, yoğun idmanlar sonrasında seviye olarak eski hâline dönmesi altı günü bulabilmektedir. Dolayısıyla L-Glutamin desteği alarak kas yıkımını minimuma indirebilir, protein metabolizmasında gelişimi sağlayabilirsiniz. Herkesin kullanabileceği bir besin desteği olan L-Glutamin; bağırsak fonsiyonu ve bağışıklık sisteminde de önemli bir rol oynamaktadır. İskelet kaslarında sentezlenen glutaminin kana karışmak suretiyle böbreğe, karaciğere, ince bağırsağa ve bağışıklık sisteminin bir parçası olan hücrelere erişerek, yaşam için önem arz eden birçok fonksiyonu etkilemektedir. En nihayetinde Nutrever L-Glutamine yorum olarak da bu tarz katkıları neredeyse hiç yan etki barındırmadan sunduğuna dair dikkat çekici yaklaşımlar elde etmiştir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikNutrever BCAA Powder İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikOlimp Amino 5500 İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ