Yoğun antrenman programlarına destek sunabilecek toz formdaki takviye ürünler arasında yüksek BCAA içeriği ile dikkat çeken Nutrever BCAA Powder; her servisinde 8 gr BCAA’ya ek olarak 1,5 glutamin içermektedir. Bu iki temel içeriğinin yanı sıra 2:1:1 lösin, izölösin ve valin oranıyla da sporla uğraşan herkes için hedeflenen noktalara giden yolu kısaltma imkânı tanıyan Nutrever BCAA Powder 500 gr ürünü, sahip olduğu fermente ham madde sayesinde vegan ve vejetaryen kullanım için de müsaittir.

Nutrever BCAA Powder

BCAA İçeriğinin Önemi

Nutrever BCAA Powder ürününün sahip olduğu en büyük avantaj, isminden de kolayca anlaşılabileceği üzere BCAA içeriğidir. Dallı zincirli amino asitler olarak nitelendirilen L-Lösin, L-İzolösin ve L-Valin olmak üzere üç ayrı değerin yer aldığı BCAA; vücutta sentezlenemeyen amino asitlerdir. Beslenmeler aracılığıyla her gün alınması gereken bu gruptan Lösin, kas yapımında gereken mTOR sinyal yolunu tetikleyerek tetiklenen ölçekte kas sentezini artırmaktadır. Dolayısıyla Lösin oranının yüksek olduğu BCAA karışımları ise orta yaşlı bireylerin yeni kas kazanımlarına vesile olmaktadır.

Kasları Daha Hızlı İyileştirir

Nutrever BCAA Powder kullananlar kolayca fark edecektir ki; BCAA bileşenleri tıpkı Taurin misali antrenman sırasında gelişebilen kas hasarlarının tedavisini hızlandırarak yağsız kas kütlesinin artmasını sağlamaktadır. Bu iki detayın bir araya gelmesi ise kaçınılmaz bir biçimde yağ yakımının tetiklendiği sonucuna varmamızı sağlayacaktır. Kaslardaki iyileşme hızını artırması ve yağsız kas kütlesinde artışı sağlamasının yanı sıra bağışıklık sisteminin de güçlenmesinde yardımcı unsur görevi gören bu içeriğin kısa süre içinde sunduğu faydalara Nutrever BCAA yorumları arasında rastlamak oldukça mümkündür.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Seviyeden Seviyeye Kullanım Farkı

Nutrever BCAA Powder inceleme yapılması hâlinde kolayca görülebileceği üzere, bünyeden bünyeye fark edebilecek sonuçlara vesile olacak, güçlü bir BCAA içeriğine sahiptir. Dolayısıyla orta ve ileri seviye sporcular arasında kullanım prensipleri açısından farklılık göstermektedir. Orta seviye sporcularda spordan hemen sonra, bir ölçek toz ürünün 200 mL su ile karıştırıldığı bir servisin tüketilmesi gerekirken; ileri seviye sporcularda ise aynı şekilde hazırlanarak, spordan 30 ilâ 45 dakika önce ve spordan hemen sonra olacak şekilde birer servis ve yatmadan önce bir servis şeklinde tüketilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla Nutrever BCAA Powder yorum aldığı en önemli niteliği olan BCAA içeriğinin yoğunluğu gözetilerek uygun koşullarda tüketilmeye dikkat edilmesi gereken takviye üründür.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikNutrend Whey Amino 10000 İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikNutrever L-Glutamine İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ