Glutamin, vücutta en fazla bulunan bir çeşit amino asittir.  D ve L olmak üzere iki çeşit glutamin bulunmaktadır. Araştırmalar L-Glutamin desteklerinin kas yıkımını en aza indirdiğini ve protein metabolizmasını geliştirdiğini ortaya koymaktadır. Nutrend Glutamine, toz yapıda %100 saf kristal L-glutamin içerir ve Nutrend Glutamine kullananlar vücutlarınındaki amino asit ve pozitif nitrojen dengesini sağlamış olurlar.

Nutrend Glutamine

Nutrend Glutamine Hakkında

Nutrend Glutamine 300g ve Nutrend Glutamine 500g olmak üzere iki farklı miktarlarda sunulmaktadır. Bu ürün sayesinde vücutta tüketilen glutaminin yerine takviye edilmesi sağlanır. Nutrend Glutamine inceleme yapıldığında yüksek saflık derecesinde glutamin içermektedir. Koruyucu ve renklendirici içermez. Yoğun geçen antrenmanlar sırasında gerekli olan enerjiyi en iyi etkin şekilde sağlar ve daha fazla kas oluşumunu destekler.

Nutrend Glutamine Kullanımı

Antrenman günlerinde egzersiz öncesinde, egzersiz sırasında ve egzersiz sonrasında kullanılmalıdır. Antrenmandan önce 10 gr, antrenman esnasında 10 gr ve antrenman sonrasında 10 gr doz şeklinde alınabilir. Tercihen yemekle ya da karbonhidratlı bir atıştırmalıkla birlikte, güne yayılmış olarak bölünmüş dozlarda 30 gr’a kadar glutamin kullanılması tavsiye edilir. Antrenman yapılmadığı zamanlarda da plazmadaki glutamin yoğunluğunu korumak adına yaklaşık 3 saatte bir 5 gr glutamin kullanılabilir. Glutamini uzun süre kullanmaya gerek yoktur. Yoğun fiziksel antrenmanlar yapıldığı dönemlerde, vücudun glutamin ihtiyacının desteklenmesi gerekir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Nutrend Glutamine’in Vücuttaki İşlevi

Vücutta Nutrend Glutamine nasıl etki gösterdiği en iyi Nutrend Glutamine kullananlar tarafından ifade edilmektedir. Yapılan bir araştırmada bulunmuştur ki, sporcuların susuzluk çektiği anlarda takviye olarak aldıkları glutamin, egzersiz performansını artırmış, glukoz ve elektrolit içeren içeceklerle birleştiğinde, su ve elektrolit emilimi artmıştır. Yapılan bazı araştırmalar ise glutamin takviyesinin bağışıklık sistemini iyileştirebileceğini ve vücudumuzun enfeksiyonlara karşı direncini arttırabileceğini göstermektedir. Glutamin bağırsaklar için de en önemli besinlerden biridir. Bağırsakların yapısal bütünlüğünü korumada etkilidir. Glutamin, bağırsak duvarı bakımında etkili olduğu gibi, BCAA metabolizmasına, pozitif nitrojen dengesinin sağlanmasına, glikoz oluşturulmasına, su iletimine, sinir sisteminin desteklenmesine, L-Sitrülin üretimini uyarma vb. durumlara önemli ölçüde etki eder.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikNutrend Compress BCAA 4:1:1 İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikHardline KGT+CAFFEIN 5:5:2 İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ