Antrenmanlarda en çok ihtiyaç duyulan besin maddesi amino asitlerin bir araya gelmesinden oluşan proteinlerdir. Kas oranını arttırmak ve kas yapılanmasını sağlamak için amino asitlere ihtiyaç duyarız. Vücudumuzun üretemediği amino asitlerin dışarıdan hazır olarak alınması gerekmektedir. Bu amino asitlerden en önemli olanlarından biri de BCAA (Brach Chain Amino Acid)’ dır. Nutrend BCAA 4:1:1, dallı zincirli amino asitlerin (L-Lösin, L-İzolösin, L-Valin), protein sentezi için elzem olan Lösin amino asidiyle 4:1:1 oran ile karışımıdır. BCAA 4:1:1 tabletler  kas gelişimini, kasların yeniden yapılanmasını ve toparlanmasını destekler, metabolizmanın yıkım aşamaları öncesinde yük binen kasları korur. Nutrend BCAA 4:1:1 kullanımı güç antrenmanlarını desteklemek açısından oldukça önemlidir.

Nutrend BCAA 4:1:1

Nutrend BCAA 4:1:1 İçeriği Hakkında

BCAA 4:1:1 suda kolay karışan ve 4:1:1 amino asit (Lösin, İzolösin, Valin) oranına sahip BCAA ürünüdür. BCAA olarak isimlendirilen amino asitler Leucine, Isoleucine ve Valine’dir. Bu amino asitler vücutta üretilemeyen ve dışarıdan takviye ile alınan temel amino asitlerdir. BCAA, kas dokusunda bulunan proteinin yaklaşık üçte birini oluşturur ve kas gelişimine katkıda bulunur. BCAA’ lar aynı zamanda kasların korunmasına da yardımcı olmaktadır. İçerik olarak Nutrend BCAA 4:1:1 inceleme yapıldığında hiç şeker ve karbonhidrat içermediği söylenebilir. Bu yönüyle diyet programlarında da kullanımı rahattır. Nutrend BCAA 4:1:1 içeriği, Lösin oranı 2:1:1 oranlı BCAA ürünlerine göre 2 kat daha fazladır.

Hemen Protein Tozu Ürünlerini Keşfedin! >

Nutrend BCAA 4:1:1 Kullanım Şekli

Nutrend BCAA 4:1:1 tablet halinde bir ürün olup bol su ile tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Nutrend BCAA 4:1:1 kullananlar ürünü, antrenmandan 1 saat önce ve antrenmandan hemen sonra 1’er porsiyon kullanılması önerilmektedir. Tavsiye edilen servis miktarı kiloya göre 3 ila 5 tablet arasında değişiklik göstermektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Nutrend BCAA 4:1:1 Faydaları

Takviye olarak Nutrend 4:1:1 BCAA kullanımı özellikle egzersiz döneminde kaslarda meydana gelebilecek BCAA azalmasını giderici etki sağlar. Bilimsel olarak kanıtlanmış BCAA faydaları şu şekilde sıralanabilir: Egzersiz sırasında yorgunluğu azaltır, kas ağrılarının azalmasına yardımcı olur, kas kütlesinin artmasını sağlar, kan şekeri seviyesini düşürmeye yardımcı olur, kilo vermeye yardımcıdır, karaciğer hastalığı komplikasyonlarını azaltabilir.

 

 

 

 

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikNutrend Arginine İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikNutrend Compress BCAA 4:1:1 İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ