Amino asitlerin bazıları vücut tarafından sentezlenemediği gibi bazıları da sentezlenebilmektedir. Ancak vücutta sentezlenebilen amino asitler yoğun antrenmanlar nedeniyle yetersiz kalmaktadır. Bu yüzden tıpkı vücutta sentezlenemeyen amino asitler gibi dışarıdan takviye edilmeleri gerekir. Bu amino asitlerden biri de sitrulindir. Genellikle karpuzda bulunan ve düzenli tüketildiğinde kardiyovasküler sağlığa katkısı sağlayan bir amino asittir.  Ancak yoğun antrenmanlarda takviye edici gıda ürünleri kullanılmadığı takdirde besinlerden kazanılan sitrulin yetersiz kalır. Hardline Citrulline protein sentezini tetikliyerek amino asitlerin verimliliğini olumlu yönde etkiler . Hardline Citrulline içeriği %100 sitrulin amino asitinden meydana gelen, toz formda bulunan takviye edici gıda ürünüdür.

Hardline Citrulline

Hardline Citrulline Faydaları

Hardline Citrulline kullananlar ürünün faydalarını kısa sürede görmektedirler. Hardline Citrulline nasıl fayda sağlar diye bakacak olursak, nitrik oksit (NO) metabolizması ve düzenlenmesinde yardımcı olan bir aminoasittir. Sitrulin amino asiti vücutta arjinine dönüştürülür ve nitrik oksidin artmasına neden olur. Direkt olarak tüketilen arjinin amino asiti karaciğerde sindirilerek kas hücrelerine ulaşırken, sitrulin amino asiti böbreklerde sindirilerek kas hücrelerine ulaşımı daha verimli olmaktadır. Hardline Citrulline faydaları birden fazladır. Yıpranan kasların onarımını üstlenerek bu kasların iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca, antrenmanlardaki yorgunluğa neden olan toksik bileşiklerin atılmasını kolaylaştırmada önemli rol oynamaktadır. Kan dolaşımını hızlandırarak antrenman sonrasında oluşan ağrıların da azalmasını sağlar. Hardline citrulline kullananlarantrenman sonrasında yaşanan yorgunlukları ürünü kullanmaya başladıktan sonra azaldığını söylemektedirler. Kas kütlesinin korunmasına ve artmasına katkıda bulunur. Kas kütlesini arttırmak isteyen sporcular tarafından tercih edilen önemli bir amino asittir.

Hardline Citrulline İçeriği

İçeriğinde %100 sitrulün amino asiti bulunmaktadır. Katkı maddesi ve ilave şeker içermemektedir. Bu sayede diyet programlarına da uyum göstermektedir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Hardline Citrulline Kullanım Önerisi

Hardline Citrulline popüler bir antrenman öncesi gıda takviyesidir. Genellikle antrenman öncesi arjinin ve beta alanin ile birlikte kullanılmaktadır. Yoğun antrenman yapan sporcular için oldukça ideal bir üründür.  Her antrenman öncesi ¼ ölçek (yaklaşık 1 gram) kullanımı uygundur. 50 ml su veya farklı gıdalar ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikHardline Carbopure İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikHardline Creapure İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ