ABD menşeili GNC (General Nutrition Corporation), 1935’ten bu yana sporcu besinlerini sporcularla buluşturan köklü bir marka. Sektörde 85 yıllık deneyimin getirdiği güçle gerek geniş ürün yelpazesi ve gerekse ürün kategorilerindeki çeşitlendirmeyle dikkat çeken GNC, bugün hala Amerika ve Avrupa’da en çok tercih edilen supplement markalarından birisi. Bu yazımızda GNC’nin sektördeki güncel durumunu ve rakiplere kıyasla ürünlerinin tercih edilebilirlik çizgisini inceleyeceğiz.

Belirtmemiz gereken detay, GNC’nin Türkiye’de oldukça çetrefilli bir süreçten geçtiği. Bir süre Türkiye’deki şubelerini kapatarak çekilen marka, satışa sunduğu mineral ve vitamin ürünleriyle tanınıyordu. Yakın tarihte geri dönüş yapan markanın bugün yalnızca sporcu vitaminleri, amino asit ürünü ve CLA ürünü piyasada yer alıyor.

GNC Sporcu Vitaminleri

Piyasadaki GNC ürünleri arasında sporcu vitaminleri, büyük ölçüde markanın niş bir alanda kendisini öne çıkarmaya odaklandığının bir işaretçisi diyebiliriz. Öyle ki marka bu alanda yarattığı kendine has çizgiyle, bir nevi kült niteliği taşıyor. Pek tabii bir süre sektörden kaybolması ve yeniden geri dönüş yapması kullanıcıların muadillerle tanışmasında, alternatif ürünlerle düzen oluşturmalarına neden oldu ancak yine de GNC’nin hatrı sayılır bir talebi bulunduğunu söylemek kaçınılmaz.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

GNC vitaminleri arasında doğrudan kadın ve erkek kullanıcılara farklı formüller sunuluyor. Bu durum da markanın doğal olarak spesifik bir tercih nedeni haline geliyor. Zengin formülleri ve cinsiyetlere göre şekillendirilmiş içerikleriyle dikkat çeken bu ürünler özellikle diyet döneminde besin değerleri konusunda açık vermek istemeyenler için başarılı tamamlayıcılar diyebiliriz. Bu ürünlerin dikkat çeken özelliklerinden birisi de bitkisel ekstraktlar içeriyor olmaları diyebiliriz. Doğal vitamin, mineral, yağ asidi içeriği arayanlar için kompleks ürünler arıyorsanız GNC vitamin ürünleri tercih edilebilir düzeyde.

GNC

GNC Amino Asit

Serbest formda arjinin, ornitin ve lizin içeren amino asit kompleksiyle amino asit segmentinde sporcularla buluşan GNC, bu alanda kendi temel yeteneklerinin meyvesini yiyor diyebiliriz. Temelinde vitaminler ve mineraller konusunda başarılı işler ortaya koyan marka sporcuların ihtiyacı olan amino asit takviyesinde de odak haline geliyor. GNC supplement sektöründe dikkat çeken bitkisel ürünlerini bu alanda da sunuyor. Doğal olarak kullanıcılar kendileri için sağlıklı olduğunu düşündükleri bu yenilikçi formülleri tercih ediyorlar. Pek tabii ürünlerin içerik açısından doğallığı tartışmalı kabul edilebilir ancak aşırı karmaşık olmayan formülüyle GNC’nin bu segmentte başarılı bir iş ortaya çıkardığını da söylemek gerek. Eğer daha fazla bileşene sahip amino asit ürünleri arıyorsanız piyasada muadil olarak tercih edebileceğiniz yine bitkisel formüle sahip markalar da yer alıyor. Ek olarak markanın bu alanda ürün alternatifi oldukça az ve sizin ihtiyaç duyduğunuz bileşenleri bulamama ihtimaliniz var.

GNC CLA

Diyet yapıyorsanız ve bu süreçte metabolizmanızı destekleyecek bir ürün arıyorsanız yağ yakıcı olarak CLA tercih etmeniz kaçınılmaz olacaktır. GNC avantajları ile bu alanda karşınıza çıkıyor diyebiliriz. Marka patentli tonalin hammaddesi ile ürettiği  CLA ürününde, kullanıcıların ihtiyacı olan yağ yakıcı desteğini iyi bir şekilde sağlayabiliyor. GNC multivitamin grubunda ortaya koyduğu etkinlikten memnun iseniz markanın doğal içeriğiyle CLA’sını da tercih edebilirsiniz. Servis fiyatı piyasada muadillerin biraz üzerinde olmasıyla eleştiri alıyor olmasına karşın patentli formül ve doğal içerik nedeniyle bu alanda da tercih edilebilir bir ürün yer aldığını söylemeliyiz.

GNC Yorum ve Değerlendirme

Tarihi bir hayli eskiye uzanan GNC protein grubunda ürünüyle Türkiye’de yer almıyor ancak rekabetin çok yüksek olduğu bu alanın yerine vitaminler ve amino asitlere odaklanıyor. Markanın bitkisel formüllerden faydalanıyor olması önemli bir artı ve birçok sporcu için özellikle günümüzde bulunması zor bir nimet denilebilir. Bu anlamda GNC protein tozu ile değil; hedefi sporcuların ihtiyacı olan diğer besinlerle vuruyor.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBSN İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikHardline İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ