Kas kütlesinde artış hedefleyenler, kaçınılmaz olarak protein ihtiyaçlarını giderecek en ideal protein tozunu keşfetmeye çalışacaktır. Bu keşif esnasında, kısa ve uzun süreli protein ihtiyaçlarını tek seferde giderebilen kompleks protein tozu ile karşılaşmak; çözüm için ilk adımı atmakla eşdeğerdir. En iyi kompleks protein tozu, peynir altı suyu proteini olan whey, yumurta proteini olan albümin, süt proteini olan kazein ve soya proteininin karışımıyla elde edilmektedir. Nitelikleri ve emilim süreleri farklı olan protein tozlarının birleşmesi sonucu ortaya çıkan kompleks protein tozunun hem kısa hem de uzun süreli protein ihtiyaçlarını tek seferde giderebilmesinin altında bu neden yatmaktadır.

Kompleks Protein Tozu İçeriği

Kompleks protein tozu mu whey mi, ikilemine kapılmaya gerek kalmaksızın; içeriğinde whey proteininin de yer aldığı kompleks protein tozları ile egzersizlerinizden aldığınız verimli sonuçları daha da artırmanız oldukça olasıdır. Antrenman sonrasında kas gelişimini destekleyen whey proteini, uzun süreli tokluk hissi veren kazein, sağlık bakımından mükemmele çok yakın bir amino asit profili sunan albümin ve pitö-östrojen bakımından zengin olan soya proteini ile şekillendirilen içeriği sayesinde kompleks protein tozu nedir veya etkileri nelerdir gibi soruları sormaya gerek kalmamaktadır. Bileşenindeki içerikleri oluşturan bu proteinlerin etkilerinin bir karışımını ortaya koymasının yanı sıra özellikle BCAAlı protein tozu çeşidiyle performans artırıcı yan ürünleri de sporcularla buluşturmaktadır.

Kompleks Whey Proteini

Kompleks protein tozları arasında en merak edileni ve en çok tercih edileni kompleks whey proteinidir. Üç farklı whey proteininden oluşan bu protein tozunda hidrolize whey, konsantre whey ve izole whey proteinlerini görebiliriz. Bu karışım; kreatin, glutamin, özelleşmiş yağlar, kompleks karbonhidratlar ve dallı zincirli amino asit olarak bilinen BCAA gibi yan ürünlerle zenginleştirilebilmektedir. BCAA protein tozu niteliğine sahip takviye gıda ürünleri, kana oldukça hızı karışmakta ve kas yapımına yardımcı olmaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Kana Hızlı Karışan Kompleks Proteinler

Kas kütlesini artırmayı hedefleyen, bu nedenle de kompleks protein tozu fiyatları ve ürün detayları gibi hususları araştırmaya başlayanlar için basit bir denklem sunabiliriz. Kana hızlı karıştığı oranda, kas kütlesinin artışına destek sunmaktadır. Tıpkı, kompleks whey proteini ürünlerinde, kana en hızlı karışan proteinin hidrolize whey proteini olması gibi. Ancak her şeyden önce; kas kütlenizi sağlıklı bir biçimde artırmak için vücut tipinize en uygun antrenman modelini ve bu antrenman modeline en iyi katkıyı sunan kompleks protein tozunu tespit etmeniz gerekmektedir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikVegan ve Vejetaryenler İçin Protein Tozu Nasıl Olmalıdır
Sonraki İçerikBulk Döneminde Protein Tozu Kullanımı Nasıl Olmalı?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ