Sporcuların kas kütlelerini ve kas hacmini koruyup artırabilmeleri için besinler çok önemlidir. Kas kütlelerinin artışını sağlamak için proteinlere ve amino asitlere ihtiyaç vardır. Sporcuların en çok bildiği amino asitlerden birisi de Glutamin amino asididir. Glutamin amino asidi proteinlerin yapı taşlarını oluşturan amino asitler arasında yer almaktadır. Glutamin amino asidini normal besinler tüketerek de alabilirsiniz. Lakin bazı zamanlarda Glutamin ihtiyacını gidermek için spor yapan ve yapmayan insanlar takviye olarak almak isterler. Glutaminin vücut sağlığına çok katkısı olsa da sporcular bunun yanında kas gelişimini ve antrenmanlarda ihtiyaç duyduğu enerjiyi arttırmak için Glutamin amino asidini tercih etmektedir. Birçok sporcu gıdası üreten firmanın ürettiği ürünlerin içerisinde Glutamin bulunmaktadır. Bu ürünlerin yanında firmaların saf halde Glutamin supplement ürünleri de bulunmaktadır. Bu yazımızda BSN DNA Series Glutamine ürününü inceleyeceğiz.

BSN DNA Series Glutamine

BSN DNA Series Glutamine İnceleme

BSN DNA Glutamine ürünü toz formda ve %100 oranında Glutamin amino asidi içeren bir sporcu takviye gıdasıdır. Önemli amino asitlerden birisi olan Glutamin, antrenman sonrasında yırtılan ve yorulan kaslarınızın onarılmasında ve toparlanıp diğer antrenmanlara hazır hale gelmesinde çok büyük etki göstermektedir. BSN firmasının DNA serisi ile ürettiği Glutamine ürününün diğer ürünlerden farklı tamamıyla mikronize edilerek üretilmiş olmasıdır. Mikronize yöntemi sayesinde üretilen BSN markasının DNA Series Glutamine ürünü, Glutamine amino asidinin vücutta emilim oranını ve hızını oldukça arttırmaktadır. BSN DNA Series Glutamine 309 gr şık kutusu halinde satışa sunulmaktadır. Bir servisi 5,15 gram olup toplam 60 servis sayısına sahiptir. BSN DNA Series Glutamine içeriği bir servisinde tamamıyla mikronize teknolojisiyle üretilen Glutamine amino asidinin bulunmasıyla sporcuların vücutlarında hızlı ve iyi bir etki yapmaktadır. Üretici firma orta ve ileri seviyedeki sporcuların kullanmasını önermektedir. Kullanımı ise bir servis Glutamine amino asidini 300 ml su veya tükettiğiniz başka bir içecekle karıştırıp antrenmandan hemen sonra ve gece uyumadan önce tüketmeniz en etkili kullanım olacaktır. BSN DNA Series Glutamine çoğu supplementler gibi içerisinde aspartam, domuz katkı maddesi, GDO, koruyucu madde, renklendiri boya ve laktoz içermemektedir.

BSN DNA Series Glutamine Yorum & Değerlendirme

Glutamine deyince akla ilk gelen supplementlerden birisi BSN markasının DNA Series Glutamine ürünüdür. Bu kadar bilinmesinde firmanın uzun süredir supplement üretmesinin haricinde ürünlerinde yaptığı titiz ve fark yaratan çalışmaları etkili olmuştur. BSN DNA Series Glutamine nasıl bir ürün sorusuna ise şöyle cevap verebiliriz. Birçok Glutamine üreten firmaların üretim şekillerine göre BSN markası, kendi ürününde mikronize teknoloji kullanıp Glutamine amino asidini filtrelemesinden dolayı vücuttaki etkisinin oldukça kısa sürede olması ürünü diğer markaların Glutamine ürünlerinden farklı kılmıştır. Bir servisinde 5,15 gram saf formda Glutamine içermesi ve sizin günde iki servis bu ürünü tüketmeniz halinde ihtiyaç duyduğunuz Glutamine amino asidini tamamıyla karşılayabileceksiniz. BSN DNA Series Glutamine kullananlar da ürünün mikronize teknolojisiyle üretilmiş olmasından kaynaklanan hızlı emilim sayesinde kısa sürelerde vücutlarında değişimler görerek üründen memnun kalmışlardır. Ayrıca ürünün mikronize edilmesi sayesinde shaker da topaklanma durumunun olmaması da tüketen sporcuların gözünden kaçmayıp üründen oldukça memnun olduklarını yorumlarıyla dile getirmiştir. Bir supplement incelemesinde olmazsa olmazlardan birisi de ürünün fiyatıdır. BSN DNA Series Glutamine fiyat olarak kalitesinde ve üretim teknolojisinde olduğu gibi diğer supplement firmalarıyla yarış içerisinde olduğu için bu fiyatlandırma kullanmak isteyen ve kullanan sporcuların oldukça işine yaramıştır. Diğer Glutamine ürünlerine göre fiyatının normal düzeyde olması bize bu ürünün fiyat performans ilişkisi bakımından oldukça iyi bir ürün olduğunu söylememizi sağlamaktadır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBSN DNA Series BCAA İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikBSN R3Build Edge İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ