Sporcuların takviye olarak alabilecekleri supplementlerden birisi de Glutaminlerdir. Proteinlerin yapı taşlarından birisi olan Glutaminler bağışıklık sistemine katkı sağlamasından dolayı oldukça önemli bir amino asittir. Bağışıklık sistemi dışında vücutta oluşan kas ağrılarına da etki eden  Glutaminler, birçok sporcu tarafından antrenman esnasında enerji verdiği söylenmektedir. Glutamin amino asidinin size enerji sağlamadığını da belirtmek isteriz. Vücudumuz Glutamin amino asidini kendisi üretmektedir. Lakin sporcular için bu miktar her zaman yeterli olmamasından dolayı sporcular takviye gıda olarak vücutlarına Glutamin almak istemektedirler. Glutamin üreten birçok firma bulunmaktadır. Bu yazıda Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder ürününü ele alacağız.

Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder

Big Joy Gluta Big % 100 Glutamine Powder İnceleme

Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder ürünü toz formda olan ve içerisinde Glutamin amino asidini içeren bir sporcu takviye gıdasıdır. Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder 120 gr kutusunda bir servisi 5 gram olup toplam 24 servis sayısına sahiptir. Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder içerik bakımından incelendiğinde bir servisinde tamamen Glutamin amino asidi bulunmaktadır. Daha fazla servis sayısı isteyen sporcular Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder 420 gr olan kutusunu satın alıp kullanabilir. Üretici firma olan Big Joy, Glutamin ürünün orta ve ileri seviyedeki sporcuların kullanmasını önermektedir. Orta ve ileri seviyedeki sporcular antrenmanlarından sonra bir servis Glutamini 300 ml su ile tüketebilirler. Aromasız olmasından dolayı su dan başka tükettiğiniz karışımlara ekleyip tüketmeniz de mümkündür. Big Joy Gluta Big % 100 Glutamine Powder faydaları  antrenman sonrasında kas ağrılarının azalmasında çok etkili bir sporcu takviye gıda ürünüdür. Şık kutu tasarımlarına sahip olan Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder 300 gr da ve diğer kutuların da aspartam, domuz katkı maddesi, et ürünü, GDO, koruyucu madde ve renklendirici boya bulunmamaktadır.

Big Joy Gluta Big % 100 Glutamine Powder Yorum & Değerlendirme

Proteinlerin yapı taşlarından birisi olan Glutaminlerin kas gelişimine ve antrenmandaki performansınıza etkileri araştırıldığında, yoğun antrenman dönemlerinde kas ağrılarının ve kas yorgunluğunu azalttığı ortaya çıkmıştır. Bu etkilerinin dışında bağışıklık sistemine de oldukça büyük etkileri bulunmaktadır. Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder ürününde de sizlere günlük yetecek miktarda kaliteli Glutamin amino asidi bulunmaktadır. Ürünün aromasının olmaması hakkında yorumumuz antrenman sonrası whey protein tozlarından birisini kullanıyorsanız ikisini bir arada karıştırıp tüketebilirsiniz. Böylelikle whey proteininizin tadı aynı şekilde kalmaktadır. Günlük alınması gereken Glutamin miktarı ortalama olarak 5 gramdır. Bu yüzden Glutamin kullanırken antrenmandan önce ve sonra tüketmek yanlış olup üretici firmanın da önerdiği gibi antrenmandan hemen sonra bir servis tüketmeniz en doğrusu olacaktır. Big Joy Gluta Big %100 Glutamine Powder kullananlar ürünün etki konusunda yoğun antrenmanlar sonrasında diğer güne kaslarında hiçbir ağrı kalmadığını belirtmektedir. Ayrıca ürünün fiyatının da uygun olması Glutamin arayan sporcuları bu ürünü almaya çekerken kullanan sporcularınsa bir tane daha almasını sağlamaktadır. Bizim ürün hakkındaki değerlendirmemiz ise ürünün yoğun antrenman sonrasında kas ağrıları çeken sporcuların ürünü kullandıktan sonra gözle görülebilir bir şekilde etkisini hissettireceğini söyleyebiliriz. Ayrıca supplement ürünlerinde en önemli konu başlığı olan fiyat konusunda da kullanmak isteyen kişileri memnun edecek meblağ da olması da bu ürünün artılarından birisidir.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com
Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikBig Joy Big Mass İnceleme & Yorum
Sonraki İçerikBig Joy L-Arginine Powder İnceleme & Yorum

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ